Skocz do zawartości

Recommended Posts

2 godziny temu, Pawel7 napisał:

GTX1650 i GTX1660?

 

1660 / 1660 do kopania się nadają jak najbardziej, ponieważ mają 6-giga pamięci, powinny starczyć na jakieś 2 lata dla ETH

 

została jedynie zagadka co się stało z 1650'tkami, ponieważ one do wydobycia ETH się już nie podejdą gdyż plik DAG przekroczył 4-giga pamięci VRAM

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja jak kupiłem 6700k przy premierze  to pamiętam ze po jego rozcięciu pasta wyglądała jakby miała parę lat.Na pewno nie wyprodukowany w 2015 roku

Niektórzy producenci po prostu produkują sprzed dużo wcześniej i na magazynach jest sporo przy premierze a niektóre premiery to po prostu jest jak" sie uda"xD

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Najnowsze dane z proshopu:

 

7wxOYug.png

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

UE7rnR4.png

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

aXSDEic.png

Link to post
Share on other sites

Jakby jeszcze te karty co są na olxach czy allegrach po 1k więcej niż standard były na fakturę a nie na czyjeś „rachunki” to można się by się było zastanowić. Więc jeśli ktoś tu ma Rog strixa 3080 OC i sprzeda na fakturę to zapraszam do kontaktu.

Link to post
Share on other sites

Po danych z proshopa, widać że najwięcej dostaw przychodzi z 3070, nawet 170 sztuk od GIGABYTE dla jednego modelu

prawdopodobnie dlatego że ich wydajność w kopaniu jest praktycznie ta sama co tańsze 3060Ti i część firm rezygnuję z zakupu 3070

 

A 3080 wiadomo są jeszcze bardziej opłacalne ze względu na jeszcze szybszy typ pamięci GDDR6X

 

 

 

Patrząc na informacje z neta przy obecnym kursie ETH ~3700 zł wychodzi:

 

Model grafiki Wydajność wydobycia Pobór energii Kasa na miecha Koszt energii 
RTX3080 80-100MH/s 200-220W 600-750 zł 80-90 zł  
RTX3070 50-65MH/s 120-140W 380-500 zł 48-55 zł   
RTX3060Ti 50-63MH/s 120-140W 380-480 zł 48-55 zł   

 

 

 

 

  • Smutne 2
Link to post
Share on other sites

Lipa że jest zima i słońca nie ma bo bym pokopał trochę na 5700 xt zasilanej solarami :D Ceny krypto popier....ło nie wiem skąd taki nagły skok. Czyżby jakiś masowy dodruk dolara czy co?

Godzinę temu, r1023 napisał:

Czyli pewnie za chwilę karty polecą w górę.

Te których nie ma w ogóle na rynku czy te które już są w przegiętych cenach? :D

 

Z każdym dniem coraz bardziej mi szkoda osób które siedzą na integrze albo starociach i potrzebują coś na już :(

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Ja bym firmie TERG (Mediaexpert, Avans, Electro) za bardzo nie wierzył, 2 tygodnie im zajęło powiadomienie mnie, że RAM, który zamówiłem jednak nie jest dostępny i mi zwrócą pieniądze (w chwili zamówienia na stronie była informacja, że jest dostępny od ręki).

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Pawel7 napisał:

Ja bym firmie TERG (Mediaexpert, Avans, Electro) za bardzo nie wierzył, 2 tygodnie im zajęło powiadomienie mnie, że RAM, który zamówiłem jednak nie jest dostępny i mi zwrócą pieniądze (w chwili zamówienia na stronie była informacja, że jest dostępny od ręki).

podobnie x-kom i morele, więc komu tu ufać w tej chwili ?

Link to post
Share on other sites

Ja zamówiłem płytę w media expert niby dostępną a po dwóch dniach zadzwonili, że jej nie ma. Mówię do konsultantki, że jak zamawiałem to była dostępna więc co się z nią stało? Usłyszałem, że mają tak wiele zamówień to system im się przeciąża ale sprawdziła w dostawach i nie ma jej w planach w najbliższym czasie. Zaproponowała jako zamiennik zupełnie inna płytę i wytłumaczyłem jej, że to do innych procesorów... (zasugerowała się podobną cena :D) Mówię ok zamówię gdzie indziej bo akurat się pojawiła w innych sklepach. Dosłownie po 2-3 godzinach była dostępna na ich stronie i to w jeszcze niższej cenie niż ja zamawiałem u nich. To tyle w kwestii systemu sprzedażowego i kompetencji pracowników dużego sklepu z elektroniką... :)

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

w mediaexpert sie zdzwoni i pyta czy pajac na linii ma przed nosem stan dostępny, wtedy sie zamawia, 3060ti mogłem mieć nawet tego samego dnia za dopłatą 20 zeta, ale na drugi dzień zamówiłem

w xkom co z tego, że miałem na stronie dostępne i jeszcze info ,że jak w ciągu godziny kupię to na jutro , jak mnie później potraktowali meilem że ponad miesiąc mam czekać

Link to post
Share on other sites

W teorii dostępny 3060ti za 2.5k:

https://www.x-kom.pl/p/609101-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-oc-8gb-gddr6.html

 

Już produkt wycofany:)

 

---------------------------------------------------------------

 

Dobrze, że się załapałem na 3060ti za 2250zł:

Asus podnosi ceny GPU i MOBO:

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/asus-podnosi-ceny-kart-graficznych-i-plyt-glownych/xxvdyy2

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Aktualizacja mojego zamówienia na GIGABYTE RTX3080 GAMING OC w sklepie x-cum

 

 

 NUMER KOLEJKI  DATA  INFORMACJE
 XXX - XXX  12 listopad 2020  (mail automat złożenie zamówienia)
 XXX - XXX  12 listopad 2020  (mail automat dostawa 15 grudnia 2020)
 180 - 190  11 grudzień 2020  (telefon)
 200 - 200  12 grudzień 2020  (mail od pracownika)
 200 - 200  14 grudzień 2020  (mail automat z info o opóźnieniu)
 160 - 170  22 grudzień 2020  (telefon)
 160 - 160  29 grudzień 2020  (telefon)
 160 - 160  5 styczeń 2021  (telefon)


 

czyli przez ostatnie 2-tygodnie od Gigabajta parę sztuk do magazynów przyszło ...

... w takim tempie to tak do 2022 roku poczekam.

 

 

 

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, zbiku90 napisał:

Sprawdziłem z ciekawości sklep naszych skośnookich przyjaciół, też jest wesoło :rotfl:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001471561445.html

 

hahaha :D, jeszcze po drodze CŁO + VAT (na programy socjalne) i mamy za tyle cenę RTX3090 w Polsce od ręki xD

 

 

 

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...