Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pomyśleć, że swoją 3070 dostałem na drugi dzień po premierze... cud gwiazdkowy chyba się pospieszył.

 

Ciekawi mnie tylko, czy takie papierowe premiery to teraz będzie standard. Jak tak dalej pójdzie, to do wiosny nie będzie kart, a do tego jeszcze bardziej papierowa premiere Radeonów i procesorów.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Bastazar napisał:

 

 

Ciekawi mnie tylko, czy takie papierowe premiery to teraz będzie standard. Jak tak dalej pójdzie, to do wiosny nie będzie kart, a do tego jeszcze bardziej papierowa premiere Radeonów i procesorów.

No niestety ale to jest bardzo bardzo prawdopodobne  :(.

Producentom to na rękę  , cena idzie w górę , towar nie zalega w magazynach jak przy poprzednich generacjach kart...

Zastanawiam się ile w obecnej sytuacji jest przypadku ,skutków pandemii ,a ile  celowego działania .

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, topiq napisał:

Jak się wyszukuje na stronie, to nic nie znajdziesz od ręki. Ale przypadkiem trafiłem jedną kartę RTX 3070 zdaje się TUF od Asusa. Były dostępne od ręki, z tym że cena januszowa. Mediaexpert też coś tam wrzucił dziś, ale praktycznie wszystko dostępne w sklepie stacjonarnym, tylko nic w moim otoczeniu

Może być właśnie tak że sklepy zorientowały się że za mało marży dowalili i że można zarobić więcej. Zamiast realizować zamówienia w premierowych względnie niskich cenach to jak przyjdzie dostawa wystawiają po jednej sztuce od ręki z przebitką np. 500+ i kto pierwszy ten lepszy. Wiem, teoria spiskowa, ale to by tłumaczyło czemu kolejki oczekujących są wszędzie tajne. No bo nie oszukujmy się, tym nie zarządza jakaś sztuczna inteligencja tylko zawsze na końcu człowiek musi przyklepać.

Swoją drogą to że sklepy podniosą ceny to pisałem zaraz po pierwszej premierze amperów jak zeszły w kilka sekund. Szczerze współczuję osobom które z różnych powodów zostały teraz bez grafiki, nawet ceny kilkuletnich używanych zabytków poszły przez to w górę no bo coś mieć trzeba. Ja wbrew internetowym prorokom kupiłem nówkę w lipcu i teraz myślę że spokojnie w cenie zakupu mógłbym jeszcze odsprzedać.

Link to post
Share on other sites

Spoko, ja mam na tą chwilę 3 sztuki gpu zamòwione, kubbak tak samo, pewnie jak kilkaset innych osòb w kraju. Jak na początku roku zrealizują i te zdublowane pòjdą na zwroty to pewnie pełne stany w sklepach będą. A tak poważnie to jak by ktoś chciał 3060ti a nie stoi w kolejce, to śmiało pisać, mogę odsprzedać bez wielkiego januszowania zamiast zwracać.

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, k0chan napisał:

@up

też na drugi dzień dostałem, ale tak to jest jak wiara rzuca się tylko na 3 sklepy najpopularniejsze w Polszy, a nie pomyśli , że w innych też można kupić :D

Bo zazwyczaj ludzie szukają w cenowarkach wyszukiwarkach itp. Kiedyś sam miałem dość potężną listę sklepów. Jeszcze w 2006 jak pracowałem chwilę w Sferisie na Targówku to sklepów online mało było. W Wa-wce łaziło się po giełdzie za sprzętem. Po przeprowadzce miałem jeszcze trochę kontaktów, ale sklepy się pozamykały, kontakty rozeszły w świat. Przed erą Core trochę częściej zmieniało się sprzęt, bo i postęp był widoczny. Jak ktoś kupuje raz na kilka lat jakiś sprzęt, to raczej nie ogarnie mniej popularnych sklepów, szczególnie że rzadko mają jakieś opinie w sieci, jeżeli ich nie ma na wyszukiwarkach. No i cena, cena gra dużą rolę. Każdy szuka najtaniej, bo im obiecywano RTX 3070 za 2300 z groszami a RTX 3060Ti za 1899 zł. A tu ceny raczej +200-400 zł. RTX 3070 dorwać poniżej 3 tys. zł to fartem albo na premierę. Rozeszły się zanim się pojawiły. Wiadomo, każdy sprzedawca ma swoich znajomych, którym załatwi kilka lub kilkanaście sztuk, wielu używa botów i skupuje co się da. Potem to się pojawia na portalach aukcyjno - ogłoszeniowych z odpowiednią marżą. Nowe, nierozpakowane, z dużego sklepu komputerowego ;) Ilu zwykłych ludków, którzy chcą coś kupić siedzi punkt 15 w dzień premiery i z 20 otwartymi oknami sklepów online, polując na kartę? Jakbym zapytał w firmie, to możliwe że tylko dział IT mógłby mi twierdząco odpowiedzieć a i to niekoniecznie :) Punkt 15 wszyscy z biur wychodzą do domu.

Sytuacja rodem z PRL. Kto żył w tych czasach to wie jak było. Normalnie jak duże fiaty, gdzie nowe z salonu były tańsze niż te z rynku wtórnego :D

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no sorki, ale mediaexpert to nie jest jakiś mało znany sklepik osiedlowy, w tv chyba najwięcej mają reklam , a na forach w dniu premiery wszyscy tylko x-scum, morelki czy proszopy, dobrze, że w nocy po premierze tam zajrzałem (brałem od nich kiedyś części komputerowe), do 9 rano mieli sporo gainwardów i palitów dual po 2249 zł (nawet linia nie była zapchana, zadzwoniłem żeby sie upewnić czy to nie fake na ich stronie, facio potwierdził, że są jeszcze dostępne)

 

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mirai99 napisał:

pewnie screena zrobił, a tabelka jest przecież uaktualniana

To hmm, myślisz, że tabelka jest uaktualniana na bieżąco? Chyba nie bo X-Trio 3060 zamówił Wojtek dzisiaj a na stronie dalej ostatnie zamówienie 4.12 i na SSie aktualizacja 9.12 :59, na stronie 14:37.

Link to post
Share on other sites

W nocy ludzie śpią ;) O 6 do roboty gonią. Sam patrzyłem na M-Ex i nic nie było. Dziś znów się co nieco sypnęło, ale wszystkie z dopiskiem - dostępne w wybranych sklepach. Znów mniejszych nieznanych sklepów się boję, jeżeli nie mają możliwości za pobraniem. Swego czasu wtopiłem w kartę, której nigdy nie otrzymałem. Gość zwinął interes, a dopiero po tym posypały się negatywy. Kilka lat dreptania do Rzecznika Praw Konsumenta, ciągania po sądach i w końcu odzyskałem kasę. Od tamtej pory nie kupuję w niepewniakach. Na szczęście karta grafiki nie chleb. A ja stary pryk nie będę zarywał nocek na polowania ;) Tylko zachowanie morelek mnie wpienia, bo coś kręcą.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, topiq napisał:

W nocy ludzie śpią ;) O 6 do roboty gonią. Sam patrzyłem na M-Ex i nic nie było. 

kiepsko patrzyłeś, bo ja po 8 dopiero dzwoniłem, a po telefonie kupiłem jak mi powiedziano że są (na stronie cały czas wisiały gainwardy i pality) 

Link to post
Share on other sites

Ciekawostka 9:00 rano  telefon do x-szitu  28 W KOLEJCE  NA INFOLINNI kur** nawet dodzwonić się nie da, mam to gdzieś anuluje to zamówienie, kurw**y można dostać nawet takich podstaw dowiedzieć się nie da który jestem w kolejce po 3080.

Link to post
Share on other sites

@Adek221złóż jakieś zamówienie, wybierz przelew na konto z góry i nie opłać go. Po 5 dniach sami do ciebie zadzwonią, na końcu rozmowy test "Czy ma Pan jeszcze do mnie jakieś pytania". Wtedy jedziesz z dziadami (ja swoje zamówienia na RTXy 3000 w x-skam już anulowałem, szkoda czasu). 

Link to post
Share on other sites

A J. ich. Wypisuje się z tego cyrku - anuluje!
Moje miejsca was nie zbawi, bo zamawiałem bardzo późno - drugi tydzień października.

Jesteś TRZYDZIESTY SIEDEMNASTY w kolejce.

 

Gdy zapytałem o możliwość anulowania (oczywiście ich formularz, bo cwaniaki wyłączyli nawet głupi chat) - odpisali po 3 godzinach.
Gdy zapytałem ile czasu będzie trwał zwrot kasy - minęło 24 godziny i zero odpowiedzi.

 

Tymczasem wiszę już 20 min....

 

42 minuty temu, JanekD napisał:

Tymczasem na proline 3080 AORUS jest już po 6k :) Przed świętami pewnie do 10k dojdzie w tym tempie ;)

 

 

Premiera Cybera zobowiązuje :)

 

 

 

  

18 godzin temu, kubbak napisał:

Skąd tabelka w jpg? Różnice są między nią a tą na stronie.

 

Ze strony - masz dokładną datę aktualizacji - wczoraj zaktualizowali 2 razy z rana i po południu.

Tu zamiedziłem tę wzmiankę: 

 

Edytowane przez Marucins
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...