Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

to jest głupota i iq 0
 

 

Głupota i iq 0 to jest opowiadanie kto kogo zgniecie i za ile w momencie kiedy nie ma żadnych niezależnych testów i cen w sklepach. Trzeba być trochę naiwnym żeby sądzić, że producenci niereferentów i sklepy widząc jak 3080 schodzą na pniu zaczną sprzedawać mocniejszą od nich kartę w korzystniejszej cenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zainteresował mnie post z dwusetnej strony o dźwięku biosu. Zauważyłem, że u mnie brzmi bardzo podobnie i nie wiem czy to sygnalizuje jakiś błąd czy jest w porządku bo niby wszystko działa jak powinno przez ostatnie dwa tygodnie jak mam kartę u siebie.

 

 

brzmi to jak 3 szybkie bipniecia...

Edytowane przez thevirusplw
Link to post
Share on other sites

Kumpel właśnie dzwonił pochwalić się, że udało mu się dostać MSI 3070 Trio z x-komu. Odbiór dzisiaj w Kieleckim salonie. Zamawialiśmy w tym samym czasie gadając przez tel, tylko on do sklepu, a ja kurierem. Jprd ale mam pecha do tych nowych RTXów...

Edytowane przez czorcik696
Link to post
Share on other sites

A ile ty byś chciał za AIB kartę co kosztuje pod 800$? 800 x1,23 x 3,87zł to coś koło 3800zł

O czym Ty piszesz? Cena wyjściowa za RTXa 3080, którą nvidia ustaliła wraz z modelem founders to 3279. Do tego modelem bardzo udanym, którego wybrałbym sto razy bardziej niż ventusa, xtrio, eagla czy palita. 3800 zł to można ewentualnie wydać na wypasionego Strixa, gdzie te 600 zł dopłaty miałoby sens w kontekście temperatur i przyrostu wydajności po podkręceniu. I jeśli mnie pamięć nie myli, taka cena za strixa była na premierę. Teraz ceny są zawyżone przez brak dostępności. I tylko przez to. Ja czekam na Tufa za 3550, choć wiem że pierwsze sztuki niektóre sklepy sprzedały po cenie foundersa.

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

Zainteresował mnie post z dwusetnej strony o dźwięku biosu. Zauważyłem, że u mnie brzmi bardzo podobnie i nie wiem czy to sygnalizuje jakiś błąd czy jest w porządku bo niby wszystko działa jak powinno przez ostatnie dwa tygodnie jak mam kartę u siebie.

 

brzmi to jak 3 szybkie bipniecia...

Ja tu słyszę 4 bipnięcia, może to coś z RAMem?

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

Dostalem dzisaj takiego Maila od X-kom 

Dzień dobry, przyjęliśmy Twoje zamówienie numer xxxxxxxxxx. Poinformujemy Cię, kiedy będzie ono gotowe do wysłania.

Eh , szkoda ze taki sam dostałem w dniu zakupu . 
Co oni chcą przez to zyskac ? czas klienta zeby nie zrezygnował z zamówienia ?

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

O czym Ty piszesz? Cena wyjściowa za RTXa 3080, którą nvidia ustaliła wraz z modelem founders to 3279. Do tego modelem bardzo udanym, którego wybrałbym sto razy bardziej niż ventusa, xtrio, eagla czy palita. 3800 zł to można ewentualnie wydać na wypasionego Strixa, gdzie te 600 zł dopłaty miałoby sens w kontekście temperatur i przyrostu wydajności po podkręceniu. I jeśli mnie pamięć nie myli, taka cena za strixa była na premierę. Teraz ceny są zawyżone przez brak dostępności. I tylko przez to. Ja czekam na Tufa za 3550, choć wiem że pierwsze sztuki niektóre sklepy sprzedały po cenie foundersa.

 

Jesteś w stanie kupić founders za 3279? MSRP tego było 699. Większość EIB zaczynają się od 749 (w USA czasami 699, bo nvidia tam płaci im rebate 50 za sprzedanie w MSRP founders)

 

Chwilę później, ale wg przecieków jest to kwestia dni - nie miesięcy.

Tego samego dnia, ale na reference boardzie z AIB chłodzeniem. Normalne karty AIB styczeń/luty.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie (nie)dostępność nowych Radeonów będzie na podobnym albo i gorszym poziomie niż Ampere. Info od znajomego z dystrybucji. Niezłe jaja będą jeśli się to potwierdzi.

 

Z innej beczki. Jeśli faktycznie będzie konfiguracja rdzenia jak w RTX 3090, przy czym szyna 320 Bit zamiast 384 Bit i brak NVLINK to będzie to całkiem ciekawa karciocha, optymalny wybór dla osób które nie celują w topkę czy dysponują mniejszym budżetem, albo ich po prostu w zupełności taka karta będzie satysfakcjonować.

 

 

Domniemany RTX 3080 Ti

 

https://videocardz.com/newz/kopite7kimi-nvidia-geforce-rtx-3080-ti-rumored-to-feature-10496-cuda-cores-and-20gb-gddr6x-memory

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3080-ti-20-gb-graphics-card-specs-leak/

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Dostalem dzisaj takiego Maila od X-kom 

Dzień dobry, przyjęliśmy Twoje zamówienie numer xxxxxxxxxx. Poinformujemy Cię, kiedy będzie ono gotowe do wysłania.

Eh , szkoda ze taki sam dostałem w dniu zakupu . 

Co oni chcą przez to zyskac ? czas klienta zeby nie zrezygnował z zamówienia ?

Ja dostałem też takiego maila jak mieli już kartę do mojego zamówienia, wysyłki robią wieczorami więc pewnie popołudniu dostaniesz info o wysyłce i fakturze.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Dostalem dzisaj takiego Maila od X-kom

Dzień dobry, przyjęliśmy Twoje zamówienie numer xxxxxxxxxx. Poinformujemy Cię, kiedy będzie ono gotowe do wysłania.

Eh , szkoda ze taki sam dostałem w dniu zakupu .

Co oni chcą przez to zyskac ? czas klienta zeby nie zrezygnował z zamówienia ?

A czy dostałeś może w przeciągu kilku ostatnich dni sms z x-komu, że "wkrótce dostaniesz swoją kartę"?

Link to post
Share on other sites

Dostalem dzisaj takiego Maila od X-kom 

Dzień dobry, przyjęliśmy Twoje zamówienie numer xxxxxxxxxx. Poinformujemy Cię, kiedy będzie ono gotowe do wysłania.

Eh , szkoda ze taki sam dostałem w dniu zakupu . 

Co oni chcą przez to zyskac ? czas klienta zeby nie zrezygnował z zamówienia ?

Ja to dostałem w poniedziałek rano, a po południu wysłali kartę :)

Link to post
Share on other sites
Ja dostałem też takiego maila jak mieli już kartę do mojego zamówienia, wysyłki robią wieczorami więc pewnie popołudniu dostaniesz info o wysyłce i fakturze.

Fajnie by bylo :D

 

A czy dostałeś może w przeciągu kilku ostatnich dni sms z x-komu, że "wkrótce dostaniesz swoją kartę"?

 

2 tygodnie temu dostalem ze czekaja na dostawe i jesli chodzi o SMS to faktycznie dostalem taki pare dni temu .

 

Ja to dostałem w poniedziałek rano, a po południu wysłali kartę

Modle sie oto zeby tak bylo i umnie :) Bo chcialbym w koncu pograc w Metro exodus , horizon i wiele innych gier ktore odkladalem od ponad roku .

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Też dostałem tego sms'a od x-komu na swoim zamówieniu (kartę która mam odstąpił mi kolega). Zamowienie skladalem o 16 w dniu premiery na msi ventusa i dalej go nie anulowalem, jesli sie okaze, ze faktycznie za niedlugo zrealizuja to zamowienie to bede mial karte do oddania w dobre rece za cene zblizona do pierwotnej (3300zl).

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry, spakowaliśmy Twoje zamówienie i czekamy, aż odbierze je od nas kurier InPost.
Wystawiliśmy również fakturę do Twojego zamówienia.

 OESU , w Koncu moja karta nadchodzi , Aplikacja na telefon Inpost pokazala zarejestrowana xkom 

:D chyba zawal dostane ^-^

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites
@ciomasta, wieczorem albo w nocy wyjdzie od nich bo tak inpost od nich odbiera paczki, jutro pewnie do południa będziesz miał, chyba że mieszkasz daleko do cywilizacji

 

Boje sie o zle MLCC na pleckach karty , oby byly dobre to bede w 7 Niebie . :)

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...