Skocz do zawartości

Recommended Posts

12 minut temu, zbiku90 napisał:

te AAB co Artok polecił są miękkie, tanie i powinny dać radę.

Akurat zamówiłem te polecone przez @Artok z Allegro, bo sprzedawca ma w ofercie Izopropanol, który mi się kończy, więc dołożyłem do darmowej dostawy 8-)

Powinny dojść we wtorek - od razu zastosuję i podzielę się wrażeniami. Szkoda tylko, że dla 3070 nie ma danych o temperaturach VRAM, więc co najwyżej wypowiem się o plastyczności i kontakcie na rdzeniu :)

Link to post
Share on other sites

Jutro niektórzy będą ładować do wirtualnych koszyków RTXy 4090, natomiast ja jestem bardziej zainteresowany spadkiem cen używanych 3090. Na Allegro jakiś górnik sprzedaje trzy sztuki Zotaca po 3600. Jakby tak w tych pieniądzach dostać jakąś bardziej kulturalną wersję...

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, EH_Gosu napisał:

"The Nvidia RTX 4090 Founders Edition comes with a "four-pronged" adapter instead of the three-strand adapter on the Ti. However, it is not necessary to connect all four sockets with an 8-pin power supply cable, three are enough. In this case, the graphics card notices the deficiency and does not allow the power limit to be increased beyond the standard value (450 watts). If four plugs/cables from the power pack or a modern 12VHPWR plug (16 poles) find their way to the card, the power limit can be increased to an impressive 600 watts. The board partners do not take over all this1:1 Models with just 450 watts are just as possible as bolides with more than 600 watts, with different socket, adapter and power rail designs. We are currently investigating the custom designs present and will be posting an article on the subject shortly. Until then, let's focus on the RTX 4090 Founders Edition."

 

Niestety nie obejdzie się bez nawet do AX 1600i, gadałem z Liptonem ma obadać czy bez tego (też na AX1600i testował) idzie uzyskać PT 600W na RTX 4090 FE, jeśli nie no to nieco komplikuje to sprawę, całe oploty będziemy ogarniać customowe z zasilacza do GPU. Pod wszystkie grube konfigi z 4090 wybieram AX 1600i akurat więc się sprawdzi temat.

 

https://www.corsair.com/pl/pl/Categories/Products/Accessories-|-Parts/PC-Components/Zasilacze/600W-PCIe-5-0-12VHPWR-Type-4-PSU-Power-Cable/p/CP-8920284

 

Co do recki RTX 4090 u Litpona, polecam. Bardzo rzeczowy materiał.

 

 



Zły temat, ten jest o ampere.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Rebelmind napisał:

W takiej cenie Zotac to bardzo kulturalna wersja. Potrzebujesz tylko blok na nią :D

I tu się zaczynają schody tj. moja niechęć do posiadania cieczy wewnątrz komputera. Jak miałem przez chwilę Suprima 3080 to byłem pod wrażeniem tej konstrukcji. Pełne obciążenie, a ona trzyma 1200 rpm na śmigłach. 

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, mirai99 napisał:

Zły temat, ten jest o ampere.

 

8 minut temu, EH_Gosu napisał:

Dzięki Ci dobry człowieku :D Zamotałem się, na łączach z klientami, testy etc.

Tak jakby ktoś się tu szczególnie przejmował off-topem :D Tzn. nagminny jest be i wbrew regulaminowi, ale sporadycznie każdemu się zdarza ;)

3 minuty temu, Artok napisał:

Jak miałem przez chwilę Suprima 3080 to byłem pod wrażeniem tej konstrukcji. Pełne obciążenie, a ona trzyma 1200 rpm na śmigłach. 

Mam teraz RX 6800 XFX Qick na testach i jestem w szoku jakie to ciche jest.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Rebelmind napisał:

Jeśli zapasy Ampera będą nadal znikać z rynku w obecnym tempie

 Wczoraj x-kom rzucił 100 sztuk KFA2 3070 Ti za 2799 zł. Proszę sobie wyobrazić, że wyprzedały się w ciągu 7 minut. Tempo niesamowite, dla porównania miesiąc temu wyprzedanie stu pięćdziesięciu sztuk 3070 za 2599 zajęło im około 45 minut. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, EH_Gosu napisał:

Przyznam, że przydatne analizy robisz :)

To nie tyle analizy, co własne obserwacje. Jeżeli Cię interesują twarde dane, to można popatrzeć na tygodniowe wyniki sprzedaży ze sklepu Mindfactory. Oczywiście w Polsce proporcje będą inne, aczkolwiek da się zaobserwować ogólny trend.

 

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Najnowsze sterowniki NVIDII 522.25 poprawiają wydajność kart RTX30X0 przy włączonym Ray Tracingu oraz DLSS 2. 

 

Wychodzi na to, że w takim razie różnica pomiędzy serią 3000 i 4000 jest jednak mniejsza niż na premierowych testach. ;) 

 

1920x1080

AAveShs.jpg

2560x1440

3ASTHr2.jpg

3480x2160

hIInkDh.jpg

Edytowane przez nexy95
  • Dzięki 3
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, r1023 napisał:

karty się wyprzedały, teraz pewnie używki pójdą w górę.

 Mam dziwne wrażenie, iż tanie karty górnicze już się powoli wyczerpują. Dość powiedzieć, że aktualnie na Allegro mamy zaledwie 13 ofert na RTX 3070 do 2000 zł (z czego aż 8 to licytacje). Co prawda w stosunkowo niskim budżecie dalej możemy kupić RTX 3070 od górniczego kłamcy, ale to jest nic w porównaniu z tym co było w drugiej połowie września. 

image.png

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

100% oleją, potwierdzone info. 

 

Była rozmowa z gościem z Nv i odpisał, że wcześniejsze gen gdyby dostały DLSS3 to byłby pokaz slajdów. 

ehh no trudno obejdzie się raczej słaby interes wymieniać 3080 dla samego dlss3 , wciąż siedzę na 1080p więc srał ich pies ;p

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przecież 3080 do Full HD jest solidnie na wyrost, możesz spokojnie siedzieć do premiery RTX 5000 korzystając z tej rozdzielczości. 

17 minut temu, Rebelmind napisał:

@Up bezczelna menda. Bo termopady nie wytrzymają roku grania... 

Są oczywiście szczerzy górnicy, aczkolwiek tutaj znowu - zero informacji o tym czy było grzebane albo czy jest dowód zakupu, więc trzeba z góry zakładać najgorszy scenariusz. 

Link to post
Share on other sites

Powiem Wam ,że szukając 3700/Ti na aledrogo można poszukać po koparkowe pierdoły, które rzekomo działają w domowym PC ( to ile on ma komputerów - przeglądając jego historię sprzedaży...?), ale na sprzedaż ma ich już tylko dwie sztuki ( bo pewnie wyprzedał całą resztę) albo kartę, którą kupił w tym miesiącu i ma gwarancję 36 mcy ale doszukać się nie może dowodu zakupu. Ściema, oszustwo! Tak na prawdę ciężko doszukać się naprawdę czegoś nad czym można się zastanowić aby kupić.   Mnie to ostro wali i chyba wolę dołożyć te parę stów do nowej, niż potem martwić się jak coś je**ie i stracić ze 2 klocki a kartę wyrzucić albo za 100 pln sprzedać na części.  Nie wiem, może na części dało by więcej, tak tylko strzelam. Chociaż jest wiele asów, którzy twierdzą, że karta jest najprawdopodobniej sprawna ..., ... ale nie mają  możliwości sprawdzić, dlatego cena jest jaka jest. Do serwisu komputerowego mają za daleko czy co, żeby to zweryfikować? Oszustwo na kasę nieświadomych albo skąpców, tych drugich nie żałuję.

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...