Skocz do zawartości

Recommended Posts

2 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

ASUS, MSI oraz inni producenci LubiąTo .

EVGA to jedynie drożyzna była.

A, miałeś może jakieś karty EVGA u siebie czy jedyne co przychodzi do głowy to tylko "drożyzna"? Wcale cenowo karty EVGA źle nie wypadają na tle ASUSa czy MSI a do tak się składa, że EVGA miał i ma nadal absolutnie najlepszy serwis (wysyłasz do nich sprzęt i w przeciągu tygodnia masz nowy u siebie) gdzie inni producenci z tym tematem mocno kuleją szczególnie ASUS w ostatnim czasie. Do tego bardzo udane konstrukcje, czy karty dla najbardziej wymagających jak KINGPIN. Oby jak najwięcej vendorów wycofało się ze współpracy z NV gdyż NV jest coraz bezczelniejsze w swoich poczynaniach zarówno wobec partnerów jak i klientów. Wyjdzie to zarówno klientom na dłuższą metę korzystnie jak i producentom sprzętu jeśli się NVDII utrze nosa i nabiorą pokory.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Taaa widzę że 3080ti od EVGA kosztuje 8000

ASUS to wydatek ~5700 na ten moment.

Różnica 2300zł tylko dlatego że "serwis" czy tam inne bla bla bla jakoś do mnie nie dociera :)

Natomiast 2300 mniej w portfelu już tak.

 

Dodam jeszcze że jarać się serwisem który oby nigdy się nie przydał też do mnie nie przemawia.

 

Ja wiem. Są ludzie których na to stać, tak samo jak na nowego Mercedesa za 700 tysięcy złotych.

Ale takich osób nie ma zbyt wiele.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Zaryzykowałbym Gosu stwierdzeniem, że przedostatnie zdanie z Twojej wypowiedzi tj mokry sen Jensena. Wywalić wszystkich AiB z łańcucha dostaw i tym samym szamać cały tort w pojedynkę. 

 

Do tej pory myślałem, że NV po prostu nie opłaca się np utrzymywać serwisów dla swoich GPU, bo jest to zbyt drogie. Jeśli jednak z generacji na generację ceny za wszystkie segmenty będą podnoszone jeszcze bardziej to wizja braku AiB staje się realna. 

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Taaa widzę że 3080ti od EVGA kosztuje 8000

ASUS to wydatek ~5700 na ten moment.

Różnica 2300zł tylko dlatego że "serwis" czy tam inne bla bla bla jakoś do mnie nie dociera :)

Natomiast 2300 mniej w portfelu już tak.

 

Nie wiem gdzie szukasz kart, ale obecnie za +/- 7000 zł możesz kupić RTX 3090 Ti FTW3 od EVGA. To, że jakieś sklepy gdzieś wystawiają w danych cenach sprzęt nie oznacza, że takie ceny producent określił. Nawet niedawno były spore obniżki na serię 30xx EVGA. Chociażby z Amazon USA możesz sobie ściągnąć wiele modeli EVGA gdzie nawet cło + koszt wysyłki doliczone i tak w efekcie końcowym dają atrakcyjniejszą cenę za kartę. Obadaj też ofertę Casekinga przykładowo.

 

Na X-Komach, Morelach etc. Świat się nie kończy. Po za tym podejrzewam, że pierwsze lepsze ceny zobaczyłeś i się nimi sugerujesz. Nie tak to wygląda.

Aspekt serwisu to nie jest bla,bla,bla tylko jedna z kwestii szczególnie w obecnych czasach. Szczególnie dla ludzi takich jak ja którzy testują masę sprzętu czy budują konfigi za grube pieniądze dla klientów czy na użytek prywatnych, jakość podejścia do klienta i serwis są fundamentalne.

7 minut temu, Rebelmind napisał:

Zaryzykowałbym Gosu stwierdzeniem, że przedostatnie zdanie z Twojej wypowiedzi tj mokry sen Jensena. Wywalić wszystkich AiB z łańcucha dostaw i tym samym szamać cały tort w pojedynkę. 

 

Do tej pory myślałem, że NV po prostu nie opłaca się np utrzymywać serwisów dla swoich GPU, bo jest to zbyt drogie. Jeśli jednak z generacji na generację ceny za wszystkie segmenty będą podnoszone jeszcze bardziej to wizja braku AiB staje się realna. 

 

Generalnie już kilka lat temu pojawiały się informacje, że NV planuje wykosić partnerów i oferować ich konstrukcje FE jako jedyne. Tylko realnie takie podejście odbije się im czkawką. Odejście tak ważnego partnera jak EVGA z którym współpracowali blisko 20 lat, również bez echa nie pozostanie.

 

@Lord_Krecitsqa

 

Akurat widzę, że dodałeś info o serwisie i oby się nie przydał. Powiem Ci tak, dla osób które składają tak jak konfigi topowe za grube pieniądze czy to dla klientów czy na użytek prywatny, serwis jest jednym z fundamentalnych aspektów. Przykładowo ASUS w serwisie rozwalił mi RTX 3090 STRIX jedną i dali CID (Customer Indcution Damage) gdzie mam niezbite dowody na to, że karta która po prostu padła (nawet nie rozbierana była) została uszkodzona fizycznie przez ich serwis, temat ciągnie się już pewien czas i się ASUSowi za to dostanie. Kupowana za około 9000 zł przed wzrostami cen i szałem krypto. Z własnej kasy kupiłem wtedy kartę klientowi żeby nie czekał na rozwiązanie problemu, a temat przepychanki z ASUSem wziąłem na siebie (mamy podejście do klientów bardzo premium bym powiedział). Dla przykładu jak działa serwis EVGA,  RTX 3080 12 GB EVGA jaka padła, wysłana na gwarę i w przeciągu tygodnia przyjechała nóweczka. Jak wysyłasz sprzęt na gwarę do ASUSA to obecnie się trzeba modlić żeby nic nie odwalili (zawsze zdjęcia, filmy sprzętu przed wysyłką trzeba robić i to tyczy się każdej firmy na wszelki) i do tego czekasz na realizację gwary nieraz i po dwa miesiące. Jak sprzęt wróci cudem naprawiony to oczywiście te 2 miechy jakie czekasz nie są odliczane i o tyle czasu gwary masz mniej. EVGA z kolei jak Ci wysyła nową kartę albo naprawioną, to masz od nowa pełny okres gwarancyjny. No i tutaj jeszcze raz powtórzę, z cenami EVGA nie odbiega od ASUSa czy MSI, a wręcz często możesz ich topowy sprzęt dorwać nawet w lepszej cenie to jest kwestia sklepu, poszukania itd.

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 5
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Właśnie się przymierzam do zmiany karty i wezmę to pod uwagę.

Może akurat ktoś będzie chciał używaną sprzedać. 

 

Edytowałem mojego posta wyżej, masz tam co nieco o gwarze. No ja generalnie ze zmianą karty się wstrzymuje, zmieniam mój model zmiany GPU z genu na gen po premierze (2-3 miechy jak wlatują top modele AIB) na rok po premierze albo co 2 generacje (kiedyś tak robiłem). Mam bardzo sceptyczne podejście do serii RTX 40xx, niepodoba mi się to jak skastrowany został RTX 4090 oraz cyrk ze zmianą RTX 4070 na RTX 4080 12 GB żeby podnieść cenę oraz czuje w kościach jakąś lipę z tą generacją.

 

Wręcz mam zajawkę dla samej zajawki zmienić swoje GPU na RTX 3090 Ti FTW3 (2-4% wydajności zegar w zegar to nic, ale po prostu mam chęć taką i tyle) i rozszerzyć gwarę do 5 lat, posiedzieć spokojnie na tej karcie do premiery RTX 5090 / 5090 Ti czy najwcześniej zmienić na RTX 4090 Ti. Akcja z EVGA mnie już całkowicie do tego przekonała coś się bardzo złego dzieje w branży GPU.

 

Tak swoją drogą, zobacz jaką cenę miał kilka tygodni temu RTX 3080 Ti FTW3 w X-Kom, dobre promo było.

 

obraz.thumb.png.26866d69db56ce2d4620c57ab4e65a37.png

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
51 minut temu, EH_Gosu napisał:

Wręcz mam zajawkę dla samej zajawki zmienić swoje GPU na RTX 3090 Ti FTW3 (2-4% wydajności zegar w zegar to nic, ale po prostu mam chęć taką i tyle) i rozszerzyć gwarę do 5 lat, posiedzieć spokojnie na tej karcie do premiery RTX 5090 / 5090 Ti czy najwcześniej zmienić na RTX 4090 T

I takiż jest mój plan xD Ja będę jednak celował w max 5080, chyba że znowu sufit im się na łeb spier*oli i podniosą dalej zużycie energii. Zaczynam serio nie widzieć najmniejszego sensu w pompowaniu wydajności kosztem Watów :/

 

BTW, dlaczego nie lubię Gigabyte: 

 

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, EH_Gosu napisał:

Wcale cenowo karty EVGA źle nie wypadają na tle ASUSa czy MSI a do tak się składa, że EVGA miał i ma nadal absolutnie najlepszy serwis (wysyłasz do nich sprzęt i w przeciągu tygodnia masz nowy u siebie) gdzie inni producenci z tym tematem mocno kuleją szczególnie ASUS w ostatnim czasie. Do tego bardzo udane konstrukcje, czy karty dla najbardziej wymagających jak KINGPIN.

No właśnie, niektórzy postrzegali EVGA przez pryzmat ich topowych modeli, a budżetówki mieli też bardzo solidne i w konkurencyjnych cenach. Jeśli to co piszecie jest prawdą i faktycznie wycofują się z rynku (wróciłem z delegacji i nie jestem na bieżąco) to wielka szkoda i strata dla branży :( 

Generalnie w czasie kryptoszaleństwa chyba jako jedyny AIB oferowali karty w cenie zbliżonej do MSRP, trzeba było tylko zapisać się w kolejce i grzecznie poczekać, za co wieczna chwała im.

11 godzin temu, EH_Gosu napisał:

NV planuje wykosić partnerów i oferować ich konstrukcje FE jako jedyne. Tylko realnie takie podejście odbije się im czkawką. Odejście tak ważnego partnera jak EVGA z którym współpracowali blisko 20 lat, również bez echa nie pozostanie.

Jeśli to prawda to IMO strzał w stopę niesamowity. Już teraz zielone karty są zazwyczaj droższe od porównywalnej konkurencji, rdzenie tensor to troszkę usprawiedliwiają, ale nie każdy użytkownik jest w stanie je wykorzystać w pełni. Szersza implementacja nowych wersji FSR może te różnice jeszcze bardziej wyrównać. Chyba każdy tu pamięta G-sync vs Freesync i jak się ta rywalizacja zakończyła.

Osobiście rozważam wymianę GPU przed zimą i z pewnością będzie to Radeon, głownie ze względu "w imię zasad". Pycha kroczy przed upadkiem i np. Intel się o tym boleśnie przekonał, gdy po latach (w sumie dekadzie prawie) stagnacji i praktycznie monopolu, zaczęli robić konkurencyjne (wydajnościowo i cenowo) procki. Potrzeba było poczuć oddech na karku żeby się wziąć w garść. Może z NV będzie podobnie.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, EH_Gosu napisał:

Niezłe okazje można ustrzelić na OLX, Allegro. Dziś klient dla którego konfig będzie kolejny robiony, upolował zafoliowaną nadal EVGA RTX 3090 Ti FTW3 Ultra za 5800 zł.

Sprzedający kilka tych kart sprowadził z Amazon USA i za grosze pcha. Naturalnie papiery i wszystko git, karta już u człeka i pojutrze mi ją podrzuca.

 

Warto polować na takie perełki póki są :)

Ja z kolei kliknąłem dziś na OLX używanego RTX-a 3070 za 1850 zł, który był kupiony w grudniu 2021, więc karciocha ma 9 miesięcy. I co najważniejsze nie edycja paździerz, tylko Gainward Phantom. Poczekam sobie na tym modelu do refreshy Ada Lovelace. 

  • Lubię to 3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie pchaj się w anemika z 350 PT. Analogicznie z 3080 Ti tak samo jak z 3090, chcesz mieć wydajność konkret to tylko modele które pozwalają ustawić PT 430/450W. Nic poniżej, inaczej anemia i lipa.

 

309437155_447613144100504_76576462042881

 

https://www.overclock.net/threads/official-nvidia-rtx-3080-ti-owners-club.1791823/

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

350W to i tak jest koszmarny pobór i fajnie ogrzewa nogi, gdy komputer stoi pod biurkiem. Z resztą Joker ma Suprima, fabrycznie 360W z gniazdka, to wie o co chodzi. 

Edytowane przez Artok
lokalizacja przecinków
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Nie pchaj się w anemika z 350 PT.

 

Wiem wiem, jedną "udaną" 3080Ti już miałem (Palit Gamerock OC z niedziałającą regulacją Power limit). Poza tym mając dobrą konstrukcyjnie 3080 przesiadka na taki wyjący paździerz by mnie chyba zabiła :) 

 

Aktualnie poluje na 3090ti w dobrej cenie - już miałem w koszyku Gainwarda Phantom za 6,5k zł ale podobno bardzo głośny jest

2 minuty temu, Artok napisał:

Z resztą Joker ma Suprima, fabrycznie 360W z gniazdka to wie, o co chodzi. 

 Wbrew pozorom z tymi 370W @ stock  nie ma tragedii. Po OC z 430W już sie robi cieplej i głośniej 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, joker5513 napisał:

 

Wiem wiem, jedną "udaną" 3080Ti już miałem (Palit Gamerock OC z niedziałającą regulacją Power limit). Poza tym mając dobrą konstrukcyjnie 3080 przesiadka na taki wyjący paździerz by mnie chyba zabiła :) 

 

Aktualnie poluje na 3090ti w dobrej cenie - już miałem w koszyku Gainwarda Phantom za 6,5k zł ale podobno bardzo głośny jest

 

niby nowa z pełną gwarancją obraz.thumb.png.9114b73fc451b0ca3c546676a45fd1d3.png

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, r1023 napisał:

niby nowa z pełną gwarancją

Dzieki obadam - chociaż do transakcji przez OLX mam dość negatywne podejście. 

 

EDIT - napisałem typowi że jeżeli się zgodzi na test u niego na miejscu czy karta działa i 5500złto biere. Zobaczymy co odpowie :) Przejadę sie na Podlassssie najwyżej. Do WAWY już po kartę śmigałem :) 

 

17 minut temu, Artok napisał:

A masz zamkniętą obudowę? Bo przy otwartej jest już konkretne ciepełko. 

Zamkniętą. 3x 140mm z przodu zaciągające powietrze z zewnątrz + 3 x 140mm na AIO  oraz 1 x 140mm wyrzuca powietrze górą i tyłem - dyskomfort czułem tylko latem w 30 stopniowe upały ale wtedy włączałem klimę i było w pokoju ok. 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, joker5513 napisał:

Ciekawe kiedy będa na allegro za 5500?? :)

Najpierw to sklep musi te karty nabywcom wysłać. Nie były dostępne od ręki, a do 3 dni - sprowadzane od dostawcy. 

 

Swoją drogą to był złoty strzał z tą kartą. Euro RTV AGD oczywiście w swoim stylu podwyższyło ceny asortymentu, w wyniku czego odkurzacze czy lodówki kosztują w najlepszym razie tyle samo, co przed promocją. 

 

Natomiast tego Zotaka zostawili we wczorajszej cenie, w dodatku naliczając rabat 600 zł zamiast 400 (rabatują 50 zł od wydanych 500, więc przy cenie 4449 powinno być właśnie 400).

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, joker5513 napisał:

EDIT - napisałem typowi że jeżeli się zgodzi na test u niego na miejscu czy karta działa i 5500złto biere. Zobaczymy co odpowie :) Przejadę sie na Podlassssie najwyżej. Do WAWY już po kartę śmigałem :) 

 

2 godziny temu, r1023 napisał:

niby nowa z pełną gwarancją obraz.thumb.png.9114b73fc451b0ca3c546676a45fd1d3.png

Raczej wałek - na wieść o odbiorze osobistym gość nie odpowiada

 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, r1023 napisał:

 

niby nowa z pełną gwarancją obraz.thumb.png.9114b73fc451b0ca3c546676a45fd1d3.png

 

 

Raczej wałek, pisałem do gościa, kumpel tak samo. Odpisuje jak by był mocno przyduszony na zasadzie "nie", "tak". Po wiadomości odnośnie odbioru osobistego kontakt się urywa. Po za tym konto założone w tym miesiącu. Wychodzi na to, że typ chce naiwniaka złapać. Zresztą nick też wymowny "zlew" :)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...