Skocz do zawartości

Recommended Posts

No jak uJ - wydajność 2080S w cenie 2080S przed premierą (~3000+). Nowa 3060? Tosz tj "stare" 2070 w cenie 2070S (i 10 kart sprzedanych po MSRP niczego nie zmienia). Progresss wg NV :/

 

I przy tym Ci pazerni śmierdziele notują rekordowe zyski rok do roku, z rekordowym kwartałem ever - czyli na fakcie produkcja Amper idzie pełną parą i >90% kart kończy w kopalni. Oni nie mają problemu z dostępnością tylko znaleźli nowy kanał dystrybucji, bo jak inaczej wytłumaczyć wagony kart schodzące z pominięciem sklepów (a i czasami nawet dystrybutora) :(

  • Lubię to 1
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Rebelmind napisał:

No jak uJ - wydajność 2080S w cenie 2080S przed premierą (~3000+). Nowa 3060? Tosz tj "stare" 2070 w cenie 2070S (i 10 kart sprzedanych po MSRP niczego nie zmienia). Progresss wg NV :/

To jest Twoje głupie rozumowanie a nie progres wg nV. 

nV nie ma wpływu na ceny jakie kształtuje rynek!  Oni swoje produkty wycenili dobrze względem poprzedniej serii ale to rynek kształtuje końcowe ceny. Główna przyczyna takiej sytuacją są kryptowaluty. Górnicy skupowali wszystko co się da. Resztki kart które się pojawiają skupują handlarze w celu zarobku i stąd ceny kart tak wystrzeliły. 

Wielokrotnie to napisałem. Na końcową cenę ma wpływu stosunek popyt/podaż. Obecnie są tak olbrzymie braki kart dla zwykłych graczy że na 1 kartę przypada ponad 300 chętnych. 

  • Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety hurtowo w dystrybucjach te karty chodzą po około 1000, także to nie jest januszerka ludzi tylko tak tragicznie wygląda teraz sytuacja na rynku. Karty mają sugerowaną przez NV cenę i tyle. To, że sklepy jak i wcześniej HUBy dystrybucyjne wołają tyle ile wołają to już inna kwestia. Analogicznie sytuacja podobnie wygląda z kartami AMD. Niestety jest jak jest i trzeba ten okres przeczekać jeśli nie ma się ciśnienia na sprzęt.

 

Ceny z disti. Chore, no ale tak to wygląda.

 

154919780_274241227658078_63934262169665

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Zgadza się.

Ja czekam, bo ciśnienia nie mam. Chcę po prostu kupić sobie jakąś tam nową kartę, aby trochę odmłodzić złomka.

No ale płacić 3000-4000 za kartę ze średniej - niższej półki (jaką jest 3060) to trzeba mieć coś jednak z głową.

  • Lubię to 2
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Succubus napisał:

Zgadza się.

Ja czekam, bo ciśnienia nie mam. Chcę po prostu kupić sobie jakąś tam nową kartę, aby trochę odmłodzić złomka.

No ale płacić 3000-4000 za kartę ze średniej - niższej półki (jaką jest 3060) to trzeba mieć coś jednak z głową.

 

Całkowicie zrozumiały temat. Kurde jak kupowałem mojego RTX 3090 STRIX OC to około 8k za niego dałem, teraz taka sama karta po 15k+ chodzi. Obecnie RTXy 3080 stoją po 9-11K. Istne szaleństwo co się wyrabia na rynku. A, niestety sytuacja może potrwać nawet do polowy 2022 roku jak nie dłużej. Oby się ten czarny scenariusz nie ziścił.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja strzelam że bańka krypto właśnie pękła i będą dalej mocne spadki. Oczywiście potrzeba by było kilku miesięcy żeby cena ETH spadła do poziomu przy którym nie opłaca się kopać na GPU. Jeszcze niedawno mieliśmy sytuację że RTXy kupione w chorych cenach zwracały się (teoretycznie, przy stałym kursie) w ok. 4 miesiące. Pisałem o tym zresztą nieraz w tym temacie. Spadek ETH na jakieś 200-300$ powinien przywrócić rynek do względnej normalności.

Link to post
Share on other sites

To jest rynek spekulacyjny odgórnie sterowany analogicznie do każdego wywoływanego przez globalistów i korporacje kryzysu. Nie licz na to, że realnie bańka pękła. Obserwuj, nie ma co się przedwcześnie cieszyć gdyż przyniesie to jedynie rozczarowanie.

Link to post
Share on other sites
57 minut temu, Artok napisał:

Ale to rozumiem tylko na Amperażach? Na Turingach i niżej wszystko ok? 

 

nie wiem bo mam Ampera i Turinga w jednym kompie :l

 

po instalacji 461.72 na dwóch grafikach był problem, po wgraniu 461.40 wszystko wróciło do normy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzę, że w RTX'ach 3060 można dziś przebierać jak w ulęgałkach.

Biedni OLX'owcy - taki interes miał się trafić.

Na szczęście GeForce GT 1030 i GT 710/730 są adekwatnie wycenione. Kto by pomyślał, że te akurat modele będą to produkty nVidii, które będą wiązały rynek, przecież doznań wirtualnych, z rzeczywistością.

Edytowane przez Krzysztof Miś
Link to post
Share on other sites

Krypto dalej będzie rosło.

Ta głupia spekulacja, ubzdurana wartość z niczego to fenomen. Jeszcze większy niż wejście firm na giełdę.

Że też ktoś postanowił, że te 0101 mogą być coś warte.

 

Wracajac do driverów. Dalej są. Oczywiście błędy mogą być. Lista nie ogarniętych baboli ciągle rośnie. 

W tej wersji również już zgłaszają kolejne. 

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, Marucins napisał:

Gdzie jest to info że wycofuje? 


To info odemnie, pobrałem wczoraj najnowszy sterownik 461.72 

dzisiaj go instalowałem okazał się skopany i wchodzę ponownie na stronę nvidii i patrze najnowszy to 461.40

 

czyli według mojej dedukcji wygląda na to że 461.72 został wycofany.

 

 

 

 

49 minut temu, Marucins napisał:

I co dokładnie (kolejny raz) zwalili? 

 

wyżej o tym pisałem///

generalnie nie zagłębiałem się w szczegóły czy testy, od razu wywaliłem i powrót do 461.40

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Krzysztof Miś napisał:

Widzę, że w RTX'ach 3060 można dziś przebierać jak w ulęgałkach.

Możesz przebierać w drogich i jeszcze droższych bo najsłabsze wersje wyceniane są na 3k+. Do kolejnej dostawy za dwa tygodnie lepiej raczej nie będzie.

 

Sprawdziłem swojego 3060 w miningu i rzeczywiście blokada działa skutecznie na eth. Jest mniej niż na 1660super ale jest jedno małe ale... bo zmieniasz algorytm i sytuacja się odwraca i tak 3060 zarabia w tej chwili +40% względem wspomnianej.

 

a71bd77a8f99.jpg

 

Karta jest ogromna i bardzo ciężka. Pamięci samsunga i cisza. Testuje i oprócz paska led wszystko mi w niej odpowiada (no może wydajność nie ta, nie w tej cenie ;)). Jeszcze tylko promyków i spółki w akcji nie sprawdziłem.

 

 

Edytowane przez Dzejson_
  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...