Skocz do zawartości

Recommended Posts

19 minut temu, janek20 napisał:

Jedź więcej chleba to zrozumiesz.

Nie ma ani obciążenia ani rpm wentylatora to takie screnny to można do śmieci bo można wszystko na nich wkleić.

A ty masz problem z IT

Dla mniej obeznanych z IT :) Teraz pasuje? Bo kto bardziej obeznany, mając do czynienia z powyższym programem, szybko oceni, że pierwsza temp. to CURRENT, później MIN, później MAX i ostatnia AVERAGE. Ale ignorantom to i rąbek u spódnicy będzie przeszkadzał. Na screenie na szybko temp. po teście 3Dmark w Time Spy.

Masz rację @wrobel_krk Tego Pana trzeba chyba odesłać w czeluść niebytu totalnej ignorancji. :) 

Aaaaaa..... @janek20...nie pytaj proszę, dlaczego nie ma obrotów wentylatora. Mam nadzieję, że zrozumiesz :pajac:

 

Bez-nazwy.jpg

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, marko22 napisał:

 Tego Pana trzeba chyba odesłać w czeluść niebytu totalnej ignorancji. :) 

 

Bardzo sie ciesze z tego powodu bo nikt mojego czasu nie będzie zabierał dając jakiś dziwny screnn z 34 stopni.A w drugim nie ma czasu pracy karty;)

7 minut temu, marko22 napisał:

.nie pytaj proszę, dlaczego nie ma obrotów wentylatora. Mam nadzieję, że zrozumiesz 

Rozumiem ze tokowych nie posiadasz na tej wodzie tylko do wanny leci:]

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

3080 TUF OC na powietrzu w Dark Base Pro 900 rev2 (czyli nie airflowowej budzie).

image.png.7ea79e2b3a9c53ae3bafa794ef2cf347.png

2 godziny temu, janek20 napisał:

Bardzo sie ciesze z tego powodu bo nikt mojego czasu nie będzie zabierał dając jakiś dziwny screnn z 34 stopni.A w drugim nie ma czasu pracy karty;)

Rozumiem ze tokowych nie posiadasz na tej wodzie tylko do wanny leci:]


Jezu... jak masz 0 wiedzy, to się może schowaj w kącie, a nie szpanuj tym że nic nie wiesz, bo to nie powód do radości...
HWiNFO nie dostanie z sesora podłączonego do GPU obrotów wiatraków z chłodzenia wodnego, bo to nie on bezpośrednio steruje.
To serio jest tak podstawowa logika że nie wiem czy mamy o czymkolwiek rozmawiać... A jeżeli to troll to rozwiązanie jest to samo i już zaaplikowane - ignore.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Wszyscy piszą o temperaturach samej karty, ale nikt nie napisze o ΔT w stosunku do temperatury ambient.
Moim zdaniem bez sensu jest podawać temperatury karty nie pisząc nic o tym ile faktycznie mamy w pomieszczeniu.

Jeden może mieć 45°C przy ambient = 30°C, a drugi przy ambient = 20°C :)

U mnie ambient jaki zaciąga przez wentylację do środka jest w granicach 26°C. Temperatura karty, którą dzisiaj zarejestrowałem w spoczynku przy wentylatorach ~900RPM to 33°C, co daje ΔT=7°C. Podczas CP2077 nie przekroczyła 67°C. Krzywa wentylatorów ustawiona po swojemu w Afterburnerze :)

To tak jakby tyle ;)

 

P.S.

RTX 3080 ROG Strix OC ;)

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, LuziQ napisał:

Wszyscy piszą o temperaturach samej karty, ale nikt nie napisze o ΔT w stosunku do temperatury ambient.
Moim zdaniem bez sensu jest podawać temperatury karty nie pisząc nic o tym ile faktycznie mamy w pomieszczeniu.

Jeden może mieć 45°C przy ambient = 30°C, a drugi przy ambient = 20°C :)

U mnie ambient jaki zaciąga przez wentylację do środka jest w granicach 26°C. Temperatura karty, którą dzisiaj zarejestrowałem w spoczynku przy wentylatorach ~900RPM to 33°C, co daje ΔT=7°C. Podczas CP2077 nie przekroczyła 67°C. Krzywa wentylatorów ustawiona po swojemu w Afterburnerze :)

To tak jakby tyle ;)

 

P.S.

RTX 3080 ROG Strix OC ;)


Nie pytamy się o temperaturę ani ΔT.

Pytamy się o nowy pomiar w najnowszej wersji HWiNFO -> hotspot pamięci na GPU. Bo ktoś mierzył i mu wyszło że w OC pamięci wychodziła temperatura 110 stopni, co jest czymś z kosmosu i możliwe niebezpiecznym, a na pewno throttlującym, o czym wcześniej zupełnie nie wiedzieliśmy. Więc jeżeli chcesz coś dodać do tematu, to proszę zainstaluj najnowszą wersję HWiNFO, jakieś OC na pamięci (w afterburnerze) i gra/benchmark, a potem wklej wyniki.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, mirai99 napisał:

Pytamy się o nowy pomiar w najnowszej wersji HWiNFO

 

1. Supcio, skoro rozmowa tyczy się HWiNFO to po co komentarze w stylu:
" 57-60st na 3070 tuf gaming to jest za dużo?"

"3080 TUF OC na powietrzu w Dark Base Pro 900 rev2 (czyli nie airflowowej budzie)."

"Nie ma ani obciążenia ani rpm wentylatora to takie screnny to można do śmieci"

"Tylko ze 50 stopni to nie jest normalna temp. dla ampere na gpu"

Wymieniać dalej?

 

2.

4 minuty temu, mirai99 napisał:

Bo ktoś mierzył i mu wyszło że w OC pamięci wychodziła temperatura 110 stopni

Mam to w pędzlu :)

 

3.

4 minuty temu, mirai99 napisał:

zainstaluj najnowszą wersję HWiNFO

Już posiadam.

 

4.

5 minut temu, mirai99 napisał:

jakieś OC na pamięci (w afterburnerze)

Jesteś pionierem w wątku, zrobiłeś OC +180/+500. Czujesz się z tym lepiej? Uzyskałeś chociaż 5FPS'ów więcej? Jakim kosztem temperatur/zużycia sprzętu? Chcesz o tym porozmawiać?

 

Nigdy nie byłem fanem podkręcania i nie mam zamiaru tego robić. Przede wszystkim na czyjąś prośbę, życzenie, żądanie :)

Link to post
Share on other sites

"3080 TUF OC na powietrzu w Dark Base Pro 900 rev2 (czyli nie airflowowej budzie)."

To jest moje, i zaraz pod tym jest screen z nowego HWiNFO z temperaturą pamięci w tej karcie, dokładnie w kontekście tego o czym rozmawiamy. Dodałem warunki, bo ludziki zaczęły wrzucać karty chłodzone wodą, gdzie wiadomo że temperatury pamięci (o ile dobre termopady dali) nie osiągną 110 stopni raczej.

To że inni zaczęli się rozdrabniać na dziwne rozważania o temperaturze kart nie znaczy że teraz trzeba skakać na bandwagon i się przyłączać.


Sednem sprawy jest news o przegrzewaniu na mega-maxa pamięci w 3080, i czy to prawda. U mnie nie wygląda, żeby to była prawda. Jak chcesz, to też możesz sprawdzić. Ba, możesz nawet bez OC pamięci, zawsze to jakiś datapoint.


 

Godzinę temu, LuziQ napisał:

Jesteś pionierem w wątku, zrobiłeś OC +180/+500. Czujesz się z tym lepiej? Uzyskałeś chociaż 5FPS'ów więcej? Jakim kosztem temperatur/zużycia sprzętu? Chcesz o tym porozmawiać?


Czuję się z tym ambiwalentnie. 5-8% więcej FPS. Koszt temperatur to około 3-4 stopnie. Na co dzień siedzę na max term i power limicie +0/+0. 
 

  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
57 minut temu, JanekD napisał:

Czy trudno jest założyć chłodzenie wodne? Komputer zawsze sam składam, ale z wodnym się nigdy nie bawiłem.

Da radę tak za pierwszym razem metodą "na youtube"?

Relatywnie prosto, trzeba sobie popatrzeć na yt i do dzieła. Polecam też założenie tematu w dziale o chłodzeniu wodnym to chętnie pomożemy wszystkiego dopilnować. 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, JanekD napisał:

Czy trudno jest założyć chłodzenie wodne?

 

W chlodzeniu woda nie ma nic odkrywczego, dasz rade bez problemu, troche cierpliwosci tylko potrzebne :)

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, JanekD napisał:

Czy trudno jest założyć chłodzenie wodne? Komputer zawsze sam składam, ale z wodnym się nigdy nie bawiłem.

Da radę tak za pierwszym razem metodą "na youtube"?

 

Tu masz trochę informację jak ja to zrobiłem pierwszy raz, może się przydadzą :P:

 

1.) LC GRAFIKI: https://forum.benchmark.pl/topic/20399-co-ostatnio-kupili%C5%9Bcie/?do=findComment&comment=2588850


2.) LC monoblock: https://forum.benchmark.pl/topic/20399-co-ostatnio-kupili%C5%9Bcie/?do=findComment&comment=2596098

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki - miałem kiedyś Radeona X850 XT o ile pamiętam, który po włączeniu czegoś bardziej obciążającego niż saper emitował chyba 2 mln decybeli. Było to moje najgorsze "user experience" ever, od tej pory już zawsze zwracam uwagę na poziom hałasu chłodzenia :)
Więc jak czytam sobie RTX-ach to już przy cenie którą trzeba za nie dać, wolałbym dopłacić za komfort użytkowania.

W razie czego skieruję się do tematów o LC.

Link to post
Share on other sites

Dziś z kolei jeden z najlepszych RTX'ów 3070 na rynku, a patrzcie ile można wtopić na różnicach w cenie jak ktoś nie śledzi rynku:

 

https://www.komputronik.pl/product/711033/msi-geforce-rtx-3070-suprim-8gb-oc.html - dostępny na godzinę 16:13 w cenie 4 299 zł

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-suprim-8gb-gddr6-rtx-3070-suprim-8g-5945735/ - dostępny na godzinę 16:13 w cenie 4 999 zł

 

Skromne 700 zł różnicy. Swoją drogą całkiem, całkiem ta cena w Komputroniku jak na te czasy za ten model.

 

Lub:

https://www.x-kom.pl/p/597339-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6.html - dostępny na godzinę 16:13 w cenie 4 079,00 zł

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n3070gaming-oc-8gd-5944660/ - dostępny na godzinę 16:13 w cenie 4 889 zł

 

Skromne 810 zł różnicy.

 

No i w Komputroniku pojawiły się Asus STRIX.

Edytowane przez Krzysztof Miś
Link to post
Share on other sites

Śledzę tylko duże sklepy, albo takie, do których mam zaufanie (czytaj: robiłem przez wiele lat zakupy i nigdy nie miałem problemów z reklamacją).

 

https://www.komputronik.pl/product/699913/msi-geforce-rtx-3080-ventus-3x-10gb-oc.html - przez kilka minut ta karta była dostępna w tej cenie 5 390zł (lub to był jakiś błąd systemu).

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Krzysztof Miś napisał:

Śledzę tylko duże sklepy, albo takie, do których mam zaufanie (czytaj: robiłem przez wiele lat zakupy i nigdy nie miałem problemów z reklamacją).

No akurat komputronik dla mnie jest po ostatnich przejściach najmniej wiarygodnym sklepem. Mam wrażenie, że te sztuki co się tam pojawiają to są ze zwrotu i nawet nie przechodzą przez serwis na jakimś sprawdzeniu, tylko od razu lecą dalej na sklep.

Link to post
Share on other sites

Te duże sklepy mogą sobie pozwolić na obniżki cen większej ilości kart graficznych lub dać kilkudziesięcio procentowe obniżki kilku sztuk i jest przynajmniej jakaś realna szansa na kupno takiej karty.

Mały sklepik da jedną sztukę w okazyjnej cenie i tylko ślepy traf decyduje o kupnie.

Ja sprzęt komputerowy, RTV czy AGD już dawno przestałem kupować po cenie i teraz też liczę na okazję cenową i realną szansę na kupno RTX 30xx widzę tylko w większych sklepach.

Wydaje mi się, że rok 2021 to rok stracony dla mnie jeśli miałbym myśleć o RTX 3080 po cenie poniżej 4500 zł.

 

Właśnie do Media Expert rzucili RTX 3070.

Czuję się jak za głębokiej komuny jak kawę sprzedawali w Społem. Też się wtedy tak mówiło.

Edytowane przez Krzysztof Miś
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Krzysztof Miś napisał:

Wydaje mi się, że rok 2021 to rok stracony dla mnie jeśli miałbym myśleć o RTX 3080 po cenie poniżej 4500 zł.

Najtaniej to możesz chyba tylko kupić Gigabyte Aorus GeForce RTX 3080 Master - 1055 euro

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...