Skocz do zawartości

Recommended Posts

33 minuty temu, Lexus404 napisał:

ja cos ci zrobilem ze sie nade mna znecasz non stop nie mam chwili spokoju na tym forum ciagle cos

Jest regulamin, który musiałeś zaakceptować. Jak nie chcesz się do niego zastosować, masz jeszcze do wyboru np. pclab.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Lexus404 napisał:

ja cos ci zrobilem ze sie nade mna znecasz non stop nie mam chwili spokoju na tym forum ciagle cos

 

przecież dostałeś RTX'a 3080 i miałeś się uspokoić?

 

a ja co mam powiedzieć?! zamówiłem w listopadzie 2020, i prawdopodobnie otrzymam go w 2022.. (ciekawe jeszcze w którym miesiącu w tym 2022)

 

 

 

 

Edytowane przez mutissj
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Lexus404 napisał:

ja cos ci zrobilem ze sie nade mna znecasz non stop nie mam chwili spokoju na tym forum ciagle cos

@Lexus404.... Nie bulwersuj się, ale to naprawdę w oczy kłuje. Zamiast się obrażać, wciśnij parę razy "kropkę", "przecinek" + SHIFT dla DUŻEJ LITERY. To naprawdę nie jest trudne. 

  • Lubię to 2
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Krzysztof Miś napisał:

Jak już rzeźbimy tutaj język polski to może mi pomożecie w zadaniu z matematyki - jak sobie w mojej płycie Asus ROG X570-F Gaming zamontuję trzy karty nVidia GT 1030 to wyjdzie mi z tego RTX 3090?

Wyjdzie G³T³1092727000.

 

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, marko22 napisał:

A jak Ty chcesz to połączyć?

 

Dajta mnie 3 x GTX 1030, lutownicę, młotek, przecinak i posiłek regeneracyjny a połączę to tak że wyjdzie RTX 4090TI :D:)

Edytowane przez joker5513
  • Lubię to 2
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Parę ex'ów na których mi zależało (days gone, the last of us, rdr2 zanim wyszło na pc, i kilka innych) ogarnąłem ale teraz od listopada leży odłogiem. Chyba tylko raz odpaliłem jak wpadł kumpel żeby przy piwku popykać dwa mecze w fifę :)

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Krzysztof Miś napisał:

Właśnie czytam na reddit - jakiś gostek pyta czy Cyberpunk 2077 wspiera SLI, bo zamyśla dokupić druga kartę RTX 3090.

Czujecie?

Oficjalnie nie wspiera. Nieoficjalnie jest szansa na SLI-CFR. Akurat przyjechały do mnie 2x RTX 2080 Ti z blokami do przeczyszczenia to w wolniejszej chwili sprawdzę sam jak wygląda temat SLI-CFR w tej grze.

 

Generalnie stan multi GPU w grach obecnie jest taki, że większość produkcji AAA nie wspiera tej technologi. Sam dlatego też zrezygnowałem z SLI bo bym znowu siedział jak co generację na dwóch kartach, ale dopiero chipy MCM mogą temat reaktywować. Tak to bym korzystał z RTX 6180 ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Krzysztof Miś napisał:

Tylko muszę nakupić GT 1030

Wiem że to szydera ale... Pamiętaj, kupujemy na górce i sprzedajemy w dołku, takie są bezlitosne prawa rynku :D Ludzie muszą być mocno zdesperowani jak kupują to padło za 350zł i drożej.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, EH_Gosu napisał:

Oficjalnie nie wspiera. Nieoficjalnie jest szansa na SLI-CFR. Akurat przyjechały do mnie 2x RTX 2080 Ti z blokami do przeczyszczenia to w wolniejszej chwili sprawdzę sam jak wygląda temat SLI-CFR w tej grze.

To mam gorącą prośbę o taki test.

Ja od czasu do czasu korzystałem z SLI (taki Wiedźmin l to było wzrost wydajności o 80 % w FHD).

Może dokupię drugą RTX 2080 i spokojnie przeczekam tę zapaść RTX 30xx.

Link to post
Share on other sites

Wiedźmin na odpowiedniej platformie (HEDT X99 / X299 / TRX40) notuje nawet 95% wzrostów z drugiej karty.

W jakie gry po za CP 2077 planujesz grać i jaki masz konfig?

 

Z góry Ci mówię, że znacznie lepiej wyjdziesz pod każdym względem na 1x RTX 3070 / 3080 / 3090 niż na 2x RTX 2080

Chyba, że masz dobrze skalibrowaną platformę HEDT, custom LC z osobnym loopem na CPU i osobnym loopem na 2x GPU to wtedy można się bawić. Niestety nadal pozostaje problem tragicznego wręcz stanu mGPU.

 

Nawet za czasów Pascala robiłem zabawy z modyfikacją sterów i leciałem testy 3x TITAN Xp vs 4x TITAN Xp ale już od czasu kiedy miałem 2x RTX 2080 Ti to sporadycznie kiedy używałem drugiej karty. Przydala się do "Shadow of The Tomb Raider", "Metro Exodus" (SLI-CFR) oraz "Red Dead Redemption 2". Obecnie odradzam multi GPU nawet tym najbardziej zaawansowanym userom bo po prostu w większości wypadków marnuje się potencjał drugiej karty. Niemniej nadal świetna sprawa do bicia rekordów w benchach.

 

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, EH_Gosu napisał:

Wiedźmin na odpowiedniej platformie (HEDT X99 / X299 / TRX40) notuje nawet 95% wzrostów z drugiej karty.

W jakie gry po za CP 2077 planujesz grać i jaki masz konfig?

 

Z góry Ci mówię, że znacznie lepiej wyjdziesz pod każdym względem na 1x RTX 3070 / 3080 / 3090 niż na 2x RTX 2080

Chyba, że masz dobrze skalibrowaną platformę HEDT, custom LC z osobnym loopem na CPU i osobnym loopem na 2x GPU to wtedy można się bawić. Niestety nadal pozostaje problem tragicznego wręcz stanu mGPU.

 

Nawet za czasów Pascala robiłem zabawy z modyfikacją sterów i leciałem testy 3x TITAN Xp vs 4x TITAN Xp ale już od czasu kiedy miałem 2x RTX 2080 Ti to sporadycznie kiedy używałem drugiej karty. Przydala się do "Shadow of The Tomb Raider", "Metro Exodus" (SLI-CFR) oraz "Red Dead Redemption 2". Obecnie odradzam multi GPU nawet tym najbardziej zaawansowanym userom bo po prostu w większości wypadków marnuje się potencjał drugiej karty. Niemniej nadal świetna sprawa do bicia rekordów w benchach.

 

 

Mój konfig:

Procesor: AMD Ryzen 3600
Płyta główna: Asus ROG Strix X570-F Gaming
Pamięć: Patriot Viper 2 x 8 GB (3733 MHz, C17 @3933 MHz)
Karta: MSI RTX 2080 Gaming X Trio 8G (underwoltowana i z własną charakterystyką pracy wentylatorów)
Dysk systemowy: ADATA SX8200PNP
Audio: AiM SC808 (wymienione wzmacniacze operacyjne na 3 x Burson Supreme Sound V5), słuchawki: Audio-Technica ATH-MSR7, AudioQuest NightOwl Carbon, Fostex TH610

Jestem amatorem konwekcji wymuszonej na bazie powietrza, a więc procesor chłodzę układem "be quiet! Dark Rock Pro 4 120/135mm", a całość 
mam zamknięte w obudowie "Corsair Carbide Series Quiet 600Q Inverse Case", w której powietrze rozdziela 5 wentylatorów 140 mm.

Ostatnią konfiguracją SLI jaką miałem była 2 x MSI GeForce GTX 1080 ARMOR OC 8GB GDDR5X.
Pierwszą konfiguracją SLI jaką miałem była 2 x GeForce 6600 GT
Ciekawostka: miałem kiedyś SLi z dwóch kart pasywnych: 2 x Asus GeForce 9600 GT 512MB EN9600GT SILENT.

No i co istotne - od lat użytkuję tylko i wyłącznie monitory o rozdzielczości 4K.

 

Gram w tytuły cieszące oko: Cyberpunk 2077 (obecnie), seria Wiedźmin, seria Crysis, seria Deus Ex, seria Far Cry, seria Metro, seria Bioshock, seria Quake, seria Unreal, seria Doom, Hexen (tutaj na karcie Intel i740 i Riva ZX).

Edytowane przez Krzysztof Miś
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@Krzysztof Miś

 

Zapomnij o SLI w tym konfigu, absolutnie byś się nerwicy nabawił, a przyrosty wydajności nie zadowalałyby Cię, R5 3600 to zbyt słaby procek do wykarmienia dwóch kart, do tego ma za mało linii PCI-E.

 

Od lat jestem (bo jestem nadal) fanem konfiguracji mGPU i przerabiałem między innymi (bo to nie wszystko) konfigi takie jak : 2x ATI HD 5770 / 2x ATI HD 5870 / 2x GTX 570 / 2x GTX 680 / 2x R9 290X /  2x GTX 780 Ti / 2x Fury Nano / 2x GTX 980 / 2x GTX TITAN X Maxwell / 3x GTX TITAN X Maxwell / 4x GTX TITAN X Maxwell / 2x GTX 980 Ti / 3x GTX 980 Ti / 2x GTX 1080 / 2x GTX 1080 Ti / 2x TITAN Xp / 3x TITAN Xp / 4x TITAN Xp / 2x RTX 2080 / 2x RTX 2070 SUPER / 2x RTX 2080 SUPER / 2x RTX 2080 Ti / 4x RTX 2080 Ti  i przerabiałbym teraz 2x RTX 3090 gdyby nie to, że nie mogę nadal nigdzie zakupić mostka NVLINK 60mm na Ampere .

 

Przy czym 2x RTX 3090 i tak będę testował (w końcu ten mostek dorwę) ale w moim PC prywatnym druga karta póki co nie zamieszka. Obecny stan multi GPU jest taki, że w zasadzie nie istnieje w grach. A, piszę to pomimo faktu, że jeszcze nawet za czasów Turinga udawało mi się odpalać produkcje gdzie SLI nie działa oficjalnie, a jednak dwie karty śmigały. Oczywiście kwestia kombinacji z plikami exe, czy zabawa w NVInspector była niezbędna. Obecnie jest znacznie gorzej.

Ze stanowiska bardzo doświadczonego użytkownika konfiguracji multi GPU absolutnie odradzam Ci jakiekolwiek się pchanie w ten temat.

Szczególnie, że nie masz do tego celu odpowiedniej platformy.

 

Zapoznaj się z tym materiałem, stary natomiast absolutnie aktualny. Masz tutaj konkrety odnośnie mGPU oraz tego na jakich platformach i kiedy je robić.

 

 

W tym zaś materiale od 35:29 masz testy R9 3900X vs i9-7920X (skalibrowane proce i platformy) na 2x RTX 2080 SUPER. Tutaj to czysta kwestia mniejszej ilości linii PCI-E w 3900X względem 7920X no i również wydajność samych CPU w kontekście gier robi swoje.

 

 

2 minuty temu, EH_Gosu napisał:

@Krzysztof Miś

 

Zapomnij o SLI w tym konfigu, absolutnie byś się nerwicy nabawił, a przyrosty wydajności nie zadowalałyby Cię, R5 3600 to zbyt słaby procek do wykarmienia dwóch kart, do tego ma za mało linii PCI-E.

 

Od lat jestem (bo jestem nadal) fanem konfiguracji mGPU i przerabiałem między innymi (bo to nie wszystko) konfigi takie jak : 2x ATI HD 5770 / 2x ATI HD 5870 / 2x GTX 570 / 2x GTX 680 / 2x R9 290X /  2x GTX 780 Ti / 2x Fury Nano / 2x GTX 980 / 2x GTX TITAN X Maxwell / 3x GTX TITAN X Maxwell / 4x GTX TITAN X Maxwell / 2x GTX 980 Ti / 3x GTX 980 Ti / 2x GTX 1080 / 2x GTX 1080 Ti / 2x TITAN Xp / 3x TITAN Xp / 4x TITAN Xp / 2x RTX 2080 / 2x RTX 2070 SUPER / 2x RTX 2080 SUPER / 2x RTX 2080 Ti / 4x RTX 2080 Ti  i przerabiałbym teraz 2x RTX 3090 gdyby nie to, że nie mogę nadal nigdzie zakupić mostka NVLINK 60mm na Ampere .

 

Przy czym 2x RTX 3090 i tak będę testował (w końcu ten mostek dorwę) ale w moim PC prywatnym druga karta póki co nie zamieszka. Obecny stan multi GPU jest taki, że w zasadzie nie istnieje w grach. A, piszę to pomimo faktu, że jeszcze nawet za czasów Turinga udawało mi się odpalać produkcje gdzie SLI nie działa oficjalnie, a jednak dwie karty śmigały. Oczywiście kwestia kombinacji z plikami exe, czy zabawa w NVInspector była niezbędna. Obecnie jest znacznie gorzej.

Ze stanowiska bardzo doświadczonego użytkownika konfiguracji multi GPU absolutnie odradzam Ci jakiekolwiek się pchanie w ten temat.

Szczególnie, że nie masz do tego celu odpowiedniej platformy.

 

Zapoznaj się z tym materiałem, stary natomiast absolutnie aktualny. Masz tutaj konkrety odnośnie mGPU oraz tego na jakich platformach i kiedy je robić.

 

 

W tym zaś materiale od 35:29 masz testy R9 3900X vs i9-7920X (skalibrowane proce i platformy) na 2x RTX 2080 SUPER. Tutaj to czysta kwestia mniejszej ilości linii PCI-E w 3900X względem 7920X no i również wydajność samych CPU w kontekście gier robi swoje.

 

 

 

Mam nadzieję, że pomogłem i zaoszczędzi Ci to wywalenia środków nieefektywnie na hardware i zaoszczędzi nerwów :) Chcesz lepszej wydajności, to zmieć R5 3600 na R5 5600X (testowałem go z RTX 3090, pięknie to lata aż zaskakuje jak wykarmia to GPU kiedy platforma jest po kalibracjach) no i poluj na RTX 3070 czy RTX 3080, da Ci znacznie więcej korzyści niż pchanie się w drugiego RTXa 2080

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 7
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...