Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja to konsole sobie kupuje pod koniec generacji żeby obadać exkluziwy które mnie ominęły na PC i za pół roku-roku sprzedaje. Z PS4 mi się nie pali bo wybitnych EXów jakby mniej niż generację temu a czuję że przynajmniej jedna petarda jeszcze wyjdzie.

Co do cen grafik to myślę że w większości są za nie odpowiedzialni górnicy. Inaczej nie da się wytłumaczyć cen Radeonów np. 580 8GB, porównajcie sobie z odpowiednikami nVidii. Karty z 4GB i mniej vram nie podrożały aż tak znacznie.

Link to post
Share on other sites

Idą kolejne podwyżki cen GPU. Z tego co widziałem na rozpisce to nawet po 50$ więcej za różne modele RTX 3060 Ti, z kolei na RTX 3070 po 80-110$, na 3080 średnio 100-130$, a na 3090 to nawet po 230$ . Różne karty, różnych producentów.

 

Wiecznie czekający na poprawę sytuacji, długo jej się niestety nie doczekają. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
27 minut temu, EH_Gosu napisał:

Wiecznie czekający na poprawę sytuacji, długo jej się niestety nie doczekają. 

 

Pewnie prawda, ale też akceptowanie sytuacji, że samo GPU kosztuje tyle co cały high-endowy komputer 2-3 lata temu to w dluższym okresie gra do własnej bramki.

Edytowane przez JanekD
Link to post
Share on other sites
Ja chwalę sobie bardzo produkty MSI, zwłaszcza z serii GAMING X TRIO.
Jak ktoś dziś szuka alternatywy dla RTX 3070 to można polecić:
 
https://www.komputronik.pl/product/707361/msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-x-trio-8gb-oc.html
Sklepu już jadą po bandzie z cenami widząc co się dzieje i też chcą coś z tego tortu.
Mam wrażenie że cena końcowa jest już ustalana indywidualnie pod klienta.
Ta 3060ti jeszcze nie dawno chodziła 2500 mi xkom wysłał info ze się wyprzedały i nie wiadomo kiedy będą to Zrezygnowałem i na drugi dzień xkom wystawia ta kartę za 3099 oczywiście sprzedaje się w 5 min.
Kumpel ma ta sama wersję zamówiona 3060 od msi 2500 dostał info takie samo jak ja ale on zgodził się na cenę 3099 i karta miała być do końca miesiąca, dzisiaj dostał info ze karta będzie ale w cenie 3699 zł i czy dalej jest zainteresowany.....
Jakieś qwa jaja UOKiK się kłania.

Wychodzi na to że ten co da więcej to dostanie kartę.
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, raiders napisał:

Sklepu już jadą po bandzie z cenami widząc co się dzieje i też chcą coś z tego tortu.
Mam wrażenie że cena końcowa jest już ustalana indywidualnie pod klienta.
Ta 3060ti jeszcze nie dawno chodziła 2500 mi xkom wysłał info ze się wyprzedały i nie wiadomo kiedy będą to Zrezygnowałem i na drugi dzień xkom wystawia ta kartę za 3099 oczywiście sprzedaje się w 5 min.
Kumpel ma ta sama wersję zamówiona 3060 od msi 2500 dostał info takie samo jak ja ale on zgodził się na cenę 3099 i karta miała być do końca miesiąca, dzisiaj dostał info ze karta będzie ale w cenie 3599 zł i czy dalej jest zainteresowany.....
Jakieś qwa jaja UOKiK się kłania.


Ej, w momencie jak mu zaproponowali za 3099 to było oświadczenie woli sklepu i nie ma ch... żeby mogli jeszcze raz podnieść. Jestem pewnien że może teraz wyegzekwować za 3099 tą kartę.

Link to post
Share on other sites

Nie jest tak źle - Komputronik karty RTX 3090 objął mega promocją - do każdej karty jest zwrot gotówki 60 zł :)

 

A tu w miarę uczciwa cena:

https://www.komputronik.pl/product/707400/gigabyte-geforce-rtx-2080-super-waterforce-wb-aorus-8gb-oc-oferta-outlet-.html

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-2080-super-gaming-oc-waterforce-wb-8gb-gddr6-gv-n208sgamingoc-wb-8gd-6477580/?sekcja=outlet

 

A tu jeszcze lepsza:

https://www.komputronik.pl/product/699222/msi-geforce-rtx-2080-ti-gaming-x-trio-11g-oferta-outlet-.html

 

Z ciekawości sprawdziłem ile mają sztuk RTX 3090, bo na ten moment (16:30) jest aż 11 różnych modeli dostępnych - ogólnie od 1 - 4 sztuk na wszystkie salony w Polsce :)

Edytowane przez Krzysztof Miś
Link to post
Share on other sites
Dlatego ciesze się że kupiłem swoją 3080 FTW3 Ultra za 5.500zł bo prędko nic się nie zmieni.Tak samo zamówiłem 10900k,miałem czekać na 11900 ale pewnie zanim będzie dostępny w sprzedaży to minie kolejne z 2 miesiące albo i lepiej pewnie okolice maj/czerwiec i cena zapewne w okolicach 2700/2800 jak nie lepiej ...
Ja bardziej od ciebie cieszę się że kupiłem moja MSI 3080 gaming x trio za 3800 zł

Ps. Czy NVIDIA nie powinna coś z tym zrobić ? Np jakieś kary dać sklepom za takie zawyżone ceny ? Bo trochę to chore z tymi cenami w sklepach . default_smile.png
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
29 minut temu, ciomasta napisał:

Ja bardziej od ciebie cieszę się że kupiłem moja MSI 3080 gaming x trio za 3800 zł

Ja jestem ze swojej meeega zadowolony bo co prawda 5.500 zł ale nie jest to zwykła 3080 tylko jedna z tych które mają power limit 450 :D Moja po OC dogania 3090 na stocku :D

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, adivxv napisał:

Masa ludzi przejdzie przez to na konsole, zamiast inwestować w PCta.

Hehe.....pokaż mi dostępne te konsole w sklepach.:D  Taka sama sytuacja, jak z grafikami. Wszyscy się pukali w czoło, bo 2020 miał być kiepskim rokiem na budowę PC. Teraz się okazuje, że kto złożył, to jest do przodu, a kto zwlekał, no cóż.....jest jak jest. Tego i najlepsza wróżka nie przewidziałaby w swoich kartach, czy szklanej kuli.

Nie no.....chwila. Widzę. Jest. 2 sklepy na krzyż w Ceneo. Cena? 4,5k. Na zachodzie niedostępne, ale cena 400-500 euro. Więc? Gdzie jest prawda? Marża 100 % więcej? Głupich szukają czy naiwnych? Ale pewnie jak są kupcy na karty graficzne za 8-11k, to i na konsolę za 4,5 też się tacy znajdą. Pisze akurat o P5. Nie wiem, jak wygląda sytuacja z nowym Xbox.

42 minuty temu, ciomasta napisał:

Ja bardziej od ciebie cieszę się że kupiłem moja MSI 3080 gaming x trio za 3800 zł

Ps. Czy NVIDIA nie powinna coś z tym zrobić ? Np jakieś kary dać sklepom za takie zawyżone ceny ? Bo trochę to chore z tymi cenami w sklepach . default_smile.png

Nvidia ma to szczerze w zadku.

5 godzin temu, EH_Gosu napisał:

Wiecznie czekający na poprawę sytuacji, długo jej się niestety nie doczekają. 

Dokładnie. Też się cieszę, że kupiłem wcześniej. Fuks, to fuks. Ale jakbym nie przypilnował i nie warował po forach, to dalej bym się bujał.

Link to post
Share on other sites

https://www.hardwareluxx.de/community/threads/rtx-3070-gpu-verfügbarkeitshinweise.1284024/page-36

 

Pilnuj sobie tutaj. A na pewno kupisz. Ceny zróżnicowane. Wymagany szybki refleks i przed akcją konto w danym sklepie. I ktoś, na kogo możesz sobie zamówić. Czyli ktoś mieszkający w Niemczech. Powodzenia.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, k0chan napisał:

gtx1650 super za circa 1400 chodzi, gdzie jeszcze 3 miechy temu mogłeś za 800 spokojnie wyrwać

To wzrost o niecałe 200% gdzie używki rx 580 8gb podrożały już praktycznie o 300%. Powtórzę się ale 5700 xt za 1450zł to był złoty interes, i pograć i pokopać można, żyć nie umierać :) A jakby mi się znudziło to za 2,5-3k pójdzie z pocałowaniem ręki :D Byłoby na xklocka do grania i jeszcze na przyjemności coś by zostało.

Link to post
Share on other sites

Patrząc na ceny, jestem w szoku. Na dzień premiery Asus Strix RTX OC 3090 kosztował w przybliżeniu 1650 euro. Półtora miesiąca później dorwałem go za 1810 euro. Teraz patrzę w Alternate w Belgii - 2399 euro :facepalm:I podwójnie się cieszę ze swojego zakupu. Nie myśląc o handlu. Nie nie. Tylko czekając do dziś, miałbym jeszcze większy dylemat i rozterkę, czy wydać tyle kasy na tzw. GŁUPIĄ GRAFIKĘ.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja nie mając żadnej grafiki na dzień dzisiejszy na pewno bym nie kupił w obecnych cenach. Cebula we mnie mocna i wszędzie szukam oszczędności. Lubię pograć ale chyba byłbym bardziej skłonny wziąć jakiegoś starego laptopa z i5 i popykać w coś na geforce now / google stadia niż płacić komukolwiek takie złodziejskie ceny.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...