Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie ważne ile dasz napięcia i tak power limit szokuje xD

Cosik poszło nie tak. Żeby taki suprim jadł 400wat a jeszcze nVidia nie chce udostępnić narzędzia do modowania biosu.Właściwie to on nie je 400 a 450 czy tam 430 o.0

Co do twojego napięcia u mnie 0.96 v 2070mhz do 1950 w zależności od temperatur i power limit.

Wyskakuje wtedy coś koło 350 wat z RT czyli wciąż jej mało.Chyba trzeba by było jej zjechać na 0.7v żeby była zjadliwa

 

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Tragedia, nie ma szans na tym przebić 2 GHz - Time Spy przy 1950 MHz przechodzi dopiero na 1.00V i ciągnie 380W generując ogromny przyrost wydajności rzędu 1,6% względem 1905 MHz xD Trafiła mi się tak dobra sztuka jak procek 9700K, który ledwo robi 4.9 GHz @ 1.38V... No nic, muszę sobie przemyśleć czy jeszcze wrócić do X Trio czy jednak pogodzić się kiepską sztuką Suprima.

 

No to u ciebie nieźle. X Trio nie puszczałem wyżej, właśnie przez power limit, wolę mieć cały czas te 1905 MHz i przy 0.875V zjada zwykle poniżej 300W, w porywach 320-330, ale nie testowałem z RT. Liczyłem, że na Suprim wejdzie jakieś 2050+ MHz i jakakolwiek różnica w wydajności będzie, a się okazuje że więcej pewnie bym wycisnął z tego X Trio :F

Link to post
Share on other sites

To na biosie aouros master z tym biosem 1845 mhz chyba jest najlepszy bo najwięcej mhz na stock ale jeszcze spróbuje z ventusem.

Power limit w gigabyte to fikcja chyba bo 320 wat i zielone wyskakuje w gpuz.Jeszcze spróbuje.

A wydawało mi się kiedyś że 300 wat realnego w 980ti to dużo

W sumie vram tez sie nie skaluje bo z 19k na 20K daje całe 3 fps od 120.Ale to dobrze 320 bit robi swoje.

http://gpuz.techpowerup.com/20/12/18/j3z.png

 

Ja już na biosie msi wszystko z wszystkim działa wymienie i polecam dla słabszych radiatorów .Jednak traktuje niższym V.

1900mhz + i poniżej 1 V na stock

Jeszcze z FE spróbuje ,może on najlepszy.

No proszę nvidia we flaszerze zabezpieczyła ze od FE nie .Od wszystkich ale nie od jej samej xD

http://gpuz.techpowerup.com/20/12/18/663.png

Power color to tragedia .Bardzo niskie v ale i bardzo niskie mhz.Musi być tam naprawdę słaby radiator.

Polecam dla osób co maja przegrzewające karty

Bios power color nie trzyma nawet boost clock wiec pewnie czeka go poprawka jak będą ludzie zgłaszać

http://gpuz.techpowerup.com/20/12/18/3a8.png

I za zotakiem.Bios nieco gorszy od ventusa jeśli chodzi o v względem mhz ale z wyższym rpm jak sie komuś przegrzewa.

Link to post
Share on other sites

No to ja się nacieszyłem swoim 3070 aorusem...

Gram sobie w cyberpunka i gdzieś koło 2 w nocy, tak po prostu komputerek wziął i zgasł. Tak o. Mysle sobie „wtf, co jest?! Nowy sprzęt, nic nie kręcone i wszystkie parametry były w miarę ok” odczekałem chwile-nic, klawisz power nie działa. Wyłączyłem zasilacz, odczekałem chwile (jakies 1-2min) próbujemy. Po naciśnięciu, komputer się odpala, ale WALI NORMALNYM OGNIEM!!!. Oczywiście, szybka akcja zdjęcia zasilania i wyciągam grafikę. Oczywiście śmierdzi i moim oczom ukazuje się:

072f754267d9cd92d4ca9a48db59f23c.jpg

Ręce mi się załamały. Nowka sztuka, kurde w zeszły weekend składałem całość, już grałem na nim i takie coś...

I teraz nie wiem, czy tylko telefonicznie „zwyzywać” kogoś na infolinii czy podjechać do któregoś z punktów komputronika

  • Lubię to 1
  • Smutne 5
Link to post
Share on other sites

O kuźwa ale pech,zgon całkowity dobrze że RMA

Jakieś tragiczne temp miałeś ? Czy po prostu power limit za wysoko przez producenta ?

W gpuz miałeś  monitorowane  3 wentylatory ?

Swoja droga ja dostałem kartę po kimś tj z 14 dniowego zwrotu bo pudełko było podpadające a do tego instrukcja w zupełnie innym miejscu jak z unboxingów na youtube.

Trochę wstyd ze do karty za 4k tylko była 2 stronicowa karteczka ze sposobem montażu.Az sprawdziłem to na youtube bo pierwszy raz trafiam na takie coś.

Takiej biedy nie ma nawet w kartach za 300zł.

Link to post
Share on other sites

nic nie kręciłem, nic nie dotykałem do karty poza ustawianiem ledów...włożyłem i tak było wszystko jak było. nawet pilnowałem żeby przez jakiegoś msiafterburnera nic nie było dotykane - tylko monitoring. 3 wiatraków nie monitorowałem z osobna, jedyne co to miałem ustawione w msi, żeby pokazywał FPS`y, procka i właśnie grafikę(użycie i %wiatraków). Stawiam że grafika mogła mieć jakieś 60st, bo już zauważyłem że puszka tak się nie grzeje. nie wiem na ile chodziły wiatraki. raczej nie 100% ale dokładnie nie powiem bo była akcja jakaś w grze...ale to nie spaliło się w grze, tylko po prostu komp zgasł. jak nie chciał się włączyć to wyłączyłem zasilanie na 1min, odpaliłem i zaraz po starcie poszedł ogień...

teraz zastanawiam się, czy poszła tylko grafika, czy nie dostała też główna. niby nawet okopcenia nie ma, ale ciul wie

Link to post
Share on other sites

Ciekawe o co chodzi z 3070tkami to chyba nie pierwsza która padła tu na forum, wiem co można poczuć w takiej chwili ;/

Katuje od października swoją 3080 jedną z najgorszych wersji i to śmiga aż miło. Msi AF rdzeń +100 , mem + 1100

 

Link to post
Share on other sites

I teraz na spokojnie po nocy zaczynam się zastanawiać co padło: sama grafika się przestrzeliła czy przypadkiem nie padł w dziwny sposob zasilacz i nie dał zbyt wysokiego napięcia...bo jak wyłączył się komputer to nie można było go włączyć. Dopiero reset zasilania „pomógł” czyli się próbował włączyć.
Jak zasilacz, to raz czy uznają gwarancje karty, dwa czy nie poszło coś jeszcze

Link to post
Share on other sites

U mnie od wczoraj karta (3070 Gaming Pro od Palita) zapakowana do kompa. Testowałem kilka gierek. Pograłem też sporo w CP2077. Kultura pracy bardzo przyzwoita aczkolwiek wiatraki ustawiłem na 30% w Thundermaster i w idle karta ma 27-30c w loadzie max co pokazało to 67c. Póki co jestem zadowolony ale trochę też zaniepokojony tym że te karty padają... Dorzucam screen z HWinfo.

ar4FHcG.png

Edytowane przez nukalol
Link to post
Share on other sites

Rekomendowany dla Gigabyte 650w, dla Asusa 750W tak że spoko. Ja robiłem online w komputroniku, i każda moja gwarancja była rozpatrzona pozytywnie, nawet wentylatory reklamowałem bo wysyłali za free kuriera xd Obojętnie do którego chyba, gdzie masz bliżej. Ale miej fakture na zasilacz ze sobą w razie W, żeby się argumentować że zasilacz markowy i odpowiedniej mocy.

Edytowane przez 1234567890
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

8B2sFe2.jpg

MSI RTX 3080 TRIO GAMING X

 

wyglada lepiej niz sie spodziewalem oczywiscie z paskiem led wylaczonym bo z nim wyglada po prostu wiesniacko... najlepiej jakby go w ogole nie bylo ale juz trudno

75*C pod obciazeniem buda fractal design R4, wentylatory bequiet silent wings x2 front i x1 tyl wyciagajacy

w budach o lepszym przeplywie powietrza powinna trzymac te 70-72*C

 

oc 45mhz na rdzeniu i 400mhz pamieci 102% pobor mocy

dosc cicha ale nie jakos wybitnie, taki standard raczej

zasilacz 700w be quiet pure power spokojnie daje rade

Edytowane przez Lexus404
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 1.12.2020 o 10:26, Funkie napisał:

Te zdjęcia pokazują jak nie należy obchodzić się z kartą graficzną. Rozumiem że jest to rodzaj pasty która się stosuje zamiennie z termopadem, jednak w tym przypadku nie było takiej konieczności. 

Zastosowanie termopada o odpowiedniej grubości i przewodnictwie cieplnym, będzie miało dużo lepsze efekty niż taka breja.

Testowałem taką pastę zamiennie z termopadem oraz blaszkę miedzianą w połączeniu z dobrą pastą termoprzewodzacą. Najlepsze efekty dawał dobry termopad o odpowiedniej grubości. Pacjent to stary laptop który miał termopad na GPU. Po zmierzeniu szczelinomierzem było jakieś 0,4mm. Przy termopadzie 0,5mm układ pracował w 100% prawidłowo. 

Więc proszę aby nikt nie brał przykładu z tak "ekstremalnego" tuningu. 

Rozumiem że użytkownik marko22 robi to na własną odpowiedzialność. 

 

P.s tego już się nie wyczyści. 

 

Dla Pana Marudy - NIE DA SIĘ WYCZYŚCIĆ. 

Dla Twojej informacji - tak, robiłem to na własną odpowiedzialność.

 

20201219-233742.jpg


20201219-233758.jpg


20201220-103349.jpg


20201220-120712.jpg


20201220-120724.jpg

 

 

I wersja dla PROFESJONALISTÓW i ESTETÓW:

 

20201220-151530.jpg

 

 

Edytowane przez marko22
  • Lubię to 2
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecam zwykły double protect ultra, bez barwników

 

Mam ok. 2 lat w układzie i 0 syfu, bloki jak nowe, jedyne co to dolewam co jakiś czas.

 

A tak btw. czy ktoś miał taki problem że nvflash pokazywał "No NVIDIA adapters found"?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...