Skocz do zawartości

Recommended Posts

3 godziny temu, Deementor napisał:

Ja mam pytanie z trochę innej beczki co sądzicie o hybrydach np. 

  • GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA HYBRID GAMING
  • GeForce RTX 3080 AORUS XTREME WATERFORCE

Myślałem o zakupie właśnie EVEGI, bo czytałem sporo, niezbyt przychylnego o AORUSie.

 

Zależy w jakiej cenie... Osobiście wolałbym lepsze LC zbudować jak pakować się w te hybrydy, na rynku jest już parę dobrych chińskich marek (Barrow/Bykski) jakościowo są porównywalni do EKWB i maja sporo niższe ceny.


Te nowe gigabyty czy aorusy mają standardowy power limit i chyba o to część użytkowników ma pretensję

 

 

 

 

3 godziny temu, watkem napisał:

Mam okazje kupić GeForce RTX 3080 EAGLE OC za 3900 od reki, nowa nie rozpakowana sztuka. Warto brać czy lepiej poczekać i kupić jakiś inny model?

 

chyba warto bo mało przepłacasz, ceny w Polsce EAGLE OC zaczynają się gdzieś od ~3600 zł

 

 

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

HXqK7A1.jpg

(pytanie o https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3080-ventus-oc-3x-10gb-gddr6x-rtx-3080-ventus-3x-10g-oc-5943772/)

 

trio bedzie jutro kurier przywiezie a ventus mysle ze do konca roku tez dojdzie

jak przyjdzie msi trio 3080 gaming x to zdam relacje z kultury pracy i jakosci wykonania podziele sie z wami

Edytowane przez Lexus404
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
58 minut temu, Lexus404 napisał:

 

(pytanie o https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3080-ventus-oc-3x-10gb-gddr6x-rtx-3080-ventus-3x-10g-oc-5943772/)

 

trio bedzie jutro kurier przywiezie a ventus mysle ze do konca roku tez dojdzie

jak przyjdzie msi trio 3080 gaming x to zdam relacje z kultury pracy i jakosci wykonania podziele sie z wami

Karta kiedy zamówiona i w jakiej cenie ?

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, jozek23 napisał:

To w którym kraju karty leżą na półkach ? i można je kupić ?


https://foxkomputer.pl/pl/c/Karty-graficzne/53/1/default/1/f_at_489_2273/1

Ja tu kupiłem TUF'a OC jak jeszcze ceny nie doszły do 5k. 2 dni później już miałem.


https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-3080-gamerock-10gb-gddr6x

Palit 3080 dostępny w KRK na kapelance za 4399.

EDIT: Ktoś już zgarnął.

Edytowane przez mirai99
Link to post
Share on other sites

Faktycznie od czasu do czasu pojawiają się jakieś pojedyncze karty w MeEx. Już nie szukając taniej, bo raczej ciężko będzie RTX 3060 Ti poniżej 2400 zł znaleźć, a morelki lecą w ch... Wziąłem co mieli, przynajmniej planowana dostawa do mnie jutro do odbioru w sklepie z płatnością przy odbiorze, w razie jakby się coś ciekawszego trafiło. A jak znam życie, zawsze tak jest, że coś zamówię a tu nagle coś lepszego się trafia. A jak w końcu dojdzie moja kolejka w owocowym sklepie, to zobaczę którą kartę sobie zostawię. Co prawda wolałbym RTX 3070 ale praktycznie wszystko powyżej 3 k. dopłacać do kliku klatek 700 zł to średnia opłacalność. Za 2400 zł to powinny być referenty RTX 3070 kurna... I tak był plan ale wiadomo jak wyszło. Może do 1440p styknie. Musi mi jeszcze w przyszłości na nowe mobo z procem i RAMami starczyć. Zresztą, chyba raczej w razie czego nie będzie problemu z odsprzedaniem karty choćby po kosztach. Nie zamierzam zarabiać. A jeszcze jak sprzedam swoją GTX 1080, to może 1/3 karty się zwróci. W CP 2077 na wysokich + kilka opcji na średnie w 1440p te 30-40 fps mam w dość zatłoczonym centrum, więc tragedii nie ma.

Mam nadzieję, że kultura pracy tego Gainwarda RTX 3060 Ti Ghost przynajmniej podobna będzie do mojego Gainwarda GTX 1080 Phoenix GS.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, topiq napisał:

Mam nadzieję, że kultura pracy tego Gainwarda RTX 3060 Ti Ghost przynajmniej podobna będzie do mojego Gainwarda GTX 1080 Phoenix GS.

 

Patrząc na same zdjęcia Gainwarda RTX 3060 Ti Ghost, wygląda mi to na budżetowe chłodzenie, nie spodziewał bym się najlepszej kultury pracy :P

 

Gainwarda GTX 1080 Phoenix GS - to akurat był wypasiony model bazujący na konstrukcji z Palita Super JetStreama, te chłodzenie było tak dobre że bez problemu sobie radziło nawet z GTX1080Ti

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Niestety mam tą świadomość, ale zobaczymy w budzie jak się będzie sprawowało. Raczej z odsprzedażą pewnie nie będzie problemu w razie czego. Phoenix GS to kolos. Włazi mi na porty SATA, aż musiałem kupić kable kątowe. Oby Seasonic M12II 620 W wyrobił. Walczyć z OC nie zamierzam. Dobrze, że przynajmniej teraz dają gwarancję 36 miesięcy a nie jak na GTX 1080 na 24. Monitora na DVI już raczej nie będę używał. W planie miał być jako pomocniczy ale każda zmiana na głównym, jak choćby włączenie HDR powodowała dziwną kolorystykę na starym. W razie czego DVI jest na płycie, gdyby się jakaś awaria przytrafiła i trzeba by było odpalić na integrze. Bardziej jestem ciekawy, czy MeEx, da radę to zamówienie przygotować. W obecnych czasach nie zdziwiłbym się, że na maila dostanę komunikat o anulowaniu zamówienia ;) A warzywniak.pl nadal milczy. Kolejka gdzie byłem 8 minut po premierze 44-ty, ani drgnęła. A już sprzedanych mają ponad 300 szt. Teraz pytanie, czy po podniesieniu ceny, nie będą realizować zamówień w obecnej cenie jak ktoś wyżej wspomniał w przypadku drugiego sklepu na X. Wysypu zamówionego Eagle OC z warzywniaka nie widać ani na alledrogo ani na oeliksie. Ale chromolić... Na przeczekanie się nada i raczej nie straci na wartości. 

Jak będzie za gorąco zrobi się UV. Gram głównie w słuchawkach i jak nie będzie przypominało wycia odkurzacza, to się zostawi.

 

Edit.

Kurcze a jednak potwierdzili zamówienie, że spakowane i gotowe do wysyłki. Chłop w szoku jest. Oby nie jakaś ze zwrotów uszkodzona, bo i takie kwiatki bywają. Chociaż zazwyczaj to pewnie coś na zasadzie, zamówiłem co było w kilku sklepach a przyszła lepsza to anulowałem/zwróciłem słabszą.

Edytowane przez topiq
Link to post
Share on other sites

media expert jak ma na stanie to 100% masz dostawe jaką sobie przy zamówieniu wybierzesz (ja mogłem za dodatkową opłatą nawet mieć tego palitaod nich tego samego dnia, ale nie miałby kto odebrać więc następnego wybrałem)

warto do nich zadzwonić i zapytać czy mają na stanie i wtedy bierzesz i masz pewność

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj w mojej pipidówce nigdy nic na stanie nie mają. Ale wybrałem do odbioru w sklepie na jutro, bo przejeżdżam z pracy obok. Rano patrzę a tam, mają w sklepie internetowym normalnie do zamówienia. Z buta też mam blisko. Akurat na nasz sklep nie mogę narzekać, obsługa w porządku jest. Ale jak czasem ludzie wstawiają zdjęcia pudełek zdezelowanych jakby niechcący się nimi pies zajął, albo kurier w piłkę z kolegą grał i takie w sklepie niby idą do wydania, to człowiek się zastanawia czy to może być prawda czy ludzie jakieś bzdury piszą dla sensacji. I właśnie m.in. ktoś dał zdjęcie rzekomo z MeEx takiego skopanego pudła z tym że to PS5. Przeważnie towar dojeżdża około 16-tej. I tak to wszystko mam z płatnością przy odbiorze, więc zero stresu. Co innego jak wyżej komuś podpisano dostarczenie a paczki nie ma. I do tego zapłacone. Nikomu nie życzę takich emocji. Już ja się naużerałem z firmą kilka lat w sądzie a to było raptem coś około 700 zł. 

Coś te Gainwardy za mną chodzą. 1080 też przypadkiem w euro kupiłem, i nawet w podobnej cenie. Nie narzekam na firmę, sprzęcik robi robotę. Ale faktycznie to chłodzenie w 1080 jest potężne i ciężkie. Praktycznie w większości czasu karta chodzi w trybie pasywnym. Ale na początku też chyba ręcznie zmieniałem ustawienia wentylatorów, bo był dość spory skok między trybem pasywnym a aktywnym kiedy wentylatory wchodziły na dość wysokie obroty. Teraz w 1440p karta dostaje ostro. Przed zmianą jeszcze porobię trochę testów i zrzutów dla porównania sobie i dla przyszłego klienta. W sumie jak wsadziłem kartę zaraz po zakupie i ustawiłem pod siebie, tak od tamtej pory już nie wnikałem. Wyciągam ją jedynie co kilka miesięcy na gruntowne czyszczenie z kurzu.

Zobaczymy co w 3060 Ti trzeba będzie zmieniać. 

Edytowane przez topiq
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem RTX 3080 MSI Ventus 17 Września o godzinie 15:17 (Morele) - czyli 17 minut po premierze i dzisiaj dopiero doszedł. 
Także nie wiem skąd u was te informacje o kolejkach, bo ja pytałem kilkakrotnie i zawsze dostawałem tą samą formułkę - czyli, że nie wiedzą kiedy będą karty ;) 

Zapłaciłem 3270 a teraz widzę, że najtańsza jest za 3500. A na allegro po 4600 nawet. 
 

Link to post
Share on other sites

U mnie to zależało czy odpowiada pani Kasia czy pani Anna. Pierwsza była bardziej wylewna w kwestii miejsca w kolejce. Druga bardziej powściągliwa ale za to zaprzeczająca sama sobie ;) Nawet przestałem już pytać. Oni nigdy nie wiedzą kiedy im karty przyjdą, a nawet jakby wiedzieli to pewnie mają odgórny przykaz nie podawać klientowi takich danych, bo by się od telefonów nie odpędzili a później pretensji. Ale jak to? Miało być dziś a nie ma? No nie ma, bo połowa poszła na lewiznę ;) Wyślą to wyślą. Nabywca się znajdzie w razie czego. 3270 to dziś RTX 3070 kosztują, więc dobry zakup okupiony długim oczekiwaniem. Jak kogoś nie pili bardzo i nie rzuca się na produkt z ceną +500 albo i więcej od ręki.

Ja celowałem max w 3070 albo 3060Ti. Taki sobie założyłem budżet max 2400-2500 zł. Obecny proc pewnie i 3060Ti będzie w wielu miejscach hamował. Ale zmiana platformy musi nieco poczekać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja nawet zapomniałem, że tą kartę zamówiłem. Szukałem niedawno 3070 albo RX 6800 i sobie przypomniałem, że mam 3080 zamówioną za śmieszne pieniądze patrząc na dzisiejsze ceny. Po 5 minutach dostałem odpowiedź od Morele, że karta została wysłana ;) Więc albo zbieg okoliczności, albo zapomnieli o moim zamówieniu i akurat mieli na stanie. 

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, kubbak napisał:

Kolejny Proscum pakuje karte od zeszłej środy...

 

Zawsze te 4-5 dni czekałem na paczkę od nich jak zamawiałem inne rzeczy niż gpu, więc norma. 

 

PS: 4 dni zajęło xkomowi odpisanie na maila, że te daty co podają to są z żopy i nic nie wiedzą kiedy i komu, a zamówienia realizują chronologicznie. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

  

Godzinę temu, mirai99 napisał:

Takie coś dostałem.

 

 

Ja dzisiaj to samo, 

 

FxW8szN.png

 

zwyczajni kłamcy, powysyłali fikcyjne daty dostawy

 

moje zamówienie jest z 12 listopada, wysyłka miała być 15 grudnia, jak bym wiedział że tak postąpią to bym nie brał.

 

 

 

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...