Skocz do zawartości

Recommended Posts

@EH_Gosu, miałbyś ochotę przetestować jak ilość vram ma wpływ na fps.

Znalazłem narzędzie dzięki któremu można stworzyć wirtualny dysk w pamięci vram, czyli jakby np w rtx3090 stworzyć dysk 16gb, to dla gier zostanie tylko 8 gb ram, i porównać np 8gb vram vs 24 vram w 4k.

Testowałem to na mojej rtx1650 super, że faktycznie działa ten dysk i zajmuje to miejsce, ale to wiadomo że 4 gb vram to za mało, pytanie czy już będzie różnica między np 8gb, a 16 w RTX 3090.

 

https://github.com/prsyahmi/GpuRamDrive

 

W skrócie trzeba zainstalować to:

 

http://www.ltr-data.se/files/imdiskinst.exe

 

potem pobrać to:

https://github.com/prsyahmi/GpuRamDrive/releases/download/v0.4/GpuRamDrive-v04.zip

Zawsze jestem otwarty na ciekawe testy także jeśli tylko czas pozwoli to obadam temat. Na ten moment priorytetami jest dla mnie zmontowanie materiałów z testów RTX 3080 STRIX oraz RTX 3090 STRIX, dodatkowo zaległych innych tesćiorów etc. No, a 5 Listopada przychodzi do mnie R9 5950X i zabieram się za testy vs i9-10900K na RTX 3090 STRIX. Także roboty masa, a czasu zawsze za mało na wszystko ;-)

 

Z innej beczki, mam dostępnego jednego RTX 3070 STRIX OC za 3450 zł (cena kupna, tutaj uda się bez dopłat pod stołem skołować). Jakby ktoś chciał mogę ogarnąć. Niemniej według mnie nie ma za bardzo sensu ta karta w owej cenie bo zdecydowanie lepiej polować nawet na anemiczne wersje RTX 3080.

 

Jeśli natomiast ktoś chciałby to mogę pomóc.

Do mnie 3070FE ma przyjść już za 4 godziny, jaram się :P

No to zmiana platformy żeby w pełni wykorzystać potencjał GPU i będzie pięknie, przyjemności z karciochy życzę :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

@EH_Gosu

Koledze buduje z ryzenem 3600, zobaczymy czy da radę

Do 1440p 60Hz wiec powinna

CPU i platforma ma znaczenie w KAŻDEJ rozdzielczości. Nieskalibrowane platformy, a poustawiane optymalnie to zupełnie inne światy. Dobry przykład to testy i5-10600K 5.2 GHz vs i9-10900K 5.2 GHz na nieruszonych ringach i memkach XMP albo innych patologicznie niewydajnych ustawieniach. W takim scenariuszu różnice między CPU są niewielkie, przy kalibracjach ring + mem nawet zegar w zegar wszystko, mają miejsce już rozjazdy pokazujące konkretną przewagę 10900K. Szczególnie w 1080p / 1440p, a również nie raz i w 4K.

 

Myślałem, że tego RTX 3070 FE bierzesz do siebie na R5 1600, przy R5 3600 oraz 1440p/60 Hz będzie jako tako, niemniej dodatkowe kalibracje albo upgrade na R5 5600 swoje zrobią i w scenariuszach gdzie CPU wraz z podsystem pamięci będzie szarpać frametime czy owocować okazyjnymi spadkami poniżej 60 fps, wydajniejszy CPU pozwalający na efektywniejsze wykorzystanie całego potencjału platformy - poprawi sytuację. Zawsze warto jak najbardziej optymalizować dobór komponentów, RTX 3070 to nie w kij dmuchał, napędzić go trzeba ;-)

 

Tak czy inaczej, daj znać jak wrażenia no i miłej zabawy ze sprzęciorem.

Link to post
Share on other sites

No jasne, ze będą różnice jakieś tam nadal - akurat niestety jego sztuka 3600 jest totalnym crapem i na auto wrzuca 4075-4175 w grach, a podkręcając mogę zrobić max 4.1GHz CCX1 i 4.075GHz CCX2.

Tez miałem 3600, ale liczyłem na premierę 5600 i sprzedałem a teraz zostałem z niczym wiec musiałem się ratować 1600 - czego zaluje, bo %0.1Low to jakaś tragedia.

Link to post
Share on other sites

zapchać pamięć VRAM karty to nie problem

 

 

Nie chodzi o to żeby zapchać pamięć, tylko o to by sprawdzić na ile realnie ta pamięć jest zapychana plikami "must have" a na ile jest tam buforowane więcej, w zasadzie nie potrzebnych rzeczy "na zapas" oraz jak to wpływa na wydajność. Istotne jest gdzie leży granica poniżej której wydajność spada drastycznie, bo zwyczajnie pamięci brakuje na podstawowe pliki. Przykładem jest screen testu z watch dogs wrzucony w temacie o turingu, gdzie 2060 osiąga raptem 50% wydajności 2060 super, bo zwyczajnie brakuje Vramu. 

Link to post
Share on other sites

Kwestia czego kto szuka, w ostatnich latach kilka ich produkcji przypadło mi do gustu. AC Orgins, AC Odyssey, Ghost Wildlands oraz Breakpoint. No ale lubię takie i takie klimaty, stąd też czekam na AC Valhalla. Seria WD nigdy mnie jakoś nie ciekawiła, podchodziłem kilka razy do WD1 i WD2 ale za cholerę nie moje klimaty, także tylko tych tytułów do testów używałem. Z WD Legion tak samo będzie pewnie.

Ostatnie kilka lat to tylko r6 , The Division 1, FC3 z AC to 2 część jeszcze mnie wciągnęła potem już odpuściłem.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś już o tym pisał to przepraszam, ale system notyfikacji działa na EVGA dla Europy. Wałaśnie dostałem maila z linkiem do koszyka z kartą 3070 XC3 Black, nie mogę jednak przejść przez zaakceptowanie zasad dostawy :/.

No cóż, trzeba się na nie zgodzić :D

Link to post
Share on other sites

A ten spadek do 40FPS to z jakiego tytułu?

Nie wiem, może sterowniki jeszcze w fazie beta - albo zaśmiecony Windows

To teraz pare faktów:

Przejściówka jest bardzo krótka i ciężko to będzie ukryć, mi się jakos udało skrzętnie to schować

https://zapodaj.net/b9a826c091b0e.jpg.html

Ku mojemu zdzwieniu nie ma 0dB na wentylatorach w idle

Nie podświetla się logo nvidii

Ale, jak oglądaliście recki to pewnie to wiecie

A ten spadek do 40FPS to z jakiego tytułu?

Już mam, coś z prockiem boostem ryzen masterem msi sdk 1usmus clocktunerem się pożarlo XD
Link to post
Share on other sites

A ten spadek do 40FPS to z jakiego tytułu?

CPU, platformy i chaotycznych ustawień mem ( szczególnie jeśli XMP profil jest wbity). Hevaen od dawien to nie jest dobre narzędzie do testowania ani zegarów GPU, ani wydajności. Szczególnie w tak niskich rozdziałkach. Wyniki płaskie bardzo.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

niższej rozdzielczości nie było? :rotfl:

kupowanie karty za 3 tysie i chwalenie się jak w rozdziałce sprzed 15 lat chodzi - hit dnia normalnie

Zaraz odpalę Microsoft flight sim, czy coś.. spokojnie

Niestety biblioteki gier są ograniczone, i to nie ja kupuje :D

Poza tym jakie 3 tysie, kosztowala 2350 i wiecej bym za nia nie dal - to midrange

https://www.userbenchmark.com/UserRun/34766653

cos tu z prockiem nie domaga.. temp w porzadku, boostuje tez dobrze wg hwinfo.. hmm cos sie gryzie

a okej, ram nie wiedziec czemu nie ma wlaczonego xmp

 

@k0chan 1440p heaven

https://imgur.com/d4KnPaq

 

 

Pamieci samsunga, ciekawe czy wszystkie FE maja samsunga?

https://imgur.com/5bydpzq

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...