Skocz do zawartości

Zotac 1070Ti i traktor zamiast wentylacji. Nie działa też tryb pasywny i wentylatory sobie wariują. Sprzedawca nie chce oddać pieniędzy


Recommended Posts

Arctic (ten od past mx-2 i mx-4 choćby) robi "uniwersalne" chłodzenia GPU. Rebelmind w tym temacie polecał już Morpheusa od Rajinteka. Inni producenci pewnie też mają coś w portfolio, konkretów nie podam bo nie ineteresuję się tym w szczególności. Poza tym można polować na uszkodzone karty Zotaca ze sprawnym chłodzeniem ale to chyba wyjdzie drożej. Opcji jest multum, no ale trzeba dołożyć coś grosza do interesu.

Link to post
Share on other sites

To byłby dobry pomysł kupić uniwersalne chłodzenie, ale jak np to założyć na wersje mini? Trochę nie czaję tego nazywając uniwersalnym. Chyba że po prostu będzie wystawać jak np karta byłaby krótsza, niż samo chłodzenie.

Później kupować same referenty taniej i sobie zakładać te same chłodzenie do nich.

Link to post
Share on other sites
Co musiało się dziać, by taka karta, wyprodukowana w 2018 roku mogła w 2 lata tak się zużyć?

 

 

No jak to co... mining. Zarzekać Ci się sprzedający może że nie, ale innej opcji nie ma. Pakowali to do ciasnych źle zbudowanych koparek w pomieszczeniach bez klimy i wentyle na maxa bo inaczej by nie dało rady tego schłodzić.  Karta tak pochodziła z 6-mcy i chłodzenie się nadaje na szrot. Ma pewnie całą partię tych kart, a jak zgodziłeś się na załatwienie sprawy poza allegro to tylko zatarł ręce i wysłał Ci najgorszy szrot jaki miał. 

 

 

 

Ogólnie poczytałem, że w Zotacach tak się dzieje. Słaba firma. Chyba dlatego każą rejestrować się na 5 lat gwarancji, żeby właśnie naprawiali chłodzenia w tym czasie po sto razy.

 

:facepalm:

 

Mam 1070 z tej samej serii, jedna z lepszych kart jakie miałem, cichutka, chłodna, cewki milczą - złego słowa nie mogę powiedzieć.

Dostałeś zajechanego pokoparkowego szrota i takie są fakty a nie że Zotac zły.

 

Na twoim miejscu szukałbym wentyli do niego (nawet zamienników), rozkręć pomierz dokładnie łącznie z otworami montażowymi i na bank znajdziesz pasujące. Przy okazji obowiązkowo wymienić pastę i termopany bo już pewnie tam tylko wiór został....

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

A te jego tłumaczenia dobre, że on nie wie co to koparka, może ja chce w niej użyć i go wrabiam. Ale mniejsza, bo ma oddać za chłodzenie. Czas goni.

Problem jest inny z tymi zamiennikami wentylatorów - one jak czytam często przychodzą już jako używane z chin, przynajmniej te tanie. Tak realnie to z 250zł się za nówki płaci z wysyłką.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

 

 

A te jego tłumaczenia dobre, że on nie wie co to koparka, może ja chce w niej użyć i go wrabiam. Ale mniejsza, bo ma oddać za chłodzenie. Czas goni.

 

Nie wiem od kogo Ty tam kupiłeś, może sam kupił tą kartę od kopacza/handlarza jeszcze chwilę ją dojechał i sprzedaje "póki działa". Fakt jest jeden - bardziej jak pewne że to koparka, ten mój zotac też ma dwa lata i jakoś nic się z wentylami nie dzieje.

 

 

 

one jak czytam często przychodzą już jako używane z chin,

nie wiem skąd masz to info...

 

Pierwsze lepsze: 

https://pl.aliexpress.com/item/32873319639.html

 

https://pl.aliexpress.com/item/32997309743.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Gploogle_7_shopping&aff_atform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&bsy=Y&albcp=6459808507&albag=76872920869&trgt=539263010115&crea=pl32997309743&netw=u&device=c&albpg=539263010115&albpd=pl32997309743&gclid=EAIaIQobChMIwdTct-Cr6QIVDs53Ch01kQ--EAQYAiABEgK4F_D_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Tylko wiadomo musisz się upewnić co do parametrów.


I wiadomo najwyższych lotów to wentylatory nie są ale nie wiadomo co pierwsze padnie czy one czy ten 1070ti ;)

Link to post
Share on other sites

Patrz na komentarze

 

Wentylator nie pasuje do wzmacniacza 1080ti, przewód jest krótki, jeden wentylator nie działa. Wentylatory działają wolno lub bardzo szybko; nie ma ustawienia obrotu. Bardzo głośny. Sprzedawca nie zwrócił pieniędzy!

 

Identyko jak te moje...

Za 30zł to sobie można kupić bubel, nie oszukujmy się. A bez kontroli obrotów to będą na full ciulały i będzie ładny dym.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem to tylko dla przykładu, za to te z pierwszego linka za to mają opinie odmienne. Że trzeba przyrzeźbić i przedłuż przewód czy przelutować wtyczki to inna sprawa (wszystko masz przy starych wentylach), ale za te pieniądze lepiej się nie da. 

 

Nie wiem czy te by nie pasowały:

https://pl.aliexpress.com/item/32954061567.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7fae6d11yUxevq&algo_pvid=8287e3aa-2bc1-4b80-ac37-692828dcf987&algo_expid=8287e3aa-2bc1-4b80-ac37-692828dcf987-9&btsid=0b0a050115892735471845329e9455&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Ale szukaj sam Panie.. nikt tutaj Ci nie poda gotowca na tacy.

Chcesz to wysyłaj do Zotac na serwis, ale wtedy wyjdziesz na tej karcie jak Zabłocki na mydle.

Link to post
Share on other sites

Te nie pasują, bo rozstaw otworów na śrubki powinien być trójkątny 42x42x42 lub 43x43x43.

Na razie jak mówię czekam na zwrot pieniędzy na chłodzenie, potem będę myślał. Jakieś zabawy z lutowaniem to odpadają, bo się nie znam. Chłodzenie powinno pasować od razu.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Co musiało się dziać, by taka karta, wyprodukowana w 2018 roku mogła w 2 lata tak się zużyć?

Wiadomo, że używki GTX 1060 wzwyż to w większości koparki. Na dodatek zajechane wentylatory są jednym z objawów pokoparkowców. Jeśli pasta i termopady są przesadnie wysuszone, to możesz mieć pewność, że kupiłeś maszynkę do kopania kryptowalut... Gość pewnie zadowolony, że pozbył się problemu. Nie zdziwiłbym się, gdyby sam się naciął kupując od kogoś tę kartę. Nie warto cebulić i szukać fałszywych oszczędności w kupowaniu takich rupieci i to jeszcze z okresu kopania, skoro za podobną cenę można kupić używki GTX 1660 Super. 

 

Kupowanie chłodzeń typu Morpheus Raijintek to wg mnie bezsens. Schłodzisz rdzeń karty, ale co zrobisz z chłodzeniem pamięci, sekcji zasilania i rozmieszczeniem termopadów, skoro tylko oryginalne chłodzenia są spasowane pod tego typu rzeczy.

Edytowane przez Hubiq
Link to post
Share on other sites

Niby tak, ale 1660 super jest dużo słabsza (słabsza nawet niż 1070 bez Ti) no i 6gb vram.

 

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1660S-Super-vs-Nvidia-GTX-1070-Ti/4056vs3943

 

Liczyłem że Zotac AMP to będzie super rzecz, tak zachwalane chłodzenie. Do tego gość ma pudełko w idealnym stanie. Wyszło szydło z worka dopiero po otworzeniu paczki.

 

Nie wierzę w to ani trochę, że nie wiedział o tym jakie dźwięki wydaje jego chłodzenie i jak bardzo jest zniszczone. Ale w sumie temperatury nie są najgorsze. Tak z 72C po nagrzaniu. Tak więc wie tylko on jak to się stało.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Liczyłem że Zotac AMP to będzie super rzecz, tak zachwalane chłodzenie. Do tego gość ma pudełko w idealnym stanie. Wyszło szydło z worka dopiero po otworzeniu paczki.

 

Nie wierzę w to ani trochę, że nie wiedział o tym jakie dźwięki wydaje jego chłodzenie i jak bardzo jest zniszczone. Ale w sumie temperatury nie są najgorsze. Tak z 72C po nagrzaniu. Tak więc wie tylko on jak to się stało.

 

Zotac AMP w serii GTX1000 to buble chłodzenie z tą małą blaszką na sekcji, która nie jest w żadnej sposób połączona z głównym radiatorem,

 

HoiVrCU.png

 

wszystko wyszło w termo-wizji

 

9le6Yr0.png

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Można jaśniej?

 

ZOTAC specjalnie oddzielił radiator sekcji VRM od głównego radiatora który chłodzi rdzeń gpu,

dzięki temu rdzeń gpu ma niższą temperaturą, a sekcja się gotuję :D przykładowo:

 

 

radiatory razem GPU + SEKCJA:

  • GPU temp: 78'C
  • VRM temp: 85'C

 

radiatory osobno GPU | SEKCJA:

  • GPU temp: 71'C
  • VRM temp: 102'C

 

 

Pytanie dlaczego tak zrobili? to proste, większość populistycznych portali nie robi dokładnych testów temperatur, ba! nawet nie mają kamer termo-wizyjnych...

 

... Tym bardziej że GTXy z serii 1000 mają tylko jeden czujnik temp na rdzeniu graficznym, jedynie EVGA w modelach FTW3 rozmieszczała czujniki po całej płytce PCB

 

I potem zostawiają g*wno ocenę że grafika ma super temperaturę bo sprawdzili tylko odczyt temperatury z rdzenia gpu i na końcu wystawiają z d*py rekomendację :P

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Kupowanie chłodzeń typu Morpheus Raijintek to wg mnie bezsens. Schłodzisz rdzeń karty, ale co zrobisz z chłodzeniem pamięci, sekcji zasilania i rozmieszczeniem termopadów, skoro tylko oryginalne chłodzenia są spasowane pod tego typu rzeczy.

 

Chyba w życiu nie widziałeś takiego chłodnia, jak takie rzeczy wypisujesz. Producent w komplecie dodaje radiatory, które się nakleja na pamięci, sekcje i w inne miejsca gdzie trzeba.

 

0r100022_8.jpg

Link to post
Share on other sites

 

 

dzięki temu rdzeń gpu ma niższą temperaturą, a sekcja się gotuję przykładowo:

 

Z tym że czasem te blaszki z termopanami przyczepione na słowo honoru do radiatora głównego też g**no dają, bo na dobrą sprawę to trzeba by prowadzić na VRM takie same heatpipe'y co na GPU... także ten. 

Link to post
Share on other sites

dobrą sprawę to trzeba by prowadzić na VRM takie same heatpipe'y co na GPU... także ten. 

 

Parę dni temu demontowałem chłodzenie z XFX RX580 8GB,

 

bzFbHya.jpg

 

czyli rozumiem że w tym przypadku VRM ma odpowiednie chłodzenie? tzw. jeden heatpipe doprowadzony do radiatora od sekcji

Link to post
Share on other sites

@up jasne że nie, chodziło mi o taką samą stopę z miedzi jak na gpu i od niej dopiero heatpipe'y.

 

Takiego fatboya miałem niechlubną okazję zobaczyć w akcji, no piękna suszarka, swoją drogą nie wiem dlaczego tak skopana,

na pierwszy rzut oka to chłodzenie nie jest takie ostatnie.

Link to post
Share on other sites

@UP

 

a to ciekawe, nie widziałem jeszcze stopy miedzi od radiatora na sekcji, czy nie zwróciłem uwagi... jak masz zdjęcia możesz podesłać. Wszystkie XFX z tej serii mają suszarkowe chłodzenia + g*wno wentylatory...

 

... ostatnio 8x takich grafik do mnie przyszło wszystkie po przebiegach od 18mc-y do 29mc-y i we wszystkich jest problem z lewym wentylatorem, albo terkocze albo nie zawsze startuje albo działa wolniej z oporem i przez to sekcja się nieco przegrzewa, natomiast prawy wentylator... KOMPLETNIE NIC NIEWZRUSZONY, działa jak nowy.

 

To fajnie że miałeś okazję zobaczyć XFX RX590 FatBoy, ta karta to taki bardzo wyżyłowany XFX RX580 GTS XXX do granic możliwości

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

ZOTAC specjalnie oddzielił radiator sekcji VRM od głównego radiatora który chłodzi rdzeń gpu,

dzięki temu rdzeń gpu ma niższą temperaturą, a sekcja się gotuję :D przykładowo:

 

 

radiatory razem GPU + SEKCJA:

  • GPU temp: 78'C
  • VRM temp: 85'C

 

radiatory osobno GPU | SEKCJA:

  • GPU temp: 71'C
  • VRM temp: 102'C

 

 

Pytanie dlaczego tak zrobili? to proste, większość populistycznych portali nie robi dokładnych testów temperatur, ba! nawet nie mają kamer termo-wizyjnych...

 

... Tym bardziej że GTXy z serii 1000 mają tylko jeden czujnik temp na rdzeniu graficznym, jedynie EVGA w modelach FTW3 rozmieszczała czujniki po całej płytce PCB

 

I potem zostawiają g*wno ocenę że grafika ma super temperaturę bo sprawdzili tylko odczyt temperatury z rdzenia gpu i na końcu wystawiają z d*py rekomendację :P

Tak się zastanawiam teraz z tym hotspotem czy vrm. Nie ma jak tego bez bez dodatkowych narzędzi zbadać? Samym software np?

 

Może dlatego co chwila u mnie uruchamiają się wentylatory na 100%, bo tam już wszystko zgrzane i to pomimo tego że temp rdzenia w jako tako normie?

 

I pytanie jak to naprawić poza wymianą termopadów/pasty.

Tej "blaszki" na sekcji odkręcić się czy tam odlepić widze nie da bo nitowane.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam teraz z tym hotspotem czy vrm. Nie ma jak tego bez bez dodatkowych narzędzi zbadać? Samym software np?

1.) nie sprawdzisz tego za pomocą software gdyż tam po prostu nie ma umieszczonego fizycznie czujnika temp

 

2.) nawet jeśli jest fizycznie zintegrowany, to nie jest podłączony pod rdzeń który wysyła informacje diagnostyczne

 

3.) orientacyjne sekcję pracują poprawnie do 100'C lub do 120'C, powyżej tych wartości następuje najczęściej throttling...

... inny przykład: kiedyś mi padł jeden wentyl w MSI GTX970, i tamtejsze zabezpieczanie przy przegrzaniu polegało na coś w rodzaju resetu pamięci VRAM, dzięki temu w trakcie gry miałem momentalny powrót do pulpitu. (lepsze to jak blue-screeny, czy artefakty)

 

 

 

 

Może dlatego co chwila u mnie uruchamiają się wentylatory na 100%, bo tam już wszystko zgrzane i to pomimo tego że temp rdzenia w jako tako normie?

 

może tak być, bios karty graficznej nie bez powodu tak robi

 

 

 

 

I pytanie jak to naprawić poza wymianą termopadów/pasty.

Tej "blaszki" na sekcji odkręcić się czy tam odlepić widze nie da bo nitowane.

 

to już grubsza sprawa, w tym przypadku elektroniki, trzeba się znać na usunięciu nitów, i ponownym zanitowaniu

 

moim zdaniem ta grafika nadaję się do ponownego wystawienia na portal aukcyjny, napisz w opisie że wentyl skrzeczy, a reszta sprawne, ktoś to kupi i sobie naprawi, a Ty się pozbędziesz problemu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...