Skocz do zawartości

Zotac 1070Ti i traktor zamiast wentylacji. Nie działa też tryb pasywny i wentylatory sobie wariują. Sprzedawca nie chce oddać pieniędzy


Recommended Posts

Więc tak. Kupiłem taką kartę jak z tematu i niestety jeden wentylator działa jak traktor, drugi z kolei jakby syczy/piszczy.

 

Wydawało mi się że w karcie z wyższej półki i takiego producenta chłodzenie się tak szybko nie zużyje. Co musiało się dziać, by taka karta, wyprodukowana w 2018 roku mogła w 2 lata tak się zużyć?

I co można zrobić?

 

Tym bardziej, że nie wiem czy chodzi o to, że to tylko kwestia wentylatorów. Na pulpicie karta chodzi na 41%, a co za tym idzie to jest chłodzenie aktywne, a nie pasywne. Nie bardzo wiem czemu wentylatory się nie zatrzymują.

 

Czasem wentylatory normują się i chodzi prawie normalnie (choć głośno), ale nic stąd ni zowąd znowu zaczyna terkotać i syczeć. MSI Afterburner pokazuje na 100% obrotów że to tylko 900 RPM.

Czy sądzicie, że elektronika, czy kontroler chłodzenia też mógł tutaj paść, czy tylko wentylatory są do wymiany? Na ali widziałem od zotaca aż 170zł za parę...
 

Sprzedawca oczywiście zataił wady i nie śmie zwrócić pieniędzy. Kartę mu odesłałem 3 godziny po jej odebraniu i zamontowaniu, bo jak dla mnie nie było to do naprawy samemu i to bez większych kosztów.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Wcale nie powiedział. Napisal "stan idealny" i oczywiście obwinia mnie, że ja zepsułem : ) a jak to było? Było wystawione na allegro, ale żeby było taniej bez prowizji umówiliśmy się że będzie poza allegro.

Wymiana wentyli na oryginalne 170zł + wysyłka 50zł z alliexpress.

 

https://pl.aliexpress.com/item/33031130910.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.74ae56fdzxNN8H&algo_pvid=9d6a1399-97f1-49b0-a983-c7f0bcc47926&algo_expid=9d6a1399-97f1-49b0-a983-c7f0bcc47926-19&btsid=0b0a050115889721070751103e5387&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Nie znalazłem nic taniej.

Nie jestem jednak przekonany, że samo to starczy, a to i tak wielki koszt. Już dałoby się coś lepszego kupić dokładając tyle.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem podróby za 36 złhttps://pl.aliexpress.com/item/32947078277.html

 

NYJ1YVh.png

 

 

 

 

  • Spytaj się sprzedawcy czy zarejestrował kartę graficzną na stronie producenta
  • jeśli tak to jeszcze długa gwarancją powinna być, w końcu ZOTAC daję 5 lat GW po rejestracji, już nie wspominając że GTX1070Ti to najmłodszy GeForce z rodziny pascal...

https://www.zotac.com/pl/page/product-warranty-policy

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Na pulpicie karta chodzi na 41%

W sensie użycia GPU czy prędkości wentylatorów? Wiem że odesłałeś już ale może coś u ciebie w systemie nie halo.

 

 

Było wystawione na allegro, ale żeby było taniej bez prowizji umówiliśmy się że będzie poza allegro.

Kupując przez allegro masz jakąś tam ochronę kupującego, a teraz jak sprzedawca się wyprze to pieniądze odzyskasz tylko przez sąd, a w obecnych warunkach to raczej trochę potrwa. Czasem nie warto cebulić o każdą złotówkę, sam się już boleśnie przekonałem kilka razy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Znalazłem podróby za 36 złhttps://pl.aliexpress.com/item/32947078277.html

 

NYJ1YVh.png

 

 

 

 

  • Spytaj się sprzedawcy czy zarejestrował kartę graficzną na stronie producenta
  • jeśli tak to jeszcze długa gwarancją powinna być, w końcu ZOTAC daję 5 lat GW po rejestracji, już nie wspominając że GTX1070Ti to najmłodszy GeForce z rodziny pascal...

https://www.zotac.com/pl/page/product-warranty-policy

Podróby mogą być tak samo głośne jak te skaszanione oryginały :E poza tym znalazłeś do Zotac Mini, a nie AMP Ti.

 

Zbiku91 oczywiście prędkości wentylatorów. System ok, sprawdzałem też na drugim, bo mam dwa na różnych dyskach. Zresztą same objawy traktora czy młota pneumatycznego coś mówią...

 

Rebelmind nie opłaca się za 200 czy 300zł kupować chłodzenie, bo tyle dokładając mamy lepszą kartę. Tym bardziej że takie chłodzenie chyba byłoby do wyrzucenia bo nie pasuje na każdą kartę.

 

 

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Pytanie czy BIOS nie był modyfikowany. A ich zużycie raczej może świadczyć, że mogły pracować cały czas na dużych obrotach. Co do wentylatorów z aliexpress każde będą lepsze od tych zajechanych. Zamawiałem do starego GTX 660 od MSI z aliexpress i śmigają dość cichutko jak oryginalne.

Link to post
Share on other sites

BIOS wygląda na oryginalny. Chyba musisz się rozejrzeć za jakimś chłodzeniem do tej karty jeśli zwrot nie wchodzi w grę. Dziwne jeszcze że nie działa tryb pasywny. Masz monitor 144hz albo szybszy albo dwa monitory? Jakie jest obciążenie i taktowanie karty w spoczynku?

Link to post
Share on other sites

W idle obciążenie 0%, normalnie schodzi do temperatury 35C i taktowanie 139mhz. Monitor jeden 60hz.

Ja nie będę nic z tą kartą robił i dokładał. Sprzedawca zataił uszkodzenie. Nie kupiłbym karty gdybym wiedział w jakim jest stanie.

Może kontroler obrotów jest uszkodzony? A może po prostu same wentylatory dają znaki że to koniec ich życia i dlatego tak jest? Co nie zmienia faktu że nie ja powinienem to naprawić a sprzedawca. Albo zwrocić koszty naprawy.

 

Ogólnie poczytałem, że w Zotacach tak się dzieje. Słaba firma. Chyba dlatego każą rejestrować się na 5 lat gwarancji, żeby właśnie naprawiali chłodzenia w tym czasie po sto razy.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Nic nie ugra jeśli nie ma dowodu zakupu. Udowodnienie czegokolwiek będzie bardzo trudne.

Nie zgadzam się. Dowodem są nawet rozmowy przez sms przez które wysyłał swoje dane, ale i była paczka za pobraniem z jego danymi. Potem też rozmowy na sms. Ja problem zgłosiłem 5 minut po odpaleniu karty, od razu, mam na to dowody i film łącznie z odbiorem karty od kuriera.

 

Jeszcze windows się nie włączył już był traktor.

 

Każdy rzeczoznawca sądowy uzna, że wada przedmiotu wynika z ekstremalnego zużycia karty (długotrwałego), więc nie mogła powstać chwilę po zakupie przeze mnie, a była zatajona przez sprzedawcę. Tak, że o to ja się nie boję. Do tego nie ma ingerencji fizycznej, więc typowa "starość" czy przeciążenie.

 

Cóż, kwestia jest taka, że póki co rozmawiamy o tym już spokojniej, że odda za chłodzenie i "fatygę". Może dotrzyma słowa, choć straszył policją i rzecznikiem, że niby moja wina :)

 

Sprzedawca wypiera się, że pracowała w koparce. Ale tak zużyć chłodzenie w normalnych warunkach to ciężko myślę. No ale mniejsza, ważne czy odda, a ja to spróbuję naprawić.

 

Najgorsze jest to, że karta chwile działa "średnio", a potem bez powodu wiatraki na 100% działają. Oczywiście mierniki obrotów wskazują, że to są minimalne obroty, ale słychać że nie. I wtedy nie działa zmiana obrotów na 0, 40 czy 100%, karta się nie słucha.

 

Ale liczę na to, że to po prostu śmierć chłodzenia. Może i pastę wymienię, termopady sprawdzę.

 

Zotaca nigdy nie miałem, liczyłem, że to coś lepszego. Liczyłem właśnie na ciszę.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Ja już miałem sprawę niegdyś o 770 GTX = 400zł i wygrałem, dostałem też rekompensatę dodatkową + koszty sądowe on zwracał, więc nic takiego. A wtedy to było robione przez olx.

 

Mówisz o łożyskach w wentylatorach? To wtedy wentylatory do wymiany. W Polsce jest jeden handlarz, są chińczycy (niestety długi czas czekania na wysyłkę).

 

A może ktoś wie czy chłodzenia od innych producentów pasują? Choć pewnie inne wymiary, inne miejsca na śruby...

Jest na sprzedaż chłodzenie z MSI za 150zł.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...