Skocz do zawartości

Ryzen 5 3600 czy I5 9600K?


Recommended Posts

Xbeat, obawiam się, że to nic nie da. Dalej będzie mówił, że to "zakłmaństwo" i manipulacja jak w TVP (tfu, TVNie) , że było nagrywane w innym czasie windowsa i dlatego Ryzen był szybszy. Albo dlatego, że była inna faza księżyca czy Ziema się spłaszczyła bardziej i przez to elektrony inaczej się zachowywały.

 

Skoro po trzech stronach tematu, nadal nie przyjął do wiadomości tak podstawowych danych z rzetelnych źródeł, to nie wydaje mi się, że twoje nagranie mu pomoże. On wie dwie rzeczy: "PiS to zbawcy narodu wybranego, a Intel jest lepszy - bo tak. Do tego wpiszę to sobie w sygnaturę na forum komputerowym - to jest to co chcę zrobić w swoim życiu."

 

Mimo to, życzę powodzenia. Trzymam kciuki.

 

 

Aha, polecam luźną gumę w majtkach, żeby ktoś tutaj nie wziął tego zbyt poważnie.

 

 

 

Pomijam wątki o tym, że SMT/HT okazują się bardzo przydatne. Patrząc na rozwój technologii komputerowej i w którą stronę to wszystko zmierza. :)

Link to post
Share on other sites

Zakończcie już to. Nikt mu nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe jak to powiedział Jarosław K. Proponuję autorowi kupić tańszy procesor a to co zostanie aby przekazał  Ojcu Dyrektorowi. Amen.

Edytowane przez mistela222
Link to post
Share on other sites

@Up

Prośba z mojej strony - zachowajcie umiar w ocenie. Religia i inne wartości nie mają nic wspólnego z oceną sprzętu więc powstrzymajcie się od tego typu komentarzy. Zdrowy rozsądek to podstawa.

We wtorek lub w środę wrzucę 2 nagrania z R5 3600 i i5 9600k. Będę starał się powtórzyć podobny scenariusz choć wiadomo że rozgrywka multi rządzi się swoimi prawami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A moderator popełnił ten sam błąd i skoczył za kolegami w ogień zamiast zweryfikować fakty

Fakt jest taki ,że gry od powstania PC zawsze wymagały, to lepszego procesora z roku na rok .Na początku to były hz,mhz,ghz, a później już rdzenie,wątki czy usprawniona architektura.

Ty wiesz człowieku o czym tu piszemy?

Nie interesuje mnie przed jakim ty wyborem stałeś i przeszłość ani przyszłość twoich wątków.Intel karmił rynek długo 4 rdzeniami a teraz mamy 6/6 a to robi różnicę,zresztą nie o tym temat.

A ty ile masz lat ? bo jakbyś trochę miał doświadczenia i oleju w głowie, to już byś wiedział ,że 2009 roku z wyjściem Bad Company 2 trzeba było zmienić Core2Duo 2/2 ,na jakiegoś Quada 4/4. Później 4 rdzenie długo się trzymały ale dochodziły GHz lepsza architektura i znów w okolicach 2017 gry zaczęły wymagać 8 wątkowego procesora bądź 6 rdzeniowego . Dziś, przed premierą nowej generacji konsol, bardziej bezpieczna i przyszłościowa opcją jest zakup 6/12, bo prędzej czy później nadejdzie taka pora.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie będę tu cytował administratora ale niektórzy chłopcy z tego forum nie pamiętają czasów kiedy to wszystko trochę szybciej szło do przodu. Piszą o rzeczach, których  nie znają. Kiedyś - grałeś sobie w grę a następnej odsłony już na tym samym komputerze nie odpaliłeś bo nie spełniał już wymagań. Mówcie co chcecie, teraz 6 gołych rdzeni wam wystarczy ale przyjdzie czas, że będzie mało. Z resztą już tak się powoli dzieje. Ale co tam, mama i tata kupią nowy. Może nie wszyscy zrozumieją o czym mówię ale to jest tylko kwestia czasu.

Link to post
Share on other sites

@adivxv Jeżeli już dzisiaj trzeba grac w ustawieniach low żeby utrzymać te 144fps to gdzie tu jest przyszłościowość tych procesorów ? Zjedzmy na ziemie one już są za słabe, a sparowanie ich z mocniejszymi kartami tylko je jeszcze bardziej pogrąży.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli już dzisiaj trzeba grac w ustawieniach low żeby utrzymać te 144fps to gdzie tu jest przyszłościowość tych procesorów ? Zjedzmy na ziemie one już są za słabe, a sparowanie ich z mocniejszymi kartami tylko je jeszcze bardziej pogrąży.

Ty chyba nie rozumiesz dlaczego niektóre osoby zjeżdżają z detalami do Low ;)

Wyjaśnię Ci - dlatego że w ultra, high czy med gtx1660 czy rtx2060 nie wyciągnie 144kl/s a w ustawieniach Low już tak.

Druga sprawa czy bedziesz miał 144kl/s w Ultra czy 144kl/s w Low dla procesora jest to takie samo obciążenie więc jeżeli procesor daję sobie radę w 144kl/s na ustawieniach Low to tak samo da sobię radę w 144kl/s w ustawieniach Ultra.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Ty chyba nie rozumiesz dlaczego niektóre osoby zjeżdżają z detalami do Low ;)

Wyjaśnię Ci - dlatego że w ultra, high czy med gtx1660 czy rtx2060 nie wyciągnie 144kl/s a w ustawieniach Low już tak.

Druga sprawa czy bedziesz miał 144kl/s w Ultra czy 144kl/s w Low dla procesora jest to takie samo obciążenie więc jeżeli procesor daję sobie radę w 144kl/s na ustawieniach Low to tak samo da sobię radę w 144kl/s w ustawieniach Ultra.

Jeżeli wrzucisz lepszą kartę do takiego procesorka to też nie bedziesz miał 144kl/s w ustawieniach Ultra :)

Edytowane przez r1023
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli wrzucisz lepszą kartę do takiego procesorka to też nie bedziesz miał 144kl/s w ustawieniach Ultra :)

Wyzej masz dokładnie opisane.

Jeżeli procesor utrzymuje 144kl/s w ustawieniach low to po zmianie grafiki na mocniejszą np 2080Ti w ustawieniach Ultra procesor również utrzyma 144kl/s.

Jeżeli w Low nie utrzymuję tych 144kl/s to w wyższych ustawieniach z mocniejszą grafika również nie będzie utrzymywał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zresztą zapychanie sobie ekranu efektami w gierce multi, to też jest takie sobie. Nie tylko daje się low by wyciągać więcej ze sprzętu, ale też żeby minimalizować problemy z dopatrzeniem wroga. W singlu można sobie popykać w Ultra hiper detalach.

Pamiętam jak grałem na i3 2100 w BF3 czy BF4 jak zamulało, jakie były ściny, potem dostałem od znajomego procka 3570k(używany całe życie na stocku) i była mega różnica. Tak teraz na i5 3570k nie pogra się w BF1, BF5. Próbowałem, to dropy, freezy uniemożliwiają rozgrywkę.

Intel 6/6 nikt nie twierdzi, że się nie nadaje do niczego, ale akurat w BF5, to on sobie gorzej poradzi niż procki z większą ilością wątków.

Link to post
Share on other sites

Wyzej masz dokładnie opisane.

Jeżeli procesor utrzymuje 144kl/s w ustawieniach low to po zmianie grafiki na mocniejszą np 2080Ti w ustawieniach Ultra procesor również utrzyma 144kl/s.

Jeżeli w Low nie utrzymuję tych 144kl/s to w wyższych ustawieniach z mocniejszą grafika również nie będzie utrzymywał.

Chyba trochę fantazjujesz :D

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba trochę fantazjujesz :D

 

Nie to Ty masz problem ze zrozumieniem pewnej zależności.

Biorąc za przykład materiał który podałeś. Jak byś zmienił detale na Low to wydajność i tak nie wzrośnie. Rozumiesz ?

 

Najprostszy z możliwych przykładów.

Masz kartę graficzną która jest w stanie wygenerować w Ultra 200fps a z procesorem x generuję 150fps. Możesz zmieniać ustawienia graficzne na high, med, low i wydajność będzie taka sama jak na Ultra czyli 150fps bo tyle jest w stanie wygenerować procesor.

To samo dotyczy każdej gry. Jeżeli w Low procesor utrzymuje 100fps to mając odpowiednio mocną kartę graficzną gdy zamienisz ustawienia na Ultra to procesor również dalej utrzyma te 100fps.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Nie to Ty masz problem ze zrozumieniem pewnej zależnością.

Biorąc za przykład materiał który podałeś. Jak byś zmienił detale na Low to wydajność i tak nie wzrośnie. Rozumiesz ?

To był tylko przykład na to że wrzucenie mocnej karty do procesora który w LOW w zestawieniu ze słabą kartą utrzyma te 144fps( sam wrzuciłeś taki filmik post 46 w tym temacie) , to wrzucenie do niego mocnej karty nie pozwoli mu na 144kl/s w ultra. I to była odpowiedz na Twoje twierdzenie -  "Jeżeli procesor utrzymuje 144kl/s w ustawieniach low to po zmianie grafiki na mocniejszą np 2080Ti w ustawieniach Ultra procesor również utrzyma 144kl/s."

 

Ale nie ma co strzępić języka - oba wymienione w temacie procesory to jest obecnie poziom poniżej którego nie ma sensu schodzić ale to sprzęt na tu i teraz. Gdybym miał wybierać miedzy nimi dwoma to brałbym ryzena na przetrzymanie do nowej generacji.

Edytowane przez r1023
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

To był tylko przykład na to że wrzucenie mocnej karty do procesora który w LOW w zestawieniu ze słabą kartą utrzyma te 144fps( sam wrzuciłeś taki filmik post 46 w tym temacie) , to wrzucenie do niego mocnej karty nie pozwoli mu na 144kl/s w ultra. I to była odpowiedz na Twoje twierdzenie -  "Jeżeli procesor utrzymuje 144kl/s w ustawieniach low to po zmianie grafiki na mocniejszą np 2080Ti w ustawieniach Ultra procesor również utrzyma 144kl/s.".

Dlaczego odnosisz się do mojego materiału a później przytaczasz materiał wykonany na innej platformie z innym taktowaniem procesora, możliwe że z inną pamięcią RAM, innym systemem, sterownikami itd...

Rozumiesz że takie porównanie nie ma kompletnie sensu?

Próbujesz porównać mój wynik na Low z wynikimet innej osoby która ma inna platformę wprowadzając w ten sposób zmienne które wypaczają wynik.

Zwróć uwagę na materiał który sam udostępniłes. W materiale masz rozgrywkę w ustawieniach low i ustawieniach ultra. Widzisz żeby spadla wydajność po zmianie ustawień na Ultra? Nie, wydajność jest cały czas taka sama bo procesor trzyma wydajność pomimo że karta jest w stanie wygenerować większą ilość klatek na sekundę. O to mi chodzi.

Jeżeli że słabą karta w Low procesor wygeneruje 100kl/s to z mocną grafiką i ustawieniami ultra również wygeneruje 100kl/a

A wracając do mojego nagrania i tego co Ty wrzuciłeś. Widzisz różnicę w działaniu gry ? U mnie jest grubo powyżej 140kl/s a tutaj jest 120kl/s. To jest różnica platform, sterowników, systemu, pamięci itd.

Link to post
Share on other sites

To samo dotyczy każdej gry. Jeżeli w Low procesor utrzymuje 100fps to mając odpowiednio mocną kartę graficzną gdy zamienisz ustawienia na Ultra to procesor również dalej utrzyma te 100fps.

 

Twierdzenie ogólnikowo.Przy każdej karcie w zależności od ust gry low/ultra fps będzie inny.

Musisz zdefiniować jaką kartę i procesor sparować.

Tu masz przykład z kartą 2060 low/ultra

dodam że to samo jest przy mojej karcie na ust. ultra,mam nie tyle samo lecz mniej fps ,więc nie będzie utrzymywać tyle samo klatek.

 

 

A jak chcesz porównać to z mocarnymi kartami typu 2080Ti jaki to ma sens? przecież wtedy nie kupię takiej karty do 1080p sam zobacz:

nie widzę sensu podniecaniem się wątkami i jej korzyścią w BF5. 

 

 

 

 

Prośba z mojej strony - zachowajcie umiar w ocenie. Religia i inne wartości nie mają nic wspólnego z oceną sprzętu więc powstrzymajcie się od tego typu komentarzy. Zdrowy rozsądek to podstawa.

Spokojnie,niech sobie piszą to utwierdza mnie w przekonaniu że takie osoby Bichits czy Sova30 to jeszcze większe ameby niż są i każdy,kto podobnie się zachowuje.

 

 

 

 

 

mam troche słabszą kartę, więc ust low, ale proszę - 142 lock i to przy r5 3600 tylko na 4150Mhz https://www.youtube....qt5Gbs70&t=161s

 

Cza było wrzucić w 360p

-do kosza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Spokojnie,niech sobie piszą to utwierdza mnie w przekonaniu że takie osoby Bichits czy Sova30 to jeszcze większe ameby niż są i każdy,kto podobnie się zachowuje.

 

Gdybyś był normalny, to może bym z tobą podyskutował, ale z pisiorami nie gadam, szkoda klawiatury.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twierdzenie ogólnikowo.Przy każdej karcie w zależności od ust gry low/ultra fps będzie inny.

Ja odnoszę się do sytuacji gdzie procesor limituje wydajność a nie karta graficzna a to jest zasadnicza różnica ;)

Jeżeli procesor jest w stanie wygenerować tylko 60kl/s to bez względu na to czy masz kartę 1660, 2070, 2080 czy 2080Ti i czy grasz w detalach low/med/high jeżeli te karty są w stanie wygenerować większą wydajność np 90kl/s  to i tak wygenerują tylko 60kl/s - tyle ile jest w stanie procesor.

 

Tu masz przykład z kartą 2060 low/ultra

dodam że to samo jest przy mojej karcie na ust. ultra,mam nie tyle samo lecz mniej fps ,więc nie będzie utrzymywać tyle samo klatek.

Logiczne jest, że 2060 w low wyciągnie te 130-140kl/s ale już w Ultra tych 130-140kl/s nie zrobi ze względu na wydajność samej karty a nie procesora ale jak zamienisz 2060 na 2080Ti to te 130-140kl/s zrobisz w Ultra.

@r1023

Wrzucił film na którym masz R5 3600 z RTX2080Ti w 1080p detale Low vs Ultra.

W 1080p czy masz detale Low czy Ultra wydajność w takiej konfiguracji jest taka sama bo przez cały czas procesor limituje ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Gdybyś był normalny, to może bym z tobą podyskutował, ale z pisiorami nie gadam, szkoda klawiatury.

Abstrahując od tego kto ma słuszność, jak brakuje argumentów to koniecznie trzeba sięgnąć po  "Argumentum ad personam"? Po co to obrażanie i wyzywanie od "pisiorów" na forum komputerowym, w wątku o konkretnej tematyce i problemie? Upust swoim mniej lub bardziej słusznym przekonaniom można dać w wątku politycznym sekcji "Na luzie". Pokazałeś Pan klasę, nie ma co.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Od rana próbowałem nagrać materiał z mapy Operacja Podziemie CQ 64 - niestety serwery BF5 cały czas padały a od 16 padł również Origin i nie można się zalogować  :(

Rano udało mi się nagrać 8min rozgrywki z pomocą telefonu ale obraz jest dość słaby. Jeśli kogoś interesuje to mogę wrzucić

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że ten temat jest tak gorący, że aż parzy :D

Ja wybrałem Ryzena, ponieważ przez jakiś czas nie chce mi sie upgradeować kompa, a nawet jeżeli bym potrzebował 8 rdzeni, to włożę najwyżej ryzen 7 czy cokolwiek. Poza tym, będę grał bardziej w BF`a lub COD`a, dlatego też jest to lepszy wybór - nie oszukujmy się, rdzenie i wątki od lat robiły tu robotę.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...