Skocz do zawartości

Ryzen 5 3600 czy I5 9600K?


Recommended Posts

Zawsze może dołożyć +400 zł do używanego i7-8700K, i zje Ryża 5 3600 we wszystkim

 

Tylko gorzej z kofeinową podstawką LGA1151 na chipsetach Intel 300, bo już nowe procki tam się nie pojawią

i max wsadzi 8/16 do tej platformy.

Link to post
Share on other sites

Było kiedyś takie coś, że ludzie uparcie wierzyli, że i5 wystarczy do gier - po co i7 brać? Wspomniał o tym też @adivxv. Na szczęście (lub nieszczęście niektórych) coraz więcej gier idzie w wielowątkowość a po wyjściu nowych konsol jeszcze bardziej się to zmieni. 

Link to post
Share on other sites
Było kiedyś takie coś, że ludzie uparcie wierzyli, że i5 wystarczy do gier - po co i7 brać?

 

 

Te kilka klatek ma aż takie znaczenie? NA TĄ CHWILĘ w zupełności wystarczy I5 DO GIER.

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Kolega @Marekpe najwyraźniej myli średni fps z minimalnym.

 

 

"...Sam posiadam w domu 2 platformy: i5 9600k@4.8Ghz i R5 3600@4.2Ghz i tak jak wyżej napisałem, są gry gdzie i5 9600k wypada lepiej ale są również gry gdzie Ryzen 5 3600 jest wydajniejszy. Na co dzień korzystam z Ryzena dlatego, że w mojej podstawowej grze (Battlefield 5 Multi Tryb CQ 64/64) R5 3600 deklasuje i5 9600k. W tej grze w trybie Multi na mapach które ogrywam i5 9600k ma problem z utrzymaniem 120kl/s a R5 3600 trzyma praktycznie sztywne 144kl/s co ma dla mnie ogromne znaczenie." - DjXbeat

Ryzen 3600 średnio utrzymuje ponad 130fps w BFV zaś podkręcony 9600k w okolicy 120fps. Nagranie tego nie oddaje ale komfort na +8 wątkach jest dużo bardziej komfortowy. Zresztą jak sobie obejrzycie dokładnie ten film to widać tam co jakiś czas bardzo malutkie szarpnięcia obrazem gdy bardzo dużo się dzieje na ekranie.

Link to post
Share on other sites

 

Te kilka klatek ma aż takie znaczenie? NA TĄ CHWILĘ w zupełności wystarczy I5 DO GIER.

 

 

 

Kiedyś jak i5 miało 4/4 a i7 4/8. Były to lata 201x. Może tego nie pamiętasz, bądź na chleb mówiłeś beb...

Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać i gry wydatniej korzystają z wielowątkowości.

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

A  przeczytałeś to:

Kiedyś stałem przed wyborem i5 czy i7 i żałuję, ze poszła i5 od niebieskich śmierdzieli. Rok czy dwa lata później, 8 wątkowe jednak zaczęły mieć przewagę.Analogiczna sytuacja była już w przeszłości w pojedynku na rdzenie, wiec jeśli ktoś się myli to Ty i ogłupione fanboje Intela. Wybór 12 wątkowego procesora jest bardziej przyszłościowym rozwiązaniem, dwa ekonomicznym również, bo nie trzeba będzie płacić haraczowi intelowi za kolejną nową podstawkę.        

Prawdę chłop prawi. Nie chodzi mi o tu i teraz. Jeśli tak mnie zrozumiałeś to źle mnie zrozumiałeś. Jakie osiem stów? Tu chodzi o 3600 vs 9600K.

Edytowane przez mistela222
Link to post
Share on other sites

Ale mi chodzi o I5 vs I7 jak sam napisałeś. Różnica to jest kilka klatek, a i5  kosztuje 1000 a i7 1800, stąd 800 zł.

 

 

 

Było kiedyś takie coś, że ludzie uparcie wierzyli, że i5 wystarczy do gier - po co i7 brać?
Link to post
Share on other sites

Po raz kolejny i ostatni raz ci udowodnię,że się mylisz,więc zabierz ze sobą tych dwóch trolii kohana i ambee czy amebe i nie róbcie z siebie większego pośmiewiska.

Wymuszony wiekszy klatkarz przy mocniejszej karcie,jak sobie życzyłeś i widzisz gdzieś brak płynnej rozgrywki?

Po tym filmie nawet nie waż się kombinować/wymyślać bo ja już z tobą nie będę w żadnym temacie dyskutował.Jak miałbym tracić czas na takich znawców jak ty to bym nie odszedł od biurka.

Pokazałeś właśnie jak się znasz z kolegami.

 

Dzięki za material ;)

Na samym początku napisałem że i5 9600k @4.8Ghz ma problem z utrzymaniem 120kl/s w Battlefield 5 multi i właśnie tym materiałem potwierdziles moje słowa.

Z tego też powodu mając monitor 144hz do BF5 lepszym wyborem jest R5 3600 bo tam gdzie i5 9600k@4.8 ma problem z utrzymaniem 120kl/a jak na tym materiale R5 3600 trzyma praktycznie sztywne 144kl/s.

Jak dalej chcesz się upierać i tworzyć herezję to mogę Ci nagrać materiał na i5 9600k i na R5 3600. Będę musiał tylko platformę przełożyć łącznie z zasilaczem ale specjalnie dla Ciebie mogę to zrobić... Wyzywasz od fanboi kolejne osoby które ze mną nie mają nic wspólnego. Po co?

Ja potrafię się pogodzić z tym że R5 3600 w wielu grach wypada gorzej od i5 9600k. Pytanie jest takie czy ty potrafisz się pogodzić z faktem że w bf5 multi na najbardziej wymagających mapach R5 3600 wypada o niebo lepiej od i5 9600k ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Z tego też powodu mając monitor 144hz do BF5 lepszym wyborem jest R5 3600 bo tam gdzie i5 9600k@4.8 ma problem z utrzymaniem 120kl/a jak na tym materiale R5 3600 trzyma praktycznie sztywne 144kl/s.

 

To ze i5 to taki sobie procesor się zgodzę ale na r5 3600 144kl w jakiej rozdzielczości i ustawieniach grafiki ?

Link to post
Share on other sites

Jaki sens ma ten filmik porównujący i5 i i7 jeżeli nie ma porównania zegar w zegar.

 

 

W BF5 widać że obciążenie na I5 dochodzi do 100% ale różnice w klatkach minimalnych sięgają 10. Czy warte jest to dopłaty kilkuset złotych? Jak ktoś ma topowe GPU 2080Ti czy super pewnie tak. Do słabszych kart? Już niekoniecznie IMHO.

 

Obecnie jeżeli ktoś nie ma TOPOWEGO GPU nie warto iść w Intela. Autor ma GTX 1070 więc wybór dla mnie prosty - R5 3600. Zostanie grosza w portfelu na lepsze GPU za jakiś czas. Można też poczekać kilka tygodni i zobaczyć jak będą wycenione I5 10 generacji. Taki I5 10600K 6/12 @5,0 (prtzebrany I7 8700K) może być godnym konkurentem dla R53600 jeżeli nie poszaleją z cenami.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

@up

i5 9600k szczególnie po OC i w połączeniu z szybkimi pamięciami dodatkowo po optymalizacji timingów drugorzędnych to nadal bardzo dobry procesor.

Ja nie staram się udowodnić że jeden procesor jest lepszy od drugiego tylko to że te procesory oferują zbliżone osiągi a w zależności od gry raz jeden wygrywa a raz drugi.

W Battlefield 5 multi który ogrywam Ryzen 5 3600 wypada lepiej i zapewnia wyższy, stabilniejszy fps względem i5 9600k.

Dla równowagi w takim Far Cry 5 czy Far Cry New Dawn sytuacja jest odwrotna. I z tym faktem trzeba się pogodzić czy komuś się to podoba czy nie.

Bez względu na ustawienia mając kartę która zapewni Ci 144kls w 1080/1440 to procesor będzie ograniczał wydajność.

W multi ta gra potrafi zrobić użytek nawet z 16 wątków.

 

@joker5513

W trybie multiplayer różnice po między i5 a i7 przy takim samym taktowaniu będą znacznie większe niż w singleplayer ;)

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Dzięki za material ;) Na samym początku napisałem że i5 9600k @4.8Ghz ma problem z utrzymaniem 120kl/s w Battlefield 5 multi i właśnie tym materiałem potwierdziles moje słowa. Z tego też powodu mając monitor 144hz do BF5 lepszym wyborem jest R5 3600 bo tam gdzie i5 9600k@4.8 ma problem z utrzymaniem 120kl/a jak na tym materiale R5 3600 trzyma praktycznie sztywne 144kl/s. Jak dalej chcesz się upierać i tworzyć herezję to mogę Ci nagrać materiał na i5 9600k i na R5 3600. Będę musiał tylko platformę przełożyć łącznie z zasilaczem ale specjalnie dla Ciebie mogę to zrobić... Wyzywasz od fanboi kolejne osoby które ze mną nie mają nic wspólnego. Po co? Ja potrafię się pogodzić z tym że R5 3600 w wielu grach wypada gorzej od i5 9600k. Pytanie jest takie czy ty potrafisz się pogodzić z faktem że w bf5 multi na najbardziej wymagających mapach R5 3600 wypada o niebo lepiej od i5 9600k ?

 

Dobrze manipulujesz treścią i przekazywaniem informacji ale to wszystko jest dla nie kumatych i mniej obeznanych w tym temacie ludzi jak sova30 który nie wie o czym się tu pisze.Następni użytkownicy kOchan i mbe13 dolewają oliwy do ognia rzekomo na moim filmie widzą szarpanie obrazem albo procesor za słaby :rotfl:
Skąd wy czerpiecie wiedzę? z czasopism komputerowych z 1989r?

Doskonale wiemy obydwaj,że dążyłeś aby nie pokazać i5 w dobrym świetle w grze BFV,że i5 będzie miał problem nie z faktem utrzymania fps ale z grywalnością i dlatego nie bez powodu wybrałeś lokację w której zrobiłem test w największych dymach i udowodniłem,że się grubo mylisz.Po prostu faworyzujesz r5 3600 od samego początku i nie ma ku temu żadnych wątpliwości.
 

 

 

Ja potrafię się pogodzić z tym że R5 3600 w wielu grach wypada gorzej od i5 9600k. Pytanie jest takie czy ty potrafisz się pogodzić z faktem że w bf5 multi na najbardziej wymagających mapach R5 3600 wypada o niebo lepiej od i5 9600k ?

 

I znowu to samo.Jednak nie potrafisz się pogodzić z tym.
Pod jakim względem wypada o niebo lepiej? chyba w aplikacjach.
-zarówno na jednym zagrasz komfortowo jak i drugim procesorze,jak pijesz znowu o te (hz) i stabilność fps to masz tu kolejny przykład z tym,że ty nagraj film w lokacji której ja zrobiłem test i brałem udział w największych dymach.Jak sam widzisz 144hz ust. low,multi mapa z otwartą przestrzenią,nie to samo co operacja podziemie,myślisz że tam będą mniejsze spadki  :rotfl:  Może rzeczywiście zrobi użytek z dodatkowych wątków i będzie lepiej kto wie :o:D:P  tzn ty lepiej będziesz wiedział,masz r5 3600.

Czekam na twój film.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Tak się składa że mam nagranie z tej początkowej mapy tylko z zeszłego roku

Podczas rozgrywki bardzo sporadyczne spadki do 130kl/s a przeważnie grubo powyżej 140kl/s

https://youtu.be/5YHO_HzZJnY

Jednak nie potrafisz się pogodzić z tym.

Pod jakim względem wypada o niebo lepiej? chyba w aplikacjach.

 

Pod takim że w Battlefield 5 zapewnia wyższa, stabilniejszą wydajność szczególnie gdy ktoś ma monitor 144hz i celuję w taką wydajnośc jest to niewątpliwie zaleta.

Najbardziej wymagające dla procesora mapy to operacja podziemie cq64, Rotterdam cq64 i właśnie Spustoszenie CQ64.

Po raz kolejny Ci to napiszę i wbij to sobię do głowy... Nie wywyższam ani jednego ani drugiego procesora - uważam że oferują zbliżone osiągi a w zależności od gry raz jeden wygrywa a raz drugi. W bf5 wydajniejszy jest R5 3600 i dla mnie ma to znaczenie bo dużo ogrywam tą grę. Rozumiem również że w innych grach ten sam R5 3600 potrafi przegrać z i5 o czym Ci napisałem na samym początku a Ty dalej jakies herezję tworzysz.

Potrafisz przełknąć to że i5 9600k nie zawsze jest wydajniejsza ?

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam czasu na korygowanie twoich błędnych informacji i jej manipulację.Po co wrzuciłeś mi ostatni film.

Jeden mit został obalony odnośnie płynnej rozgrywki przez i5 w BFV.

A teraz przeczytaj ze zrozumieniem:

 

 

jak pijesz znowu o te (hz) i stabilność fps to masz tu kolejny przykład z tym,że ty nagraj film w lokacji której ja zrobiłem test i brałem udział w największych dymach.Jak sam widzisz 144hz ust. low,multi mapa z otwartą przestrzenią,nie to samo co operacja podziemie,myślisz że tam będą mniejsze spadki

-i wrzuciłem film z inną planszą żebyś zobaczył jaki ma spadek fps.

 

Proste jak budowa cepa,wrzuć:

 

 

operacja podziemie cq64

 

to co ja zrobiłem wcześniej,chciałbym zobaczyć bo tej planszy nigdzie nie można znaleźć na Yt.

fps bez limitu grafika low operacja podziemie 64 graczy

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites
Na co dzień korzystam z Ryzena dlatego, że w mojej podstawowej grze (Battlefield 5 Multi Tryb CQ 64/64) R5 3600 deklasuje i5 9600k.

Ileż to jest roboty nagrać kilkuminutową rozgrywkę?

-wystarczy r5 3600 

Edytowane przez Marekpe
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...