Skocz do zawartości

Irytujace wywalanie do pulpitu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PoszukiwaczPL,

Recommended Posts

Czesc wszystkim, 

Chcialbym was poprosic o pomoc z maly bo malym ale za to bardzo irytujacym problemem,

Otoz ostatnio jak gram w gry jestem raz na jakis czas w randomowych momentach wywalany do pulpitu - zadnego bledu, komunikatu nic - po prostu do pulpitu.

Nie musze chyba mowic jak bardzo ituje to zwlaszcza z strzelankach online...

Czy jest jakis sposób zeby namierzyc co powoduje ow wywalanie? 

System win 10
Akutalne stery do grafiki ( rtx 2080)

Z gory dzieki za wszystkie sugestie. 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Z ta virtualną faktycznie możesz olać gupi pomysł. A że nie mam innego lepszego to zaproponuję przetestowanie pamięci ram, jak przejdą testy to podmiankę zasilacza na inny. Oczywiście system masz w miarę świeży zakładam.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Ten błąd jest prawdopodobnie zapisany w podglądzie zdarzeń. Zobacz dokładnie godzinę jak cię wywali i potem zajrzyj do błędów krytycznych, może skojarzysz...

Możesz też spróbować na trochę starszych sterownikach graficznych.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Sprawdzilem rejestr jak zalecaliscie,

Dzisiaj znow mnie wywalilo o godzinie 22:03 , w dzienniku zdarzen o tej godzinie mam:

https://zapodaj.net/2ebfb99973f49.png.html
 

Na necie wyczytalem ze to chodzi o program do kolorow na plycie od aorusa RGB Fusion (Gigabyte Z370 AORUS ULTRA GAMING 2.0 plyta moja) - ustawienia kolorow led wlaczaja sie zaraz po zalogowaniu, programu nie mam  w programach startujacych z rozruchem... w  ustawieniach programu mam:

https://zapodaj.net/94baaa89371a2.png.html

 

Zmienic na no w tej opcji o uruchamianiu w next reboocie? ale czy wtedy ustawienia kolorow beda takie jak ustawilem? 

Dzieki za wszystkie rady

Edytowane przez PoszukiwaczPL
Link to post
Share on other sites

No wiadomo ze to jest rozwiazanie jakies ale nie po to sie kupuje plyte z rgb zeby miec defaultowe kolory ( zwlaszcza ze podstawowy to taki ohydny pomarancz  :P  :P )

Nie da sie jakos w dzienniku ustawic zeby nie bylo zadnej akcji gdy to powiadomienie wychodzi? rozumiem ze to powoduje wyrzucanie, nie da sie tego jakos wylaczyc tak aby system po prostu nic nie robil w razie wystapienia? 

Dzieki za rady 

Edytowane przez PoszukiwaczPL
Link to post
Share on other sites

Każdy program możesz uruchomić jako usługę, tworząc nowe zadanie harmonogramu zadań. Możesz zdecydować jak ma się dany program zachowywać i kiedy startować. Sam ma kilka takich programów, które nie funkcjonują dobrze w Windows 10 ale jeśli się je zamieni na usługi nie ma już z nimi problemów. Nawet skrypty można zamienić na pliki exe w dość łatwy sposób i ładować je razem z systemem. W dobie SSD takie rozwiązanie bardzo się sprawdza. 

 

https://informatyk.edu.pl/przystawki-systemu-windows-harmonogram-zadan/

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites
nie po to sie kupuje plyte z rgb zeby miec defaultowe kolory

Tą same funkcje co w oprogramowaniu masz dostępną z poziomu bios, cytat z manuala

RGB Fusion

Allows you to set the LED lighting mode for the motherboard

.Off Disables this function.

-Pulse Mode All LEDs simultaneously fade in and fade out.

-Color Cycle  All LEDs simultaneously cycle through a full spectrum of colors.

-Static Mode All LEDs emit a single color. (Default)

-Flash Mode All LEDs simultaneously flash on and off.

-Double Flash All LEDs flash in an interlaced pattern

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...