Skocz do zawartości

Tani TV z allegro


Recommended Posts

Witam,

Jestem na kupnie TV max 3000pln lecz bardzo chcę niżej. Znalazłem na Allegro takie cuda od tego samego gościa:

-http://allegro.pl/telewizor-samsung-ps50c430-super-cena-krakow-i1669745400.html bez fullHD

-http://allegro.pl/telewizor-lg-47ld420-super-cena-sklep-krk-gratis-i1669743302.html HD ready

TV podłącze pod cyfrowy polsat. Nie wiem czy aż tak bardzo zależy mi na fullHD :wariat: . Te ceny wydają mi się bardzo niskie. Jest haczyk ? Miał ktoś styczność z tym sprzedawcą lub sprzętem ? Jak się to sprawuje :-> ? Planuje kupić go na co najmniej 5-6lat :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Panasonic P46GW20

 

W tej cenie lepszego nie znajdziesz. Jakośc obrazu wysoka. Spory kontrast, pełne 1080 linii ruchomego obrazu, inteligentne tworzenie klatek, nawet USB. Ale zaznaczam jedno - to jest telewizor, to nie służy do odtwarzania, tylko do wyświetlania obrazu najlepiej jak potrafi. Od odtwarzania są odtwarzacze, typu WDTV, bądź krążkowe playery BD/DVD.

 

BTW, chłopaki, co z Wami? Polecajcie Telewizory, nie mnie...

Tyle razy były tu tematy, że każdy z Was wie: X - do Telewizji, S - najtańsze fullHD, G - za******a jakość w akceptowalnej cenie, V - high-end

42 cale - 1,7 metra dla fullHD, 2,5 metra HD

46 cali - 2 metry fullHD, 2,9 metra HD

50 cali - 2,2 metra fullHD, 3,2 metra HD

Edytowane przez Michael_91
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ostatnio telewizory mocno potaniały, więc ceny wydają się być w porządku. Zawsze jednak istnieje ryzyko anulowania gwaracji. Kiedyś kumpel też kupił tani telewizor Samsunga na Allegro. Dostał do niego normalną gwarancję, więc wydawało się, że wszystko będzie ok. Ale gdy się zepsuł i pojechał do serwisu, to Samsug ładnie spuścił kumpla na drzewo twierdząc, że TV został zakupiony poza oficjalną siecą dystrybucji (czyli był importowany) i może sobie tą gwarancję w buty wsadzić. To było co prawda parę lat temu, ale więc warunki gwarancji mogły się pozmieniać, ale ja byłbym ostrożny.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio telewizory mocno potaniały, więc ceny wydają się być w porządku. Zawsze jednak istnieje ryzyko anulowania gwaracji. Kiedyś kumpel też kupił tani telewizor Samsunga na Allegro. Dostał do niego normalną gwarancję, więc wydawało się, że wszystko będzie ok. Ale gdy się zepsuł i pojechał do serwisu, to Samsug ładnie spuścił kumpla na drzewo twierdząc, że TV został zakupiony poza oficjalną siecą dystrybucji (czyli był importowany) i może sobie tą gwarancję w buty wsadzić. To było co prawda parę lat temu, ale więc warunki gwarancji mogły się pozmieniać, ale ja byłbym ostrożny.

 

Sprzedawca też ma obowiązek udzielić gwarancji na sprzęt. Jak nie to można go zawsze zgłosić do UOKiK, a;bo zadzwonić do nich po poradę prawną.

Link to post
Share on other sites

SD nie ma nic do kalibracji...

 

Tak, zawsze tak będa wyglądały. Co więcej, na telewizorach LCD telewizja "HD" (nie fullHD) "jajec nie urywa". Te urządzenie nie radza sobie dobrze z rozdzielczościami niższymi od ich nominalnej (fullHD).

Link to post
Share on other sites

W moim odczuciu jest różnica, że po kalibracji obraz jest lepszy (nawet SD). Ale przy słabym SD to nawet święty na czele z Panasonicem VT30 nie pomoże :). Sam kilka lat temu dałem do kalibracji mój tv i nie żałuje bo obraz jest zdecydowanie lepszy i warto zainwestować w tą usługę.

Prawda jest tez taka że żaden tv z naszych kablówek czy innych platform cyfrowych,jajec nie urywa :). Prawdziwa zabawa się dopiero zaczyna gdy w pokoju zgaszę wszystkie światła, zaciągnę żaluzje, rozciągnę ekran i zapuszczę jakiś film na blu.

To wtedy mogę powiedzieć że na powierzchni 320 cm. jajca zaczynają odpadać :D.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Odtwarzacze DVD nie obsługują czegoś takiego jak HD, ani 720p, ani 1080i/p, nawet te wyposażone w HDMI. One obsługują jedynie PAL (720x486, 720x576, 768x576 i podobne). Filmy HD nigdy nie były sprzedawane na DVD, tylko HDDVD i BR. Są tzw filmy x264, są to RIPy płyt HDDVD i BR z filmami w standardach 720p i 1080p. Teoretycznie takie skompresowane filmy mieszczą sie na standardowe DVD, ale 1. to piractwo (!), po drugie nie słyszałem o odwtarzaczach DVD, które to otworzą.

 

Sugeruję przejżeć ofertę odtwarzaczy HD odtwarzających filmy z dysków twardych HDD i pendrive'ów.

Link to post
Share on other sites

kacper, co rozumiesz przez tą kalibrację?

 

O profesjonalną kalibrację co się tym zajmują firmy. Mam w domu kilka tv i w tym jednego skalibrowanego i obraz jest znacznie lepszy , bardziej naturalny, zbliżony do tego co widzimy na dworze (chodzi o kolory). Nawet kanały SD wyglądają ładnie mimo że to już stary sharp.
Link to post
Share on other sites

kacper, rozumiesz przez to optymalne ustawienie suwaków w menu, odpowiadających za kontrast, jasność, nasycenie koloru i właczenie odpowiednich funkcji "poprawiania (pogorszania)" jakości obrazu, jakimi dysponuje telewizor?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...