Skocz do zawartości

Tani TV z allegro


Recommended Posts

kacper, rozumiesz przez to optymalne ustawienie suwaków w menu, odpowiadających za kontrast, jasność, nasycenie koloru i właczenie odpowiednich funkcji "poprawiania (pogorszania)" jakości obrazu, jakimi dysponuje telewizor?

 

Wybacz, ale nie rozumie cię do końca!. Nie chodzi mi oto że ja się sam ustawiam tv by mieć optymalny obraz, tylko o speców co się tym zajmują co mają narzędzia typu kolorymetr i dostosowują najbardziej zbliżony obraz do naturalnego.

http://skalibrujtv.pl/

Ps. jeżeli będzie to uznane za reklamę to proszę o usunięcie.

Link to post
Share on other sites

Tak myślałem...

 

Parametry ustawiam dla swojego oka, nie dla kolorymetru. Kolejny pomysł na biznes. Z takim czymś bawiłbym się ewentualnie, gdybym posiadał nieprodukowane już KURO Pioneera, bądź dlflagowego Panasonica. LCD? To marketowy sprzęt, tu i tak obraz nie będzie wyglądął naturalnie.

 

Ile Ci skasowali za usługę?

Link to post
Share on other sites

Ja zapłaciłem za wszystkie gniazda ok 400 zł, poprawa obrazu jest, w końcu zniknęły pastelowe kolory co mnie bardzo w tym tv irytowało, oczywiście nie mam takiej naturalności kolorów co mają plazmy , ale wygląda lepiej niż dzisiejsze lcd z średniej półki, a czy warto za to dopłacać? moim zdaniem TAK. Jeszcze kilka tygodni temu chciałem tv zmienić na plazmę Panasonic, ale uznałem po co. Do zwykłej telewizji mi wystarcza a do kina mam projektor, więc nie ma sensu. Celowo tutaj omawiam o kalibracji Sharpa bo wiem co ta kalibracja może zmienić, zamieszczam mały test modelu LE 830 może nie którym się przyda http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html tv został oczywiście dobrze skalibrowany.

Tutaj zamieszczam kolejny link czy warto kalibrować http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/68077-czy-widzisz-roznice-kalibracji-czy-warto-kalibrowac-telewizor-wygraj-nagrody.html

Ja tylko dodam że WARTO. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Na szczęście są dobre duszyczki na tym świecie (czyt. internecie) co udostępniają optymalne ustawienia do poszczególnych modeli TV za friko, kalibrują profesjonalnym sprzętem bo robią to hobbystycznie i bawią się w testowanie LCD/Plazm - szkoda kasy wyadać na ciecia co skasuje cię max do 1000 pln....

Link to post
Share on other sites

Na szczęście są dobre duszyczki na tym świecie (czyt. internecie) co udostępniają optymalne ustawienia do poszczególnych modeli TV za friko, kalibrują profesjonalnym sprzętem bo robią to hobbystycznie i bawią się w testowanie LCD/Plazm - szkoda kasy wyadać na ciecia co skasuje cię max do 1000 pln....

 

Też tak na początku uważałem, ale zobaczyć znaczy uwierzyć, mówisz hobbistycznie!! a ja ci powiem że owy sprzęt do kalibracji kosztuje więcej niż możesz sobie wyobrazić, chyba dość drogie jest te hobby, nie uważasz?

Druga sprawa jest taka że nie ma sensu w internecie oglądać jakie kto ma ustawienia, bo nie każdemu przypadają. Ustawienia a kalibracja to jest całkowicie inna sprawa.

Poczytaj sobie w internecie na czym polega kalibracja , to może zrozumiesz. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jest tak jak pisze kaper666. W prawdzie kalibracji nie robiłem jeszcze bo w ciągu kilku miesięcy sie przeprowadzam więc nie ma sensu teraz tego robić, tylko później skalibrować tv pod pokój.

Z tymi ustawieniami w necie jest tez tak jak pisze kolega wyżej. Sprawdziłem 3 różne ustawienia, które podobno urywają jaja. Niestety jest to tylko strata czasu, żadna z podanych konfiguracji nie poprawiła obrazu a wręcz go popsuła. Np: czerwony zrobił się różowym, niebieski wpadał w zieleń, obraz za mgłą, a o czerni mogłem pomarzyć.

Ja się skuszę na kalibrację bo widziałem jaka jest różnica w obrazie.

P.S. po przeprowadzeniu się będę w 3 strefie więc parę zł taniej niz poza strefami

Edytowane przez radam5
Link to post
Share on other sites

Zdjęcia w internecie na temat kalibracji i tak nie oddają tego jak jest naprawdę. Trzeba samemu zobaczyć na oczy i wtedy postanowić czy warto to robić.

Ja tylko dodam że w przypadku kalibracji projektora otrzymałem jeszcze lepszy obraz (mimo że był już doskonały) to żywotność lampy jest ok. 40% lepsza niż normalnie i to w trybie normalnym nie ekonomicznym.

Tylko szkoda że tak naprawdę mało osób na ten temat o tym nie wie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...