Skocz do zawartości

Komputer nie włącza się po zmianie karty graficznej


Recommended Posts

Witam, znajomy kupił kartę graficzną, bo chciał zrobić lekki upgrade, ale pojawił się problem, po włożeniu nowej karty komputer nawet nie chciał się uruchomić, na starej nie było żadnego problemu, na zintegrowanej również. Stąd moje pytanie co może być nie tak?

 

CPU: i5 2400

MOBO: Asus P8H61-M LE/USB3 R3.0

RAM: 2x4GB

STARE GPU: GTX 650

NOWE GPU: RX 570

PSU: 450W

Testowałem kartę w innym kompie i wszystko działało.

Edytowane przez DarkBlastPL
Link to post
Share on other sites

 

 

SPC to chyba nie no name...

Chłopie ogarnij się. W pierwszym poście piszesz, że kolega ma PSU 450W i karta nie działa., za to włożona w inny komputer działa.

Jak pytam jaki zasilacz jest w tym "innym kompie" napisałeś ze SPC, ale dalej nie wiadomo jakie jest to PSU 450W u kolegi.!?!

Link to post
Share on other sites

Chłopie ogarnij się. W pierwszym poście piszesz, że kolega ma PSU 450W i karta nie działa., za to włożona w inny komputer działa.

Jak pytam jaki zasilacz jest w tym "innym kompie" napisałeś ze SPC, ale dalej nie wiadomo jakie jest to PSU 450W u kolegi.!?!

Chłopie to ty się ogarnij i przescrolluj do góry, jest napisane jak byk jaki model zasilacza

Mea culpa nie napisałem, w obu komputerach ten sam zasilacz

Nawet jakby był jakiś słabszy u kolegi, to chyba do rozruchu nie potrzebuje pełnej mocy zasilacza?

Edytowane przez DarkBlastPL
Link to post
Share on other sites

 

 

Nawet jakby był jakiś słabszy u kolegi, to chyba do rozruchu nie potrzebuje pełnej mocy zasilacza?
Pierwsze, to przy rozruchu PC pobiera prawie maksimum mocy ponieważ uruchamiane są wszystkie podzespoły w tym samym momencie czyli każdy z nich pobiera górną wartość z zakresu poboru mocy. Drugie, to że porównanie zapotrzebowania na moc GTX 650 vs RX 570 dla całego zestawu jest zalecane odpowiednio 415W vs 470W.
Link to post
Share on other sites

Pierwsze, to przy rozruchu PC pobiera prawie maksimum mocy ponieważ uruchamiane są wszystkie podzespoły w tym samym momencie czyli każdy z nich pobiera górną wartość z zakresu poboru mocy. Drugie, to że porównanie zapotrzebowania na moc GTX 650 vs RX 570 dla całego zestawu jest zalecane odpowiednio 415W vs 470W.

Przy starej karcie był zasilacz 350W, a startowało. Spróbuję z mocniejszym zasilaczem i dam znać.

Podpiąłem kartę pod inny zasilacz zmostkowany i nadal nic 

Link to post
Share on other sites

Po uruchomieniu komputera wentylatory od karty graficznej sie kreca ? dysk twardy startuje ? wentylator na procesorze dziala ?

Masz tam moze zamontowany glosniczek na plycie glownej ? 

Czy wogole kompletna cisza zaraz po uruchomieniu komputera ?

Link to post
Share on other sites

Na kiedy masz datowany bios? Mała szansa, że Ci rx570 na tej płycie ruszy, lepiej iść w gtx 1060.

Patrzałem czy inni mieli takie problemy i okazuje się, że tylko ja.

 

Po uruchomieniu komputera wentylatory od karty graficznej sie kreca ? dysk twardy startuje ? wentylator na procesorze dziala ?

Masz tam moze zamontowany glosniczek na plycie glownej ? 

Czy wogole kompletna cisza zaraz po uruchomieniu komputera ?

Kompletna cisza

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...