Skocz do zawartości

wybór gf 2060 !!!


Recommended Posts

Macie YT? to sobie oglądajcie 

 https://www.youtube.com/watch?v=FOZH9vXajnk

Test z przed miesiąca. Duża jest różnica? 

Zwróć uwagę, że i5 podkręcona do 5Ghz gdzie autor tematu nie pdkręca. 

Mam te gry i mogę to co napisałeś skomentować tylko w jeden sposób http://polfan.pl/img/bsmiech.gif

Ty możesz tylko skomentować. Ja sprzęt sprawdzam w testach. Taka drobna różnica ;) 

Link to post
Share on other sites
Powoli zbliża się kres gołych 6 rdzeni tak jak 4 rdzenie padły ponad rok temu.

 

http://polfan.pl/img/HIHOTEK.gif

4 rdzenie to nie 6.Jak długo rynek był karmiony 4-a jajcami? co za głupie porównanie.

 

 

 

Ty możesz tylko skomentować. Ja sprzęt sprawdzam w testach. Taka drobna różnica ;)

Tak sobie tłumacz.

Nie kłam i nie wprowadzaj w błąd innych,że owy procesor dostaje zadyszki bo jest to nie prawdą,po co tak piszesz?

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Nie kłam i nie wprowadzaj w błąd innych,że owy procesor dostaje zadyszki bo jest to nie prawdą,po co tak piszesz?

Ja w żaden sposób z niczym nie kłamałem. 

W Battlefield 5 multi na i5 9600 stock jest problem z utrzymaniem stałych 120kl/s, na R5 3600 stock tego problemu nie ma 

Na i5 9600k masz przez prawie całą rozgrywkę 100% obciążenia 6 wątków. Na R5 3600 obciążenie 12 wątków dobija do 90%.gdzie przeważnie oscyluje w granicach  65%

 

https://www.youtube.com/watch?v=rTtKJp-hOG4

 

 

Ta sama sytuacja jest w AC Oddysey gdzie w większych miastach i5 lata na 100% i generuje mniejszą ilość klatek na sekundę. R5 3600 jest w 70% obciążony, 

W Red Dead Redemption 2 w Saint Denis znowu i5 jest w 100% obciążona i generuje dropy gdzie na R5 3600 tego problemu nie ma. 

Takie sytuacje będą się coraz częściej zdarzać. Developerzy optymalizują  produkcje pod wielowątkowość i konsole skutecznie przyczyniają się do wprowadzania usprawnień pod wielowątkowość. 

Jak długo rynek był karmiony 4-a jajcami? 

Rynek był karmiony 4 jajcami z 2 powodów

-brak realnej konkurencji dla Intela

-konsole

 

Obydwa czynniki się zmieniły. AMD wyraźnie odrobiło straty a w pewien sposób nawet wyprzedziło intela oferując większą ilość wątków za mniejsze pieniądze a po premierze zen2 wyprzedziło Intela nawet w IPC> 

Druga sprawa czyli konsole. Już teraz produkcje portowane z konsol gniotą nawet 8wątków a co będzie jak wejdzie PS5/XScarlett gdzie obydwie konsole bazują na procesorze 16 wątkowym z architekturą ZEn2. Sądzisz, że port z konsoli gdzie gra jest optymalizowana pod 16 wątków na pc będzie działać dobrze na 6 gołych jajkach?  :->

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeden coś palnie,drugi to łyka i powtarza.Masz tu:

https://www.purepc.pl/procesory/amd_ryzen_5_3600_vs_intel_core_i5_9600k_test_procesorow?page=0,50

Dalej chcesz więcej rdzeni i wątków? wyłączę 2 rdzenie w Origins i mimo obciążenia 100% gra się komfortowo i nic nie tnie a skoro tak patrzycie na obciążenie które w przypadku R5 3600 również zbliża się i ma owe nie bezpieczne 100% to pasowało by kupić  9 3900X 12rdzeni/24 wątki jak patrzycie na ilość.Będzie z zasady na dłużej.

Tylko zanim Developerzy zoptymalizują całkiem produkcje pod wielowątkowość to jeszcze trochę minie czasu a ty nic nie zyskasz kupując teraz taki procesor (sprawdz sobie 3600 z 3900X).Zanim to nastąpi to wymienisz nie jeden procesor a nawet platformę.

Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie zadałeś sobie trudu i nie przeczytałeś podsumowania z materiału, który sam zacytowałeś. 

 

"Analizując wyniki AMD Ryzen 5 3600 trudno nie przyznać, że producent wykonał kawał dobrej roboty, oddając sprzęt mogący bez kompleksów rywalizować z Intel Core i5-9600K. Wydajność w programach jest nawet bliższa Intel Core i7-8700K, więc jeżeli szukacie procesora do obróbki materiałów wideo czy okazjonalnego renderingu, to testowany model wypada tutaj doskonale, będąc ekwiwalentem prawie dwukrotnie droższego sprzętu konkurencji. Również w grach komputerowych AMD Ryzen 5 3600 poradził sobie doskonale, bardzo często wyprzedzając lub remisując z dotychczas niedoścignionym Intel Core i5-9600K. W zasadzie tylko Far Cry: New Dawn okazał się zdecydowanie bardziej niebiesko-lubny, natomiast dla odmiany czerwoni brylują w Watch Dogs 2 oraz Shadow of the Tomb Raider, podczas gdy w reszcie pozycji wyniki są zbliżone. Oczywiście, mówimy o taktowaniach fabrycznych, niemalże zegar w zegar, ponieważ obydwa procesory w grach osiągają podobne częstotliwości (4200 / 4300 MHz)

Jeżeli osiągają zbliżoną wydajność w grach to chyba zdecydowanie lepiej jest postawić na procesor tańszy o prawie 200zł i mający 2-krotnie większą ilość wątków, które już teraz w wielu grach zaczynają robić robotę a pod tym względem będzie tylko lepiej. Za mniejszą kasę dostajemy procesor bardziej uniwersalny.  Chyba się zgodzisz ze mną ?  :)

 

Dalej chcesz więcej rdzeni i wątków? wyłączę 2 rdzenie w Origins i mimo obciążenia 100% gra się komfortowo i nic nie tnie

Cieszy mnie to tylko, że ja o tej produkcji nic nie wspomniałem.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

No to może calować w 8 rdzeni i 16 wątków starszej generacji jak już 6 rdzeniowce dostają zadyszki
 
nie, 8/16 ze starszej generacji (1700/2700x) które faktycznie się przyda za jakiś czas nie zrekompensuje Ci niższej wydajności jednego wątka.
 
R5 3600 to obecnie chyba najlepszy procesor w relacji cena/wydajność w średnim segmencie. Intel na ten moment w tym przedziale cenowym po prostu wącha.. a wiecznie żywe hasło "intel lepszy do gier" tutaj już nie ma racji bytu, rozwój wielowątkowości był hamowany dokładnie tak jak opisał to@@DjXbeat, a w tym momencie sytuacja się odwróciła - konsole na prockach AMD? no cuda na kiju. 
 
Co innego jeśli chodzi o top tam intel dalej minimalnie prowadzi wydajnościowo, natomiast relacja cena/wydajność dalej na + czerwonych, zobaczymy co pokaże czas, ale pewne jest jedno, im bardziej zacięta konkrecja tym lepiej dla nas;)
 
Odnośnie GPU bo tego tyczy się ten wątek, to imo 1600 zł za "zwykłe" 2060 to przeginka.
W tej kasie można się rozejrzeć za używanym 2070 (aczkolwiek trzeba uważać i omijać pewne modele) czy dołożyć nieco i poszukać jakiejś promki na black friday z 2060s, jeśli chcesz faktycznie za jakiś czas jeszcze skorzystać w pełni z DRX a nie jechać z suwakami w dół na dzień dobry. 
 
Składałem ostatnio dla kumpla set : R5 3600/b450 Tomahawk max/Crucial LT 2x8gb 3000 (@OC 3600)/ RTX 2070S i  jest mega zadowolony z wydajności.

@up

Jeszcze jeden argument dlaczego 3600, jeśli 8/16 stanie się "must have" do najnowszych tytułów - sprzedajesz 3600  który nie straci jakoś przesadnie na wartość i wkładasz do tomahawka max jeszcze 4gen z przyszłorocznego wypustu, jak mam strzelać to obstawiam że taki R5 4600 to będzie już właśnie 8/16.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli osiągają zbliżoną wydajność w grach to chyba zdecydowanie lepiej jest postawić na procesor tańszy o prawie 200zł i mający 2-krotnie większą ilość wątków, które już teraz w wielu grach zaczynają robić robotę a pod tym względem będzie tylko lepiej. Za mniejszą kasę dostajemy procesor bardziej uniwersalny.  Chyba się zgodzisz ze mną ?  :)

 

Wszyscy zapominają o potencjale do OC I piątki. Ciekawe jak taki Ryzen wypadłby w pojedynku z 9600k@5,0 - 5,1. Chyba że idziemy z trendem AMD - nowe Ryzeny za cholerę się nie kręcą więc nagle temat OC nie istnieje i wszyscy jada na stokowych ustawieniach...

 

Nie twierdze że I5 jest najlepszy na świecie ale też w pojedynku bezpośrednim jakieś tam argumenty w garści ma.  Ciekawe jak będzie w 10 gen - I5 6 core/12threads... jak nie poszaleją z ceną to będzie ciekawie w średnim segmencie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli osiągają zbliżoną wydajność w grach to chyba zdecydowanie lepiej jest postawić na procesor tańszy o prawie 200zł i mający 2-krotnie większą ilość wątków, które już teraz w wielu grach zaczynają robić robotę a pod tym względem będzie tylko lepiej. Za mniejszą kasę dostajemy procesor bardziej uniwersalny. Chyba się zgodzisz ze mną ?

Zgodzę sie pod warunkiem,że procesor będzie wykorzystany przez użytkownika również do programów a gra okazjonalnie.

Prócz tego warunku większe korzyści w grach przemawiają za niebieskim.Nie wspomnę o problemach współpracy RAM z AMD,zero OC o którym wspomniał joker itp problemach to ja osobiście podziękuję.Oczywiście pasuje mi jak najbardziej podejście czerwonych bo konkurencja musi być,żeby ruszyć zachłannego Intela.Następna sprawa to nie uczciwe porównanie bo kiedy i5 wyszło a nagle podniecają się wszyscy świeżynką r 3600 która jest teraz o 100zł tańsza a mimo to nadal za plecami i5.

Nadal uważam,ze do gier lepiej kupić intela i nawet i5 jest w zupełności wystarczający a mam sporą bibliotekę gier i nie mam żadnych problemów o których tu np ty DjXbeat usiłujesz udowodnić.Kto uważa inaczej i kieruje się tokiem myślenia czym więcej to lepiej,to jest wybór ogromny wśród procesorów od AMD i tańszych 1700/X jest 8 rdzeni-jest,jest 16 wątków-jest ;) 

Link to post
Share on other sites

Tak bo od AMD nie chcę nic :)

Wszystko co AMD = problemy, zawsze większe od Intela. :P

 

co za bzdury; a pisanie, że AMD ma problem z pamięciami to już totalne herezje.

Przyznaj po prostu, że fanbojujesz niebieskim  ;)

Intel od lat leci na baardzo wysokiej marży i przyrostem wydajności, rzędu "+-5%" na kolejnej generacji  :rotfl:

 

Wracając do tematu- ja ostatnio na alledrogo kupiłem "rtx2060 GAMING OC PRO WHITE 6G" za 1479zł" nówka w pięknym białym kolorze  :D

Edytowane przez TeGEZ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgodzę sie pod warunkiem,że procesor będzie wykorzystany przez użytkownika również do programów a gra okazjonalnie.

Prócz tego warunku większe korzyści w grach przemawiają za niebieskim.

 

To jest uniwersalny procesor który w programach osiąga wydajność i7 8700k a w grach idzie praktycznie łeb w łeb z i5 9600k ci potwierdzają testy będąc jednocześnie od niego tańszy o prawie 200zl.

Już teraz są gry korzystające z ponad 6 wątków i ten R5 3600 w takich grach wypada lepiej od i5 9600k

Link to post
Share on other sites

będę jednak kupował w sklepie proline bo wiekszość części jest na poczekaniu w morele musiał bym czekać 11 dni. brakuje tylko zasilacza z zestawu i pamięci. jaki zasilacz ze sklepu proline podejdzie pod ten zestaw do około 200 zł i jakie pamięci myślałem o tych co myślicie do około 300 zł 

 

https://proline.pl/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-16gb-2x8gb-3200mhz-cl16-xmp2-f4-3200c16d-16gis-p1392314

 

https://proline.pl/pamiec-g-skill-ripjawsv-ddr4-16gb-2x8gb-3200mhz-cl16-rev2-xmp2-black-f4-3200c16d-16gvkb-p941896

 

będe kupował w katowicach lub bytomiu 

Link to post
Share on other sites

niestety takie gwarancji nie dostaniesz nigdy, bazowe taktowania ddr4 to 2133 i tyle CI może producent "zagwarantować" jeżeli koniecznie chcesz żeby był profil XMP z 3200Mhz a na samo słowo OC dostajesz gęsiej skórki to takich szukaj  - ale tak jak piszę, gwarancji nie masz. Zamów online z możliwością zwrotu. z tym że nawet z profilem XMP będzie trzeba prawdopodobnie wejść do biosu i ustawić go ręcznie, bo bazowo wstaną pewnie na 2400.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

teoretycznie - producent przetestował je na kilku platformach, powiedział "u mnie jest ok" zapisał te ustawienia do profilu XMP, i w 90% przypadków ten profil XMP powinien zaskoczyć - coś wyżej? proszę bardzo możesz próbować. W zależności jakie kości siedzą w środku uda Ci się lepiej albo gorzej. 

 

Mało kto wie, że nawet takie same oznaczenia producenta, nie daje gwarancji że to jest identyczna kość.. wystarczy że to inna partia i już może być klops. I potem jest zdziwko - bo u kumpla na identycznym sprzęcie poszło wyżej, a przecież napis ten sam. :->

Link to post
Share on other sites

-przecież napomniałem m.in. o tym ale są to ponoć herezje :D oj człowiek jednak musi uczyć się na własnych błędach :P

A ja włożysz vna platformę Intela to Ci 3200 z automatu ustawia? Również nie więc nie wprowadzają w błąd bo czytając Twoje komentarze dochodzę do wniosku że nie masz zielonego pojęcia o platformie AMD a jedynie powtarzasz to co gdzieś uslyszales, przeczytałeś. Zresztą sam się przyznałes że nic od AMD nigdy nie weźmiesz bo problemy więc czemu o tej platformie się wypowiadasz?

Link to post
Share on other sites

została kwestia zasilacza czy ten będzie dobry    https://proline.pl/zasilacz-be-quiet-system-power-9-600w-p1177760

Co do pamięci kupie chyba te bo w proline nie ma na stanie 

 

https://proline.pl/pamiec-g-skill-ripjawsv-ddr4-16gb-2x8gb-3200mhz-cl16-rev2-xmp2-black-f4-3200c16d-16gvkb-p941896

ma je ktoś ? wykręce bez problemu 3200 ? 

 

 

 

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...