Skocz do zawartości

[MULTI] Diablo 4


Recommended Posts

Stało się, kolejna część Diablo została oficjalnie zapowiedziana ;) Gra ma być mroczna, krwawa, utrzymana w podobnym stylu co kultowa dwójka.  

 

Zwiastun  PL

 

Zwiastun ENG

 

Zwiastun rozgrywki

 

Kilka informacji:
 
  1. Sanktuarium, to teraz jeden wielki otwarty świat, z pięcioma regionami, który możemy zwiedzać w dowolnej kolejności
  • Scosglen​
  • Strzaskane Szczyty​
  • Suche stepy​
  • Hawezar​
  • Kedżysta

       2. W opisach jest mowa o losowo generowanych podziemiach, więc można się domyślić, że będzie to działało               jak w D3, tj. ustalona "powierzchnia" i losowo generowane podziemia.

 

      3. Na premierę dostaniemy pięć klas, na ta chwilę pokazano 3
  • Czarodziejka - wydaje się kopią postaci z D2, będzie walczyć używając lodu, ognia i błyskawic​
  • Barbarzyńca - wiadomo​
  • Druid - kolejny powrót z D2​
      4. Z trailera można wnioskować, ze wróci wybór płci (ruda fem barb na gameplay'u), oraz zostanie dodana                    customizacja wyglądu postaci (czarodziejka na niektórych fragmentach ma np. krótsze włosy)
 
      5. Mrok, mrok mrok! Na każdym kroku jest podkreślany powrót do horrorowato-gotyckich korzeni serii. Widać,                że główna inspiracją pozostaje D2, bo odtworzono nawet ekran wyboru postaci (ognisko)
 
      6. Dostaniemy wierzchowce
 
      7. Wrócą drzewka rozwoju postaci
 
      8. Wracają runy
 
      9. Będzie PvP (w specjalnie wyznaczonych strefach)
 
      10. 4 osobowy coop

 

https://news.blizzard.com/pl-pl/diablo3/23189675/przedstawiamy-diablo-iv

 

Premiera: TBA

Platformy: PC, PS4, XBO

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trochę ciekawostek: 

 

  • Oryginalnie druid w ogóle nie był w planach, ale jeden świetny artwork zainspirował devów do wrzucenia postaci do gry
  • Personalizacja postaci, to min. kolor skóry, płeć, fryzura, kolor włosów, blizny, tatuaże
  • Znów zawitamy do piekła
  • Gra jest tak balansowana, by zmniejszyć znaczenie zestawów (w porównaniu do D3)
  • Większy nacisk ma być położony na przedmioty legendarne jako coś co służy do personalizowania i rozwijania postaci
  • Gra powstaje (jednak) na zupełnie nowym silniku
  • Cykl dnia i nocy, dynamiczna pogoda
  • Będą (w bliżej nieopisanej formie) jakieś losowo generowane "powierzchniowe" rejony
  • Na wzór dwójki i jedynki, krańce ekranu będą nieco przyciemnione
  • Magię ognia u druida zastąpiła magia ziemi (bardziej pasuje do archetypu)
  • Mobki, będą miały bardziej rozbudowany lore
  • Grę oczywiście można przejść w 100% solo
  • Świat ma być naprawdę ponury
  • W grze mają być "world events", które lepiej ogarnąć w grupie, bo mogą być za trudne dla pojedynczego gracza
  • Będzie można zmieniać wygląd wierzchowców

 

 


  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za wątek fabularny podobno odpowiada Sebastian Stępień, robi się ciekawie. Mam dobre przeczucia co do czwartej części. Chciałbym jeszcze usłyszeć Uelmena dla wzmocnienia klimatu a nie to co było w 3. Będzie grubo grane.


  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Nie sądziłem, że kiedyś to powiem ale jest to pierwsze Diablo, które zamierzam konkretnie olać. No nie chce mi się już, być może też i za sprawą solidnie zgwałconego każdą postacią d2r. Mam przesyt tego typu gier na najbliższe lata.

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, ALF napisał:

Mam przesyt tego typu gier na najbliższe lata.

No ja kiedyś za dzieciaka pykałem w D1 ale chyba już wtedy mi się przejadło bo nie mogłem dokończyć. Próbowałem też D2, Torchlightów i PoE, ale od każdego się odbiłem. W sumie to jak zagrałeś w jedną grę tego typu, to tak jakbyś widział już wszystkie. Podaję algorytm:

1. Klikasz aż wszystko dookoła zdechnie.

2. Podnosisz loot, zakładasz na siebie to co lepsze niż masz teraz, reszta do wora.

3. Od czasu do czasu wpada wyższy lvl i wybierasz nowy skill żeby wszystko dookoła zdychało szybciej.

4. Jak ci się miejsce na loot skończy to teleport do miasta i sprzedajesz niepotrzebny złom w sklepie.

5. Powtarzasz punkty 1-4 do porzygu :D

Także albo coś robię źle albo to po prostu nie dla mnie.

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, ALF napisał:

Nie sądziłem, że kiedyś to powiem ale jest to pierwsze Diablo, które zamierzam konkretnie olać. No nie chce mi się już, być może też i za sprawą solidnie zgwałconego każdą postacią d2r. Mam przesyt tego typu gier na najbliższe lata.

Ja od Diablo Immortal nie grałem w tego typu gry:P

A tak to jeszcze Wolcen polecam:]

Edytowane przez ODIN85
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...