Skocz do zawartości

MSI-Polska - wsparcie techniczne


Recommended Posts

Gość QaziG

serwis msi to wielkie G ,jak wysłałem im netbooka to usterki zgłoszone " naprawili " tzn. wymienili pł.gł. ,na inną zepsutą płytę główną

przy czym uszkodzili obudowę [dobrze ,że zrobiłem zdjęcia przed wysyłką] ,głośniki zaczęły charczeć ,a dioda od hdd oświetlała wszystkie inne obok okienka z ledami

,jak pracował dysk to 6 ledów migało na raz ! więc kolejny raz naprawiali po sobie ,matryca na której pojawiły się 3 duże białe plamy ,wymienili na jakąś mleczną ,że oczy od niej bolały 

 

 

nie polecam produktów msi - powinno się je wpisać na czarną listę !

Edytowane przez QaziG
Link to post
Share on other sites

mam kilka pytań do eksperta MSI

 

zakupiłem płytę gł. MSI Z68A-G43

 

1. jak uruchamia się komputer to powinno być krótkie piknięcie ,że wszystko jest ok ,ale nie ma go - więc nie działa

wpiąłem głośniczek pod złącze JFP2 wg.instrukcji ,plus [czerwony]do pinu 8 i minus [czarny]do pinu 2
czy ta płyta nie ma sygnalizacji dźwiękowej ,mimo że ma wyjście na głośnik ? głośniczek jest sprawny.
 
http://i.imgur.com/DM7JmDz.jpg
2.podczas konfiguracji biosu kursor myszy się zawiesza po 40 sekundach , dalsza konfiguracja biosu jest możliwa tylko klawiaturą ,mam mysz na ps2 optyczną - sprawną
pytanie : po co mi bios uefi z obsługą myszy skoro nie działa ? i dlaczego nie działa ? bios ver 5.0
 
http://i.imgur.com/mAEDcfd.jpg
 
3.port LPT niby ta płyta ma ,ale złącze na płycie gł. jest nietypowe/za wąskie - nie standardowe i nie da się do niego wpiąć śledzia z gniazdem LPT - nie pasuje.
ma też złącze COM i tam wtyk pasuje bez problemu - dlaczego nie dodajecie przejściówki ,skoro zmieniacie standard i nie informujecie o tym w instrukcji ? na foto widać że piny złącza LPT są za wąskie
http://i.imgur.com/bRVLZsx.jpg
 
 
 
4.na klawiaturze mam przycisk power on/off ,ale tylko jest w stanie wyłączyć komputer ,ale go nie uruchamia jak
to miałem ustawione w poprzednim komputerze ,bo płyta chyba nie obsługuje stanu S3 dla klawiatury ps2 mimo ,że posiada takie gniazado
jak to ustawić w biosie ? bo nie interesują mnie pomysły msi typu kombinacja klawiszy Ctrl+ F1 albo Ctrl+ spacja albo Ctrl+Esc
bo mam JEDEN przycisk power ,dlaczego msi zmusza mnie do zmiany klawiatury lub szukania np. po ciemku kombinacji klawiszy zamiast jednego przycisku ? po to kupiłem płytę z ps2 żeby ,nie kombinować z dobrą  klawiaturą
proszę mi napisać jak mam to ustawić w biosie ?
 
http://image.ceneo.pl/data/products/66548/i-mediatech-mt136b-superb-roller-office-xp-czarna.jpg
 
5. chciałem uruchomić przeglądarkę www winki3 spod biosu - myślę sobie super sprawa,
wchodzę w ustawienia ,ale wśród dostawców usług 3G ,nie ma aero2
więc wybrałem plusa ,który tą usługę dostarcza i zmieniłem apn i dns na właściwy - jednak połączenie ,nie działa - dlaczego ?
apn:darmowy  dns:8.8.8.8
 
http://i.imgur.com/JFjj0Vi.jpg
 
6. płyta ze sterownikami chyba jest wadliwa  ,bo nie odczytują się prawidłowo wszystkie pliki - więc wszystkie stery ściągałem nowe z neta
czy to jest wasze top quality ? 
 
http://i.imgur.com/IWLCvCQ.jpg
 
dodam jeszcze ,że moją płytę wybrałem z pośród 3 sztuk ,które patrząc się wzdłuż linii krawędzi płyty z czterech boków ,były pogięte w eS-y floresy [top quality przypominam]
 
 

ciąg dalszy ....

chciałem podłączyć wtyk DVI z monitora i zonk nie da się ,bo MSI zamontowała gniazdo DVI-D zamiast DVI-I jakie jest we wszystkich kartach graficznych więc mój wtyk DVI-I nie pasuje

 

http://i.imgur.com/Ci7vlPB.gif

http://i.imgur.com/36A1Xq5.jpg

 

zagotowałem - ale chwila przecież mam też gniazdo d-sub vga starego typu i mam gdzieś taki kabel to sobie tak podłączę

wpinam kabel vga do gniazda vga - pasuje uff ,odpalam kompa, jest obraz widzę startujący bios i ... 

słyszę że windows się odpalił - obrazu brak ! to restart wchodzę do biosu [tu obraz jest] znajduję opcję grafiki trzeba ,zmienić na tą wewnętrzną - zmieniam ,restart i obraz przy starcie biosu jest ,a później ciemność !

[jak miałbym zainstalować system i sterowniki ?]

dotąd miałem płyty gigabyte ,ostatnio na G31 z wbudowaną grafiką i tam zawsze obraz był ,nic w biosie nie musiałem przełączać

mogłem jedynie wybrać ,czy ma startować z karty wewnętrznej ,czy tez zewnętrznej komp ,a windows się odpalał z obrazem w niskiej rozdzielczości ,aby cokolwiek można było zobaczyć i zainstalować sterowniki ,ale nie w msi ,tu tylko są gniazdka - NIEKOMPATYBILNE Z NICZYM

Proszę zaktualizuj sobie BIOS do wersji 5.2 http://msi.com/product/mb/Z68A-G43--G3-.html#/?div=BIOS

Pomiędzy BIOSem 5.0 a 5.2 wykonanych zostało bardzo dużo poprawek.

chipset intel x79 i windows XP proffesional x64 

 

Czy waszej plycie glownej z tym chipsetem zainstaluje wyzej wymieniony system operacyjny?

Tak, można , sterowniki także są dostępne na stronie MSI http://msi.com/product/mb/X79A-GD45.html#/?div=Driver&os=XP%2064

Link to post
Share on other sites

Ehh. Miałem kupować właśnie tą płytę ale po postach w tym temacie naprawdę mam wrażenie, że to kiszka straszna. 

 

Jak zwykle ekspert próbuję na wszystko odpowiedzieć jednym zdaniem, bo tak łatwiej.

Kolega się rozpisał, pewnie mając nadzieję, że ekspert ustosunkuje się do każdego z punktów (szczerze to i ja miałem taką nadzieję)  ale tak się nie stało.

Link to post
Share on other sites
Gość QaziG

Proszę zaktualizuj sobie BIOS do wersji 5.2 http://msi.com/product/mb/Z68A-G43--G3-.html#/?div=BIOS

Pomiędzy BIOSem 5.0 a 5.2 wykonanych zostało bardzo dużo poprawek.

 

- czy aktualizacja biosu umożliwi mi wetknięcie standardowej wtyczki LPT do nie standardowego gniazda na płycie MSI ?

- czy aktualizacja do bios-u wersji 5.2 jest dla mnie bezpieczna ? skoro MSI nie zaleca jej dla mojego procesora ? [i7 2600]

- czy bios 5.2 nie ubije mi płyty na amen ? a może o to panu chodzi ?

 

http://i.imgur.com/GJbxKdc.jpg

 

taki suport team jak z koziej du*y trąba  - nie wierzcie temu człowiekowi ,bo nie ma bladego pojęcia o sprzęcie !

 

i na koniec hit sezonu

- firma amigo pc w swojej gwarancji do pł. głównej pkt. 7 pisze ,

że aktualizacja biosu = utrata gwarancji - kpina na maxa ! - nie polecam tej uduś firmy

brak kompetencji i brak suportu ,oraz typowa spychologia po zakupie - tak samo jak MSI

Link to post
Share on other sites
1. jak uruchamia się komputer to powinno być krótkie piknięcie ,że wszystko jest ok ,ale nie ma go - więc nie działa wpiąłem głośniczek pod złącze JFP2 wg.instrukcji ,plus [czerwony]do pinu 8 i minus [czarny]do pinu 2 czy ta płyta nie ma sygnalizacji dźwiękowej ,mimo że ma wyjście na głośnik ? głośniczek jest sprawny.

Głośnik w 90% MSI odzywa się tylko przy błędach.

 

 

2.podczas konfiguracji biosu kursor myszy się zawiesza po 40 sekundach , dalsza konfiguracja biosu jest możliwa tylko klawiaturą ,mam mysz na ps2 optyczną - sprawną pytanie : po co mi bios uefi z obsługą myszy skoro nie działa ? i dlaczego nie działa ? bios ver 5.0

Może to dziwne, ale z czymś takim już się spotkałem i tylko przy myszach na PS/2, po podłączeniu przez USB było OK.

 

 

3.port LPT niby ta płyta ma ,ale złącze na płycie gł. jest nietypowe/za wąskie - nie standardowe i nie da się do niego wpiąć śledzia z gniazdem LPT - nie pasuje. ma też złącze COM i tam wtyk pasuje bez problemu - dlaczego nie dodajecie przejściówki ,skoro zmieniacie standard i nie informujecie o tym w instrukcji ? na foto widać że piny złącza LPT są za wąskie

MSI stosuje to złącze już do jakiegoś czasu, ale spotkałem je też u producentów kontrolerów, więc nie wiem kto był pierwszy.

http://allegro.pl/sledz-gniazdo-lpt-db25-do-plyt-msi-niski-profil-i3369157430.html

 

 

4.na klawiaturze mam przycisk power on/off ,ale tylko jest w stanie wyłączyć komputer ,ale go nie uruchamia jak to miałem ustawione w poprzednim komputerze ,bo płyta chyba nie obsługuje stanu S3 dla klawiatury ps2 mimo ,że posiada takie gniazado jak to ustawić w biosie ? bo nie interesują mnie pomysły msi typu kombinacja klawiszy Ctrl+ F1 albo Ctrl+ spacja albo Ctrl+Esc bo mam JEDEN przycisk power ,dlaczego msi zmusza mnie do zmiany klawiatury lub szukania np. po ciemku kombinacji klawiszy zamiast jednego przycisku ? po to kupiłem płytę z ps2 żeby ,nie kombinować z dobrą  klawiaturą proszę mi napisać jak mam to ustawić w biosie ?

Sprawdź wake up by motherboard, ale możliwe, że nie zadziała na PS/2, tak jak w Gigabytach niektórych.

 

 

5. chciałem uruchomić przeglądarkę www winki3 spod biosu - myślę sobie super sprawa, wchodzę w ustawienia ,ale wśród dostawców usług 3G ,nie ma aero2 więc wybrałem plusa ,który tą usługę dostarcza i zmieniłem apn i dns na właściwy - jednak połączenie ,nie działa - dlaczego ? apn:darmowy  dns:8.8.8.8

Płyta widzi modem ?

Pytam dlatego, że zawsze jak testowałem było to możliwe tylko po podpięciu przez kabel.

W Aero2 ustawia się tylko APN, reszta pusta, DNS musi być nadany automatycznie, inaczej nie ruszy.

 

 

płyta ze sterownikami chyba jest wadliwa  ,bo nie odczytują się prawidłowo wszystkie pliki - więc wszystkie stery ściągałem nowe z neta czy to jest wasze top quality ? 

Płyta nie jest czasem gdzieś zarysowana ?

IMHO żadna strata, bo na płycie są stare sterowniki.

 

 

MSI zamontowała gniazdo DVI-D zamiast DVI-I jakie jest we wszystkich kartach graficznych więc mój wtyk DVI-I nie pasuje

Akurat tutaj jest wymóg standardu, dokładnie takie samo złącze jest w Asusie, czy Gigabyte.

Jest to spowodowane tym, że integra Intela nie obsługuje DVI-I, a tylko DVI-D.

Sygnał analogowy jest wysyłany po D-SUB.

 

 

słyszę że windows się odpalił - obrazu brak ! to restart wchodzę do biosu [tu obraz jest] znajduję opcję grafiki trzeba ,zmienić na tą wewnętrzną - zmieniam ,restart i obraz przy starcie biosu jest ,a później ciemność ! [jak miałbym zainstalować system i sterowniki ?]

Na 90% masz włożoną zewnętrzną grafikę i Windows domyślnie kieruje obraz na nią.

Żeby na Z68, czy Z77 działały dwie karty graficzne, to już się trzeba trochę pobawić.

Na początek sprawdź, czy w BIOSie jest włączone IGD Multi-Monitor.

Najpierw musisz wrzucić sterowniki od Intela, inaczej sterowniki nV mogą kaszanić system i efektem jest brak obrazu.

Żeby to zrobić musisz usunąć wszystkie stare sterowniki od poprzednich kart graficznych, albo postawić nowy system.

Przed postawieniem nowego systemu wyciągasz kartę i ustawiasz integrę jako domyślną.

Po zainstalowaniu systemu wkładasz kartę, włączasz IGD M-M oraz integrę jako domyślną.

Nie tylko Ty masz takie problemy z uruchomieniem dwóch kart graficznych na raz.

Jest to jednak kwestia sterowników, a nie producenta płyty głównej.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/311359-30-dual-monitor-display-integrated-discrete-graphics

 

 

- czy aktualizacja do bios-u wersji 5.2 jest dla mnie bezpieczna ? skoro MSI nie zaleca jej dla mojego procesora ? [i7 2600]

Nie wiem czy zauważyłeś, ale identyczna adnotacja jest przy BIOSie 5,0, który podobno jest obecnie zainstalowany.

 

 

- czy bios 5.2 nie ubije mi płyty na amen ? a może o to panu chodzi ?

Jeżeli płyta jest sprawna, to nic jej nie będzie.

 

 

- firma amigo pc w swojej gwarancji do pł. głównej pkt. 7 pisze , że aktualizacja biosu = utrata gwarancji - kpina na maxa ! - nie polecam tej uduś firmy brak kompetencji i brak suportu ,oraz typowa spychologia po zakupie - tak samo jak MSI

Kupiłeś płytę z nieoficjalnej dystrybucji, bez gwarancji MSI.

Widać gdzieś musi być haczyk skoro nie chcą uznać swojej gwarancji po zmianie BIOSu. 

 

 

Posiadam mobo MSI Z77A-G43 i denerwuje mnie ten głos przy włączaniu komputera, czy można go zlikwidować?

Jeżeli chodzi o pikanie głośnika, to wrzuć najnowszy BIOS, w nim jest to wyłączone, jeśli nie ma błędów przy starcie.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

@W kwestii informacji od OP i odpowiedzi Pawel7 - Ad.1 potwierdzam

Ad. 2 - potwierdzam

Ad. 4 - również potwierdzam, ta funkcja najczęściej z PS/2 ma tzw. lipę.

Ad. 6- no chyba oczywistym jest, że nie instaluje się sterowników z płyt więc nie wiem o co lament.

Ad. 7 - Tu zmuszony jestem również potwierdzić. :)

Ad.9 - to tylko źle świadczy o MSI

Ad. 10 - no to miło, że jesteś w stanie to zagwarantować, ale IMO jeśli na stronie MSI jak byk pisze, że BIOS jest niewłaściwy dla danego typu cepa to ja w ogóle zwróciłbym płytę bo nikt przy zakupie nie wie jaką ma wersję BIOS.

Ad. 11 Sklep AmigoPC sprzedaje płyty z nieoficjalnej dystrybucji? No to warto by było, żeby MSI się sprawą zainteresowało. Firma tak czy owak odpowiada z tytułu niezgodności towaru z Umową, więc uprawnienia gwarancyjne i ich zapisy można pominąć.

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

 

 

Ad. 11 Sklep AmigoPC sprzedaje płyty z nieoficjalnej dystrybucji? No to warto by było, żeby MSI się sprawą zainteresowało. Firma tak czy owak odpowiada z tytułu niezgodności towaru z Umową, więc uprawnienia gwarancyjne i ich zapisy można pominąć.

MSI nie robi problemów z naprawą płyty po jej ucegleniu przez instalację oficjalnego BIOSa.

Taki problem z tego co powyżej wyczytałem robi ten sklep, tak więc coś tu jest nie tak.

Warto, żeby ktoś się temu bliżej przyjrzał, ale obserwując jakość supportu MSI na tym forum, to raczej płonne nadzieje.

Link to post
Share on other sites
Gość QaziG
@ Pawel7 - dzięki za poświęcony czas   :->
 
1. dla sprawdzenia ,czy głośnik [płyta] działa ,wypiąłem RAM i odpaliłem kompa co 
zaskutkowało trzema piknięciami charczącymi jak gruźlik , zamiast rasowych piknięć 
jak w gigabycie
 
2.skoro płyta ma gniazda ps/2 ,to dlaczego ich nie obsługuje poprawnie ?
 
3.chyba ktoś określił pewien standard ,skoro msi ma port LPT to złącza maja być 
zgodne ze standartem 
jak nie są to powinna być w zestawie przejściówka ,a nie żebym ja dopłacał za 
chińskie pomysły
 
4.sprawdziłem ,nie działa 
 
5.skąd mam wiedzieć czy widzi modem ? i jak niby w biosie sterowniki zainstalować ? 
olałem temat
 
6. płyta ze sterami - wiem że tam sa stare ,ale co ma zrobić klient który kupi 
kompa i żeby ściągnąć nowe stery 
musi najpierw zainstalować stare z płyty ,aby uzyskać dostęp do systemu i neta
 
7. dvi-d olałem temat
 
8. w bisie zaznaczyłem start z wew. karty graf.  ,skoro są problemy to po co to w 
ogóle montują ?
jak miałem płytę na G31 to integra działała bez problemu ,bez względu czy zew. 
karta graf. była czy tez nie 
czyli co ? cofamy się w postępie ? było lepiej ,a jest gorzej ?
 
9.bios 5.2 i 5.0 widziałem tą adnotację ,bo pierwsze co zrobiłem to szukałem biosu
nawet próbowałem wgrać starszy 4.3 ,ale płyta go nie widzi na pendrivie i się nie 
da [chyba ?]
 
10. jak mogłem płytę kupić z nieoficjalnej dystrybucji ? to niby co chińska 
,chińskiej podróbka ?
przecież jak byk mam pudło ,instrukcję ,płytę z oznaczeniami msi ,to niby co ? 
chińczyki spod stołu na lewo sprzedają ?
skoro jest bez gwarancji msi ,to jest wadliwa i msi na lewo nimi handluje ,zamiast 
 
zezłomować szrot

to jest normalne działanie producenta ? 

Edytowane przez QaziG
Link to post
Share on other sites

 

 

2.skoro płyta ma gniazda ps/2 ,to dlaczego ich nie obsługuje poprawnie ?

To raczej nie sprawa płyty, to samo jest np. na niektórych Gigabytach na Intelu.

 

 

3.chyba ktoś określił pewien standard ,skoro msi ma port LPT to złącza maja być zgodne ze standartem  jak nie są to powinna być w zestawie przejściówka ,a nie żebym ja dopłacał za chińskie pomysły

Standard LPT nie obejmuje taśmy łączącej port z płytą.

 

 

5.skąd mam wiedzieć czy widzi modem ? i jak niby w biosie sterowniki zainstalować ? olałem temat

Dlatego nie miej pretensji do płyty, skoro modem pracuje tylko z systemami operacyjnymi po zainstalowaniu sterowników.

 

 

8. w bisie zaznaczyłem start z wew. karty graf.  ,skoro są problemy to po co to w ogóle montują ? jak miałem płytę na G31 to integra działała bez problemu ,bez względu czy zew. karta graf. była czy tez nie  czyli co ? cofamy się w postępie ? było lepiej ,a jest gorzej ?

To nie jest wina płyty, tylko specyfika układu Intela.

Niektóre płyty na Intelu nie oferują możliwości uruchomienia dwóch kart, co na tej MSI jest możliwe.

Wszystko jest kwestią właściwych ustawień.

 

 

skoro jest bez gwarancji msi ,to jest wadliwa i msi na lewo nimi handluje ,zamiast zezłomować szrot to jest normalne działanie producenta ? 

Pytanie skąd ten sklep ma płyty, których produkcja już była zakończona jakiś czas temu.

Link to post
Share on other sites
Gość QaziG

nie wiem czemu ich bronisz ?

twoje wyjaśnienia nie trafiają do mnie ,bo wiem że kupiłem szrot i badziewie

to pewnie twoje drugie konto na tym forum ,by ratować MSI Support Team  :menda: 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie wiem czemu ich bronisz ?

twoje wyjaśnienia nie trafiają do mnie ,bo wiem że kupiłem szrot i badziewie

to pewnie twoje drugie konto na tym forum ,by ratować MSI Support Team  :menda: 

Jak masz doświadczenie przy montażu pc to takie problemy szybko rozwiążesz lub znajdziesz wady w produkcie ale jak brak zdolności to potem takie cyrki wychodzą 

 

Każda marka robi buble mniej i bardziej rażące takie czasy zawsze masz reklamacje (produkt nie zgodny)

 

Ja mam przygody z asus i lg ale nadal mam ich sprzęt

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites
nie wiem czemu ich bronisz ? twoje wyjaśnienia nie trafiają do mnie ,bo wiem że kupiłem szrot i badziewie to pewnie twoje drugie konto na tym forum ,by ratować MSI Support Team 

Wcale ich nie bronię, bo support MSI leży i kwiczy.

Jeżeli lekiem supportu MSI jest tylko porada zmień BIOS bez wyjaśnienia innych problemów, to jest to co najmniej żenujące.

Ja tylko wyjaśniłem Ci gdzie są problemy i czego dotyczą, większość z nich wynika ze specyfiki chipsetu Intela.

Tak więc problemy konfiguracyjne, które tu opisałeś nie dotyczą tylko MSI, ale także Gigabytea czy też Asusa.

Gdybyś kupił płytę innego producenta, to też byś natrafił na większość z powyższych problemów.

Edytowane przez Pawel7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

- czy aktualizacja biosu umożliwi mi wetknięcie standardowej wtyczki LPT do nie standardowego gniazda na płycie MSI ?

- czy aktualizacja do bios-u wersji 5.2 jest dla mnie bezpieczna ? skoro MSI nie zaleca jej dla mojego procesora ? [i7 2600]

- czy bios 5.2 nie ubije mi płyty na amen ? a może o to panu chodzi ?

 

http://i.imgur.com/GJbxKdc.jpg

 

taki suport team jak z koziej du*y trąba  - nie wierzcie temu człowiekowi ,bo nie ma bladego pojęcia o sprzęcie !

 

i na koniec hit sezonu

- firma amigo pc w swojej gwarancji do pł. głównej pkt. 7 pisze ,

że aktualizacja biosu = utrata gwarancji - kpina na maxa ! - nie polecam tej uduś firmy

brak kompetencji i brak suportu ,oraz typowa spychologia po zakupie - tak samo jak MSI

 

 

Zrozumcie trochę sytuację , mamy dużo pracy , jest sezon urlopu , ktoś kogoś zastępuje .

 

 

mam kilka pytań do eksperta MSI

 

zakupiłem płytę gł. MSI Z68A-G43

 

1. jak uruchamia się komputer to powinno być krótkie piknięcie ,że wszystko jest ok ,ale nie ma go - więc nie działa

wpiąłem głośniczek pod złącze JFP2 wg.instrukcji ,plus [czerwony]do pinu 8 i minus [czarny]do pinu 2
czy ta płyta nie ma sygnalizacji dźwiękowej ,mimo że ma wyjście na głośnik ? głośniczek jest sprawny.
 
http://i.imgur.com/DM7JmDz.jpg
2.podczas konfiguracji biosu kursor myszy się zawiesza po 40 sekundach , dalsza konfiguracja biosu jest możliwa tylko klawiaturą ,mam mysz na ps2 optyczną - sprawną
pytanie : po co mi bios uefi z obsługą myszy skoro nie działa ? i dlaczego nie działa ? bios ver 5.0
 
http://i.imgur.com/mAEDcfd.jpg
 
3.port LPT niby ta płyta ma ,ale złącze na płycie gł. jest nietypowe/za wąskie - nie standardowe i nie da się do niego wpiąć śledzia z gniazdem LPT - nie pasuje.
ma też złącze COM i tam wtyk pasuje bez problemu - dlaczego nie dodajecie przejściówki ,skoro zmieniacie standard i nie informujecie o tym w instrukcji ? na foto widać że piny złącza LPT są za wąskie
http://i.imgur.com/bRVLZsx.jpg
 
 
 
4.na klawiaturze mam przycisk power on/off ,ale tylko jest w stanie wyłączyć komputer ,ale go nie uruchamia jak
to miałem ustawione w poprzednim komputerze ,bo płyta chyba nie obsługuje stanu S3 dla klawiatury ps2 mimo ,że posiada takie gniazado
jak to ustawić w biosie ? bo nie interesują mnie pomysły msi typu kombinacja klawiszy Ctrl+ F1 albo Ctrl+ spacja albo Ctrl+Esc
bo mam JEDEN przycisk power ,dlaczego msi zmusza mnie do zmiany klawiatury lub szukania np. po ciemku kombinacji klawiszy zamiast jednego przycisku ? po to kupiłem płytę z ps2 żeby ,nie kombinować z dobrą  klawiaturą
proszę mi napisać jak mam to ustawić w biosie ?
 
http://image.ceneo.pl/data/products/66548/i-mediatech-mt136b-superb-roller-office-xp-czarna.jpg
 
5. chciałem uruchomić przeglądarkę www winki3 spod biosu - myślę sobie super sprawa,
wchodzę w ustawienia ,ale wśród dostawców usług 3G ,nie ma aero2
więc wybrałem plusa ,który tą usługę dostarcza i zmieniłem apn i dns na właściwy - jednak połączenie ,nie działa - dlaczego ?
apn:darmowy  dns:8.8.8.8
 
http://i.imgur.com/JFjj0Vi.jpg
 
6. płyta ze sterownikami chyba jest wadliwa  ,bo nie odczytują się prawidłowo wszystkie pliki - więc wszystkie stery ściągałem nowe z neta
czy to jest wasze top quality ? 
 
http://i.imgur.com/IWLCvCQ.jpg
 
dodam jeszcze ,że moją płytę wybrałem z pośród 3 sztuk ,które patrząc się wzdłuż linii krawędzi płyty z czterech boków ,były pogięte w eS-y floresy [top quality przypominam]
 
 

ciąg dalszy ....

chciałem podłączyć wtyk DVI z monitora i zonk nie da się ,bo MSI zamontowała gniazdo DVI-D zamiast DVI-I jakie jest we wszystkich kartach graficznych więc mój wtyk DVI-I nie pasuje

 

http://i.imgur.com/Ci7vlPB.gif

http://i.imgur.com/36A1Xq5.jpg

 

zagotowałem - ale chwila przecież mam też gniazdo d-sub vga starego typu i mam gdzieś taki kabel to sobie tak podłączę

wpinam kabel vga do gniazda vga - pasuje uff ,odpalam kompa, jest obraz widzę startujący bios i ... 

słyszę że windows się odpalił - obrazu brak ! to restart wchodzę do biosu [tu obraz jest] znajduję opcję grafiki trzeba ,zmienić na tą wewnętrzną - zmieniam ,restart i obraz przy starcie biosu jest ,a później ciemność !

[jak miałbym zainstalować system i sterowniki ?]

dotąd miałem płyty gigabyte ,ostatnio na G31 z wbudowaną grafiką i tam zawsze obraz był ,nic w biosie nie musiałem przełączać

mogłem jedynie wybrać ,czy ma startować z karty wewnętrznej ,czy tez zewnętrznej komp ,a windows się odpalał z obrazem w niskiej rozdzielczości ,aby cokolwiek można było zobaczyć i zainstalować sterowniki ,ale nie w msi ,tu tylko są gniazdka - NIEKOMPATYBILNE Z NICZYM

Przepraszam za zbyt ogólną odpowiedź poprzednim razem.

 

Ad.1 W nowych BIOSach i płytach głównych wyłączony jest buzzer

Ad.2 Może być to kwestia błędów w BIOSie, w niektórych modelach mysz działała odwrotnie

Ad.3 Port na śledziu dedykowany do płyt głównych można nabyć w Komputroniku http://www.komputronik.pl/product/137444/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Port_do_plyt_MSI_LPT_.html

Ad.4 Tak jak pisałem wcześniej , przez błedy w biosie płyta może nie startować z klawiatury

Ad.5 Musimy to potwierdzić z centralą

Ad.6 Na płycie DVD zostały dołączone sterowniki dla systemu operacyjnego Win 7 i starszych.Dla Win 8 należy ściągnąć ze strony MSI.

Ad.7 Kwestia ustawień i chipsetu. Płyta nie ma zbytnio nic z tym wspólnego.

 

Wcale ich nie bronię, bo support MSI leży i kwiczy.

Jeżeli lekiem supportu MSI jest tylko porada zmień BIOS bez wyjaśnienia innych problemów, to jest to co najmniej żenujące.

Ja tylko wyjaśniłem Ci gdzie są problemy i czego dotyczą, większość z nich wynika ze specyfiki chipsetu Intela.

Tak więc problemy konfiguracyjne, które tu opisałeś nie dotyczą tylko MSI, ale także Gigabytea czy też Asusa.

Gdybyś kupił płytę innego producenta, to też byś natrafił na większość z powyższych problemów.

 

Chodziło oczywiście o sprawy softwarowe.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym żeby Pan się jeszcze ustosunkował do tego, że MSI na gwarancji wymienia na używane egzemplarze płyt gł i kart graficznych. O co chodzi? To jest strasznie zniechęcające.

Serwis prowadzi tzw SWAP czyli wymianę zepsutej karty graficznej lub płyty głównej na produkt działający.

Link to post
Share on other sites

To w zależności , jaką gwarancję dał Tobie sklep. Zazwyczaj jest to 36 miesięcy lecz sklep może ją skrócić do 24 miesięcy. MSI daje gwarancję tylko dystrybutorowi a ta odnawiana na taki okres ,jaki został do końca gwarancji i w zależności w którym roku sprzęt uległ uszkodzeniu.

Link to post
Share on other sites
Zazwyczaj jest to 36 miesięcy lecz sklep może ją skrócić do 24 miesięcy. MSI daje gwarancję tylko dystrybutorowi a ta odnawiana na taki okres

Niestety, ale to przemawia przeciw MSI.

W tym miejscu Asus i Gigabyte nie olewają indywidualnych klientów.

Spotkałem się z sytuacją, w której nie można było ustalić dystrybutora płyty, a sklepu już nie było.

Asus reklamację rozwiązał bez problemu, podali tylko adres gdzie odesłać płytę.

Jakiś tydzień później Asus wymienił płytę na fabrycznie nową.

Edytowane przez Pawel7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...