Skocz do zawartości

Dlaczego nie wszystkie pliki się kopiują?


Recommended Posts

Kopiuję właśnie wszystkie pliki na dysk zewnętrzny, gdyż wysyłam laptop na gwarancję. Zawsze po każdym skopiowaniu, a przed usunięciem folderu z laptopa porównuję foldery czy na pewno wszystko się dobrze skopiowało. Niestety przy jednym pojawił pewien problem - po skopiowaniu na dysk zewnętrzny folder ma mniejszy rozmiar i mniej plików. Zamiast 165gb ma 130, zamiast 550 plików ma ok 400. Nie mam żadnych problemów z dyskiem, kopiowałem metodą kopiuj-wklej, nie było żadnych błędów. Ponowiłem próbę - tak samo. Zrobiłem zatem wytnij - wklej i znów tak samo - gdzieś uciekło 35gb danych. Co się stało? Czy to były jakieś uszkodzone pliki? A może pierwszy folder pokazywał złe informacje? Były to głównie filmy + zdjęcia.

Czy kolejne foldery kopiować inną metodą dla pewności np total commanderem?


PS: Odkryłem coś nowego - gdy klikam na folder "właściwości" to pokazuje mi ten mniejszy rozmiar 130gb. Gdy wchodzę w folder, zaznaczam wszystkie pliki i klikam właściwości - to pokazuje mi 165gb. Czyli wychodzi na to, że chyba wszystko się dobrze skopiowało. Dlaczego zatem informacje całego folderu są błędne?

Link to post
Share on other sites

Metody kopiowania/przenoszenia plików:

1) klasyczne zaznaczenie myszką elementów i przeciągniecie do obszaru docelowego nie uwzględnia plików/katalogów ukrytych przez system, chyba że w Opcjach Folderów masz zaznaczone pokaż Ukryte pliki/katalogi.

2) Ctrl+A (zaznacz wszystko), Ctrl+C (kopiuj) i obszarze docelowym Ctrl+V (wklej) uwzględni pliki/katalogi ukryte.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

może na dysku włączono kompresowanie, może nie uwzględniono plików ukrytych lub systemowych. Ja bym się pokusił o klona dysku albo kopię za pomocą live pendrive acronis true image. Albo po prostu przenieś dane i zobaczysz czy coś zostało  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...