Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Chodzi mi o to, że AMD dało tam Hi end do jej zasilania... Taki argument żeby wygrać dyskusję

 

Ano, tylko że przez to zanim zwodowałem, po solidnym UV karta wcinając pokaźne ilości prądu walnie przyczyniała się do efektu cieplarnianego.

Link to post
Share on other sites

Macie rację. O ile Tomb Raider i bez RT wygląda świetnie, o ile w Metro też można tego cuda nie włączać, o tyle już Control z RT zrywa momentami papę z dachu.

 

Tylko, że do TR, czy Metro RT jest jakby doklejony, to nadchodzące produkcje już pewnie z RT będą czerpały dużo i będzie miało to wymierny wpływ na nasze doznania wizualne.

Link to post
Share on other sites

Długa gw ma istotne znaczenie przy odsprzedaży karty. Za 2 lata, mając jeszcze kolejne 2 przed sobą powinieneś być w stanie dostać całkiem niezłe pieniądze za tego Gigabytea (jeżeli Ofc będziesz chciał tak szybko zmienić).

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, gdybym kiedykolwiek w ogole rozwazal kupno uzywanego GPU ( w co watpie ) to jedynie z gwarancja. Mam nieodparte wrazenie, ze spora czesc uzywek pochodzi z koperek krypto, wiec dzialaly pewnie 24/7. Uzywajac motoryzacyjnego porownania, to istnieje duza szansa, ze sa zajechane ze sporym przebiegiem.

Link to post
Share on other sites

No to dzięki za pochlebne słowa. Tym bardziej, że kartę dostałem darmo uszkodzoną bez chłodzenia. Wymieniłem na niej dwa mosfety, cztery cewki i rezystor (który przewodził w jedną stronę, a w drugą miał zwarcie i zamiast mili ohmów, podawał na miernik mega ohmy!).

Chłodzenie udało mi się dopasować ze strixa (ale nie wiem jakiego - takiego z dwoma wentylami i świecącym logo - praktycznie pasuje bez większych przeróbek - podpiłowałem tylko troszeczkę jedno miejsce, aby zmieściły się dwa elektrolity).

 

Karta pracuje tak (nie ważne, czy odpalę demko na 5 min, czy na godzinę - wartości już się nie zmieniają - w gorące dni wentyl kręci się o 200rpm więcej - to wszystko). Zatem trafiła mi się świetna sztuka - szkoda tylko, że nie 6GB :/

 

36XV5cK.jpg

 

Sorka - taki mały offtop od kart czerwonych :ups:

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

I to jest prawdziwy recycling! Graty, bo się należą za taką robotę! Tu nie ma się czego wstydzić tylko trzeba się wręcz chwalić!

 

Większość osób na tym forum za pewne w życiu nie trzymała nawet lutownicy w ręce, nie wspominając już o tym jak i gdzie z niej korzystać. :D

 

Napisze PW z pytaniem, bo nie chcę offtopa ciągnąć.

Link to post
Share on other sites
#603 icon_share.pngSuccubus

 

a propo tego filmiku,

 

 

Ten klip to antyreklama dla RT. Jakby sponsorowane przez AMD...

 

Tak, zdecydowanie AMD swój relatywnie skromny budżet marketingowy wykorzystuje na tego typu działania dywersyfikacyjne  :DWszakże nie od dziś wiadomo że tonący brzytwy się trzyma... ;)

 

W Control nie grałem, wiec się nie wypowiadam - ale w metro exodus RT ON/OFF na RTX 2080 chwilę pograłem i faktycznie taka odsłona implementacji szału nie robi.

 

Widziałem natomiast gdzieś gameplay (nie pamiętam niestety nazwy gry)  tytułu który ma wyjść i obicia na powierzchniach "niklowanych" robią naprawdę wrażenie, ale na czym to było wyrenderowane? no właśnie.

Przyjdzie co do czego to finalna wersja zostanie okrojona tak żeby to jako-tako chodziło w 60FPS na takim 2070s.

 

Tylko jak umówisz entuzjastom zielonych, że tak naprawdę obecna generacja RTX jest za słaba żeby udźwignąć pełną implementacje tego ficzera na dobrym poziomie zaczyna się gó**o burza i obraza majestatu. :)

Link to post
Share on other sites

@up:

Hehe, no wiadomo o co chodzi. Dodam, że lutownicą taką z grzałką i nawet bardzo cienkim grotem miałbym problemy aby coś tam zrobić. Jedyne rozsądne rozwiązanie to stacja z gorącym powietrzem i cienką końcówką nawiewu (nie są drogie takie stacje - ja mam jakąś za około 500zł i lata już sporo czasu, kupiłem ją na Giełdzie Elektronicznej w podziemiach na rogu Wawelskiej i Al. Niepodległości - może byliście kiedyś?).

 

to już po prostu nieskończoność

Tak, ten zawodnik przepuszczał ładnie w drugą stronę i robiąc pomiar - uznałem go w pierwszej chwili za dobry, dopiero później trochę przypadkowo wziąłem do rąk sondy w odwrotnej orientacji i wtedy wyszło, że coś nie halo.

 

Jeszcze dopowiem, że ja nie jestem zawodowym elektronikiem - choć zawsze się tym interesowałem, na studiach też sporo miałem (choć głównie teoretycznej), ale ponieważ sam się tym jarałem od dawna, no to coś tam umiem zrobić - takie prostsze rzeczy oczywiście.

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

wymieniałaś mosfety i dławiki na identyczne jak te obok?

Pany. Jedno pytanie. Sygnał wideo idzie przez HDMI, nie widzę postu płyty głownej

Bios widzę jak w niego wejdę, ale chciałbym widzieć post

 

Jest jakiś trik na ogarnięcie tego?

 

ps. te artefakty chyba od amd relive były, bo jak uruchamiałem jego zakładkę w grze to wyskakiwały. Teraz gram i nic nie ma. Wciskam relive i dalej nic, więc chyba to tylko problem sterowników 

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites
wymieniałaś mosfety i dławiki na identyczne jak te obok?

 

Mosfety tak, bo akurat dawca miał identyczne, dłąwiki o podobnych wartościach, ale ..

 

sekcja zasilania tego modelu jest bardzo prosta: 4,mosfety, 4 cewki i bateria kondensatorów, do wymiany miałem dwa mosfety i dwie cewki. Ponieważ nie mogłem znaleźć identycznych zdecydowałem się na wymianę wszystkich dławików w całej sekcji zasilania gpu. Wartości wychodzące za poszczególną fazą są w granicy błędu do tego co powinno być fabrycznie. Mam nadzieję, że zapewni to karcinie jeszcze długi żywot.

 

 

By zbytniego offtopa nie było, taki teścik wjechał na guru3d :)

 

MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X review

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...