Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

kawabonga, dj dobrze ci to wyjaśnił, porównaj sobie architekturę tych dwóch kart, przy takim samym taktowaniu nie ma cudów, żeby słabsza karta miała taki sam wynik, to jest jeszcze prostsze do zrozumienia niż konstrukcja cepa ;)

Nic mi nie musi wyjaśniać , ja dobrze znam specyfikacje Navi . To co na papierze nie koniecznie przekłada się na realia . Vega 64 też na papierze wygląda dobrze a wydajność w grach jednak słabsza .

Ale nie chodzi mi o to aby udowodnić że karta jest szybsza , tylko nawiązuje dalej do tego że jeśli ktoś chce się bawić w OC to lepiej wziąć RX 5700 sporo się zyska wydajności w porównaniu z  RX 5600XT  

Link to post
Share on other sites

oczywiście, że nie ma dużej różnicy jak podkręcisz rx5700 między wersją XT, tylko , ze u naszych Januszy rx5700 jest kiciowato wyceniona - najtańsza wersja z bieda chłodzeniem około 1,7k? ta karta powinna koło 1500 kosztować, tak samo jak wersje bieda rx5600xt powinny po 1100 góra 1150 być

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Tzn te bieda czyli co maja 12gbps niezmienne, przy 14gbps które są równe a często lepsze niż rtx 2060 to raczej dziwne by miały być tańsze niż odpowiedniki nvidii.

Aktualnie najtańsze rtx 2060 z dwoma wentylatorami to pality dual i gigabyte windforce, a ich ceny od 1350zł się zaczynają. Więc jak 5600xt ma możliwość mieć 14gbps ram to być tańszym o 200zł? Why?

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

rx 5600xt miał być konkurentem dla gtx1660super, a nie rtx 2060 - to ze dali ciała i od razu na start nie było biosów 14Gbps to już tylko włodarze od amd wiedzą - no i na start porządny szafirek kosztował 1299, więc ta bieda mogłaby kosztować tak jak pisałem 1150 czy nawet 1100

a porównywanie z nvidią mnie nie interesuje, chwała , ze mamy lepsze karty za niższą cenę, taki rx5700xt dorównuje rtx2070s często a kosztuje 500 zyla mniej

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

No, jaram się.  :evil:

 

Ale powim szczerze, że nie spodziewam się aby big navi mógł podskoczyć 3090. Byłbym szczęśliwy, gdyby jego wydajność w RT była ogólnie na poziomie 3080, ale żeby był lepiej wyceniony. Najlepiej by było, aby nie przekraczał 2k cebulionów.  (ale nie ma ch... pewnie będzie drogo i średnio)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie,  jak wyjdzie rtx 3060 zakładam, że wydajność 2080 to wtedy może się obudzą ;P

Jeżeli dostępność produktu będzie wystarczająca. RTX 2080 ti powinien chodzić za 1800-1900 zł co najmniej (po premierze RTX 3070 ) Kto będzie chciał płacić za dwuletnie karty po gwarancji lub z powoli kończącą się.  RTX 2080 najmocniej dostanie  1400-1500 zł to max lecz wszystko wyjaśni  się przy premierze 3060. Lecz 3070 rozda karty.  2070 i 2060 szkoda pisać  :D

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

Rtx 3060 to powinna być nadal średnia półka, więc tłoczno będzie ze strony AMD = musi być wysoka dostępność.

 

Ja tysz czekam na zapowiedź BigNavi; wydajność 3070 będzie MINIMUM, jestem niemalże pewien konkurenta dla 3080 (i nv wyjeżdżająca od razu z 3080S/Ti).

 

Czekamy™

Link to post
Share on other sites

@up

Zen3 pojawi się na przełomie październik/listopad tak samo jak BigNavi.

Jeszcze w tym miesiącu będzie zapowiedź ;)

A nie mówiłem ;)

8 październik - prezentacja zen3

28 październik - prezentacja RDNA2 BigNavi

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Pragnę przekazać info w sprawie czarnych ekranów na RX 5700 xt Rog Strix oraz wybudzającym się monitorze przy wyłączonym komputerze. Problemem okazał sie kabel display port dokupiony po zakupie karty. Żeby było śmieszniej monitor wybudza się z uśpienia po podłączeniu samego kabla do monitora. Ale w pracy na monitorze na którym testowałem ten efekt, wybudzenie już nie następowało. Po wymianie kabla na inny problem czarnych ekranów z działającymi w tle aplikacjami, rozwiązywany przez wyłączenie i włączenie monitora - znikł. Mogę stwierdzić że jestem w tej chwili zadowolonym posiadaczem Asus Rog Strix rx 5700 xt i wydaje mi się że stuttering w warzone i innych grach też był powodowany przez felerny kabel.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ciekawe ilu jest takich jak ty, że od razu psioczą na kartę bo usłyszeli gdzieś że amd be, zanim sprawdzą inne elmenty  8-)

no to 28 października mamy oficjalną prezentację navi2 - może na gwiazdkę cos wypuszczą rywalizującego chociaż z rtx 3070 i o połowę tańsze :menda:   

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...