Skocz do zawartości

Temperatury Zotac rtx2060 twin fan


Recommended Posts

Witam od jakiegoś tygodnia posiadam rtx 2060 twin fan od zotaca wcześniej grając w mniej wymagające gry tego nie zauważyłem ale teraz po odpaleniu bardziej wymagającej gry jaką jest Metro Exodus zauważyłem ze karta osiąga całkiem wysokie temperatury sięgające nawet do 74-75c na początku myślałem że to może być wina wentylatorów i ich za małej prędkości ale te chodzą na 77-80% według Msi AfterBurner. Myślałem też że może wina leży po stronie obudowy ale nigdy wcześniej nie miałem problemów z temperaturami oraz temperatura procesora ryzen 5 1600 to 52c przy boxowym chłodzeniu więc to raczej nie wina wentylacji w obudowie gdzie jej wentylatory tez wyrzucają ledwo ciepłe powietrze.I właśnie zaczęło mnie to zastanawiać czy ten model tak ma z tymi temperaturami przy takich prędkościach wentylatorów czy coś jest nie tak z nim.

 

Rozdzielczość w jakiej gram to 2560x1440

Taktowania rdzenia karty to od 1800-1870mhz

Taktowanie pamięci 7001mhz 

Wszystko wzięte z msi af.

Link to post
Share on other sites

75st to nie jest żadna tragedia. Ten typ radiatora widocznie tak ma. Wielkość jakość radiatora ma większy wpływ na temp niż nawet najlepsze wentylatory. Otwarcie obudowy może pomóc. Gdybyś miał evge polecił bym zmienić pastę lub dokręcić lekko radiator. Z zotaciem nie wiem jak jest z gwarancją w pl.

U mnie podobnie miał rx 580 xxx oc wentyle na 70% dopiero zatrzymywały wzrost temp pow 75st. Teraz evga 1080ti trzyma 70st na 50%fan.

Edytowane przez dragzor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam od jakiegoś tygodnia posiadam rtx 2060 twin fan od zotaca wcześniej grając w mniej wymagające gry tego nie zauważyłem ale teraz po odpaleniu bardziej wymagającej gry jaką jest Metro Exodus zauważyłem ze karta osiąga całkiem wysokie temperatury sięgające nawet do 74-75c na początku myślałem że to może być wina wentylatorów i ich za małej prędkości ale te chodzą na 77-80% według Msi AfterBurner. Myślałem też że może wina leży po stronie obudowy ale nigdy wcześniej nie miałem problemów z temperaturami oraz temperatura procesora ryzen 5 1600 to 52c przy boxowym chłodzeniu więc to raczej nie wina wentylacji w obudowie gdzie jej wentylatory tez wyrzucają ledwo ciepłe powietrze.I właśnie zaczęło mnie to zastanawiać czy ten model tak ma z tymi temperaturami przy takich prędkościach wentylatorów czy coś jest nie tak z nim.

 

Rozdzielczość w jakiej gram to 2560x1440

Taktowania rdzenia karty to od 1800-1870mhz

Taktowanie pamięci 7001mhz 

Wszystko wzięte z msi af.

Temperatury twojej karty zaczynają się od 72° jak będzie 80° wtedy myśl nad jej obniżeniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jeszcze takie pytanie monitor do karty podłączony jest kablem display port i pojawia się taki problem że po włączeniu komputera ekran zaczyna tak jakby włączać się i wyłączać losowo czasami włączy sie normalnie pare razy pod rząd a czasami pierwsze uruchomienie np rano skutkuję takim efektem wcześniej działało wszystko w porządku z poprzednią kartą.To może być wina jakiegoś uszkodzenia display portu w karcie? Narazie podłączyłem monitor przez HDMI żeby sprawdzić czy problem też będzie występował.Na to włączanie i wyłączanie pomaga albo restart komputera albo włączenie i wyłączenie monitora.

Link to post
Share on other sites

A jeszcze takie pytanie monitor do karty podłączony jest kablem display port i pojawia się taki problem że po włączeniu komputera ekran zaczyna tak jakby włączać się i wyłączać losowo czasami włączy sie normalnie pare razy pod rząd a czasami pierwsze uruchomienie np rano skutkuję takim efektem wcześniej działało wszystko w porządku z poprzednią kartą.To może być wina jakiegoś uszkodzenia display portu w karcie? Narazie podłączyłem monitor przez HDMI żeby sprawdzić czy problem też będzie występował.Na to włączanie i wyłączanie pomaga albo restart komputera albo włączenie i wyłączenie monitora.

Monitor z freesync? A co do temperatur. Warto spróbować undervoltingu. U mnie pomogło. Temperatury obniżyły się i mogłem "skręcić" wentyle by chodziły <60%. Zwiększa to też boost karty. Karta fabrycznie jest bardzo głośna w porównaniu z moim poprzednim gtx 1060 AMP to przepaść jeśli chodzi o kulturę pracy. Obecnie też mam zotaca 2060 ale wersję AMP.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to mało prawdopodobne ale sprawdź czy kabel DP dobrze siedzi w gnieździe DP w karcie. Miałem brak obrazu przez źle włożony kabel. Był niby dobrze włożony ale musiał "niedochodzić" sygnał. Wszystko to, że miałem delikatnie za wysoko obsadzoną kartę i blacha obudowy blokowała lekko połączenie. Pierdół ale wszystko jest możliwe.

Link to post
Share on other sites

Kabel był napewno dobrze dociśnięty próbowałem podłączać go 2 razy i sygnał jest widzę pulpit mogę normalnie używać komputera ale może zle to opisałem przy włączeniu komputer działa widzę obraz ale on tak jakby miga na czarno i pulpit czarno i pulpit i tak w kółko aż do momentu restartu komputera albo włączenia i wyłączenia monitora.Czasami jest dobrze i nic takiego nie ma i wszystko działa dobrze w grach i benchmarkach nie ma zadnych problemów artefaktów graficznych ani zniekształceń obrazu.

Link to post
Share on other sites

Kabel był napewno dobrze dociśnięty próbowałem podłączać go 2 razy i sygnał jest widzę pulpit mogę normalnie używać komputera ale może zle to opisałem przy włączeniu komputer działa widzę obraz ale on tak jakby miga na czarno i pulpit czarno i pulpit i tak w kółko aż do momentu restartu komputera albo włączenia i wyłączenia monitora.Czasami jest dobrze i nic takiego nie ma i wszystko działa dobrze w grach i benchmarkach nie ma zadnych problemów artefaktów graficznych ani zniekształceń obrazu.

Dobrze to opisałeś. Po prostu czasami przyczyna jest błaha jak w moim przypadku.

Karta ma 3 DP we wszystkich rozumiem to samo?

Najlepiej iść drogą eliminacji. Może kabel, może monitor. Tyle, że to też mało prawdopodobne jeśli z poprzednią kartą było OK. Wiem, że gtx 1060 miały swego czasu problemy z DP. Pomagał jakiś tam soft.

Link to post
Share on other sites

Głupio to zabrzmi ale nie próbowałem wszystkich trzech,zaraz to zrobię i zobaczę rezultaty tylko niestety cały ten problem pojawiał się najczęsciej po dłuższym wyłączeniu komputera także rezultat tego pewnie zobaczę dopiero jutro.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim , to nie są temperatury niebezpieczne , czy zagrażające karcie . Nie wiem jaki masz przepływ powietrza w komputerze , więc i tu może leżeć przyczyna . Może można by zbić parę stopni przy odpowiednim chłodzeniu wnętrza...

Link to post
Share on other sites

Obudowa to gladius x60 jeden wentylator 140mm wciąga powietrze 2 wentyle jeden z tylu drugi u góry wyciągają.

 

A co do problemu z obrazem widocznie ten jeden display port jest uszkodzony bo po podłączeniu monitora do kolejnego problem na chwile obecna zniknął czyli karta pewnie pojedzie do reklamacji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...