Skocz do zawartości

Windows 10 nie widzi RTX 2060.


Recommended Posts

Coś więcej informacji może?

 

Jaka płyta główna? Jaki model karty (poza tym że RTX 2060)?

 

Jak masz dwa sloty to próbowałeś przekładać tą kartę w drugi i odpalać pc?

 

Można też zablokować iGPU w biosie i spróbować odpalić komputer ponownie, może wymusi wtedy użycie dedykowanego gpu.

 

Sprawdzałeś wszystkie kable od psu czy na pewno poprawnie wpięte?

 

Może karta nie do końca siedzi w slocie albo coś kurzu czy innego syfu się dostało do środka i przez to nie styka?

Edytowane przez TheSimon
Link to post
Share on other sites

Divice Manager - PCI Device ma żółty znaczek i wykrzyknik. Driver Booster instaluje mi teraz to więc zobaczymy czy to nie tego wina. Jest jako "missing driver".
MSI B450 A-PRO
RTX Palit OC 2060


Wkładając kartę do slotu słychaćbyło dziwny odgłos. Dosyć głośny. Nie wiem dlaczego. 2x.

Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

Teraz mam już niby wszystkie sterowniki zainstalowane, a komp nadal nie widzi karty graficznej... ostatni raz AMD... tak to jest jak się oszczędza bo intel za drogi.


Nawet zresetowac czy wylaczyc kompa ciezko. Getting windows ready...masakra.
Link to post
Share on other sites

A jakie sterowniki instalujesz?

 

Pobierz najnowsze z nvidia 418.

 

 

Nasganawia mnie jak to odpisałeś dziwny odgłos przy montażu. Njenulamales czegoś?

 

Karta powinna wejść. Lekko bez żadnych odgłosów zwyczajne klik i siedzi. Zabezpieczenie na złączu pcie zamknięte?

 

Amd czy Intel nie ma tu nic do rzeczy.

Link to post
Share on other sites

A jakie sterowniki instalujesz? Pobierz najnowsze z nvidia 418. Nasganawia mnie jak to odpisałeś dziwny odgłos przy montażu. Njenulamales czegoś? Karta powinna wejść. Lekko bez żadnych odgłosów zwyczajne klik i siedzi. Zabezpieczenie na złączu pcie zamknięte? Amd czy Intel nie ma tu nic do rzeczy.

Włożyłem jeszcze raz i nic... Karta na bank sprawna bo wczoraj jeszcze raz włożyłem starą płytę z prockiem i działała. Sterowniki najnowsze. Spróbowałęm też przez Geforce Experience i nadal to samo. Najgorsze to, że po prostu nie widzi karty. W Divice Manager ciągle tylko Microsoft Basic Display Adapter

Link to post
Share on other sites

Może mam zjebanego tego Windowsa.


Wszystko już sprawdziłem. Po 8 zadzwonie do serwisu, ale pewnie nic nie zrobią. Oddaje ten syf i tyle. Nauczka na przyszłość żeby nie brać AMD (wymuszanie instalacji Win 10)


Zeby tego malo bylo to teraz jeszcze poszla 1 partycja na hdd. 250gb w kanal. Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

 

 

Oddaje ten syf i tyle. Nauczka na przyszłość żeby nie brać AMD (wymuszanie instalacji Win 10)

Największa bzdura jaką w życiu słyszałem, równie dobrze możesz psioczyć na Intela, bo wymusza kupno nowego mobo i instalkę W10 pod nowe procki, choć na starych działają i to pod W7

Sam wybierałeś sprzęt, bo o ile pamiętam co napisałeś to "Intel za drogi", a teraz narzekasz. Nikt Ci nie zagwarantuje, że kupisz droższego Intela to będzie działał, być może zaczniesz narzekać jakie to cienkie piny robią, bo połowę powygniasz/połamiesz podczas montażu procka.

 

Jak niby mają wymuszać instalację W10 skoro samo MSI do tej płyty oferuje stery do W7, choćby takie, które rozwiązałyby problem z myszką i klawiaturą W7, trzeba tylko chcieć zajrzeć:

AMD USB3.1 Driver (W7)
Microsoft Win7 Hotfix installation is required for AMD Chipset Driver to be installed successfully.

Poza tym temat nie działającej myszki i klawiatury podczas instalacji W7 (zarówno intel jaki i amd) był wałkowany kilkanaście razy na tym forum.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz po prostu uwaloną kartę albo złącze PCI-Express na płycie głównej.

Zabierz kartę do jakiegoś znajomego i spróbuj w innym komputerze. Jeżeli odpali, wysyłaj płytę na gwarancję. Jeżeli nie odpali, wysyłasz kartę na gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Jak karta działa na innym komputerze to jest bardzo duże prawdopodobieństwo uwalonego slotu PCI Express na płycie. Przełóż kartę w drugi slot (o ile płyta taki posiada) i spróbuj uruchomić. Przydałby się też reset BIOSu - zworką albo przez wyjęcie baterii na 3min.

Link to post
Share on other sites

Mi to wygląda na mechaniczne uszkodzenie slotu przy montażu karty (ten dziwny dźwięk o którym autor wspomniał). W takim wypadku po gwarancji. Sprawdzić kartę w drugim złączu, jak już poprzednicy pisali. I dla pewności można włożyć inną kartę do głównego złącza.

Ze sterownikami czy biosem nie ma co kombinować jak komputer nie widzi karty.

Link to post
Share on other sites

Serwis x-koma twierdzi że to wina Windowsa. Pieprze to. W sobote oddaje ten syf i wracam na starego kompa.

Mi to wygląda na mechaniczne uszkodzenie slotu przy montażu karty (ten dziwny dźwięk o którym autor wspomniał). W takim wypadku po gwarancji. Sprawdzić kartę w drugim złączu, jak już poprzednicy pisali. I dla pewności można włożyć inną kartę do głównego złącza.

Ze sterownikami czy biosem nie ma co kombinować jak komputer nie widzi karty.

Ten odgłos jest za każdym razem.

Tak czy siak też obstawiam Windowsa...

Link to post
Share on other sites

Ogólnie Board Explorer wygląda

tak:

 

MSI-0.jpg

 

tam gdzie są zamontowane jakieś urządzenia/części jest czerwona ramka z czerwonym tłem. Jak najedziesz kursorem myszki powinno wyświetlać jakie to urządzenie/częsć.

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...