Skocz do zawartości

Recommended Posts

Którzy nie stosują? Wydawało mi się że tą różnice między pojemnością dziesiętną, a binarną to kontrolery wymuszają (w jakichś datasheetach wyczytałem, nie pamiętam którego kontrolera ale jakaś taniość)

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Samsung z tego co pamiętam w ssd serii pro zostawiał to do ustawienia użytkownikom

 

A tak to by trzeba patrzeć po modelach, te co nie mają równej pojemności zazwyczaj mają OP, czyli 120GB, 240-250GB, 480-500GB itd.

 

Np ostatnio adata wypuściła sx 8200 i sx 8200 pro, różnią się tylko tym, że pro nie ma OP.

Link to post
Share on other sites

Samsung z tego co pamiętam w ssd serii pro zostawiał to do ustawienia użytkownikom A tak to by trzeba patrzeć po modelach, te co nie mają równej pojemności zazwyczaj mają OP, czyli 120GB, 240-250GB, 480-500GB itd. Np ostatnio adata wypuściła sx 8200 i sx 8200 pro, różnią się tylko tym, że pro nie ma OP.

Tak patrzę to wychodzi, ze te z nierówną pojemnością mają ponad te ~7%. Toshiba TR200 z kostek 256GiB, nominalnie 240GB, a po formacie 224GiB czyli 12,5%. Crucial MX500 z kostek 256GiB, nominalnie 250, a po formacie 232GiB czyli 9,3%.

Ogólnie dram less tak patrzę często maja więcej OP (cache?) ale nawet te o nominalnej pojemności 256GB mają też więcej - Adata SU800 ma 288GiB, 256GB nominał i 236GiB po formacie - to aż 18%. Zależy jakie kostki ale wydaje się, że wszędzie trochę odkładają dla kontrolera - dla 256GiB kostek/256GB nominalnej nawet to zostaje z 19GiB 

 

EDIT

Tak jak ty zrezygnowałem z zostawiania jakiegoś dodatkowego miejsca. Po rozeznaniu to nie ma sensu. Zwolnić i tak zwolni zapewne po połowie zapełnienia, a żywotność to jak padnie ponad fabryczny OP to i tak dysk zajechany.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Zasada jest prosta. Im gorszy SSD tym więcej dają, bo tym można wydajność ratować, jak i żywotność. Samsung w którymś z SSD na TLC miał 25% OP z tego co pamiętam, ( nie pamiętam czy we wszystkich pojemnościach ) tylko nie pamiętam co to był za model, z tego co sprawdziłem, to nie 840 evo, ani 850 evo. Więc może z tych innych serii samsunga, z nierównymi numerami modeli.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...