Skocz do zawartości

Niestabilna praca w dual-channel


Recommended Posts

Witam. Problem jest następujący: dzisiaj zmieniłem ram z jednej kości 4GB ddr3 1333MHz na 2x ddr3 Patriot 1600MHz. Ustawienia w Bios na default + profil xmp, komp działa jakiś czas póki go nie obciąże mocniej ( test, gra itd ). Na początku miałem bsod. Zmieniłem w biosie z xmp na auto. Bez większych zmian. Bsod ale już bez nazwy błędu, po prostu niebiesko i ogólny problem ze sprzętem. Ok, memtest na obu kościach i po jakichś 2 minutach błędy. Wyjąłem jedną kość i póki co leci bez problemów w memtest.

Sprzęt: asus p8p67pro rev 3.1

Intel i5 2500

Zasiłka Enermax pro 82+

Grafa Msi 1050 ti

 

Zaraz wrzucam 2 kość, ale podejrzewam, że może być ok. Czy może być tak, że pada/padł kontroler pamięci na płycie? Skoro w dual channel są błędy a w single nie? Zaraz dam znać jak poszło z 2 pamięcią.

 

Dzięki z góry za wszelką pomoc. I proszę bez tekstów typu zmień kompa itd... planuje w przyszłym roku. Chciałbym jednak, żeby mi ten jeszcze trochę posłużył.

Link to post
Share on other sites

Robiłem to już. Ok. Kończę test drugiej kości i chyba to wina płyty głównej. Obie kości działają bez problemu w 2 slocie. Jak obsadzam oba sloty to robi się problem.

 

 

Edit. Około 1h grania na jednej kości z profilem xmp i póki co jest ok. Wnioski? Płyta pada? Procek?

Edytowane przez maderos
Link to post
Share on other sites

Tak. Włączony xmp, wyłączony, ustawienia ręczne spisane z cpu-z, auto ustawienia itd...nawet przestawiłem pamięci ze slotów dual channel ( a2, b2 ) na a1 i b1. Komp po kilku minutach gry zrobił chyba restart bo tylko czarny ekran. Wyłączyłem kompa i wróciłem do jednej kości. Jakoś przeżyje do następnego roku :D. Obecna konfiguracja ma już kilka lat. Nie gram w najnowsze gry gdzie 1080 ti wymięka, więc jakoś mocy mi nie brakowało jednak. Ale 4GB RAM jednak boli.

Link to post
Share on other sites

Biosu nie resetowałem. Pamięci Patriot Viper 2x4GB DDR3 1600Mhz ( obecnie jedna kość puszczona z profilu xmp i działa ok ). W podglądzie zdarzeń mam błędy Kernel power, które pojawiają się po restartach systemu. Czytałem o tym trochę, ale jak to na necie, ile głów tyle teorii.

Link to post
Share on other sites

Ok. Wczoraj zdążyłem pograć z godzinkę...bez problemów. Dzisiaj pierwsze odpalenie i czarny ekran + slychać, że komp "chodzi". Wyłączyłem przyciskiem power i ponowne uruchomienie i póki co działa. Pograłem jakieś 30 minut i jest ok. Jako, że jestem pesymistą to nie cieszę się na zapas. Dzięki za wszelką pomoc. Wychodzi na to, że trik że zworką pomógł. Jakby coś się w tym temacie zmieniło to dam znać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...