Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przed restartem komputer dosyć mocno spowolnił. Po ponownym uruchomieniu system nie chciał wstać z SSD, albo pojawiał się błąd "disc read error occured" albo włączał się tryb naprawy. Drugi system z HDD wstaje normalnie, mam także dostęp do dysku SSD. Uwalony MBR czy coś innego?

Link to post
Share on other sites

1 realokowany i 1 niestabilny sektor,do tego  proby realokacji i troche bledow przesylania danych.

Sprobuj podmienic kabel SATA, jak to nie pomoze podepnij dysk do innego gniazda SATA.

Dysk jeszcze na gwarancji ?

Link to post
Share on other sites

zgraj dane (co się da), kostki poszły co gorsza na początku (jak wyżej koledzy zauważyli pewnie dlatego nie chcę wstać), oraz kilka błędów I/O 

Jeśli będziesz mieć problem z zgrywaniem, to napisz tutaj. SSD na gwarancję i kup coś odrobinę lepszego następnym razem. 


PS. Już wam pewnie to mówiłem, ale 3D TLC nie daje nic do żywotności... 

Link to post
Share on other sites

z amazonu na BX300 480GB możesz próbować polować (nie tak dobry żywotnościowo jak IRDM pro, ale zawsze to MLC), a tak to niestety TLC-ki za 350zł za 480-512GB kupisz. Najniżej to chyba SU900 za 379zł za 480GB chodzi, to samo co BX300 tylko dynamiczny bufor (czyli problemy z wydajnością po zapełnieniu) 

Link to post
Share on other sites

ja bym spróbował z sklepem gadać, aby wymienić na wyższy model za dopłatą, ze względu na zbyt mało wytrzymałe kostki NAND TLC w obecnym modelu, przez które straciłeś cześć danych (w końcu to ta sama firma), próbować zawsze można. 

ps. dane możesz zgrywać z niego prawda, poszły tylko jakieś pliki systemowe? (choć tam jest kolejny bad gdzieś w środku) 

Link to post
Share on other sites

Tak, normalnie widać wszystkie pliki i mogę z nich korzystać. Nie mogę jedynie uruchomić na tym dysku systemu, dlatego myślałem, że da się to jakoś obejść, np oznaczając je jako uszkodzone. Ale chyba nie ma sensu się bawić i rzeczywiście oddam dysk na gwarancję. Kupiony w x-komie, przejdę się pojutrze i spróbuję wymienić na wyższy model

Link to post
Share on other sites

Można spróbować puścić remapa, ale jaki sens skoro jak teraz kostki poszły, to kolejne pójdą za kilka miesięcy i powtórka z rozrywki...

 

Radzę obgadać mailowo, aby coś zostało, wysłać screeny ze skanu i smart i powiedzieć że straciłeś niektóre pliki ( nie precyzuj że systemowe )

 

Sam ssd przed oddaniem na serwis wyczyść przez secure erase ( usuwa wszystkie pliki )

Link to post
Share on other sites

Ja bym na BOK pisał maila ( powiedział co jest, wysłał screeny i powiedział że chcesz wymienić na wyższy model, lub zwrot kasy i zakupić wyższy model ), szanse są, niewielkie ale są...

 

Bo jak pójdzie na gwarancje producenta to dostaniesz identyczny...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...