Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich czytających!

 

Niedawno zastanawiałem się nad zestawem kina domowego, jednak te plany muszą poczekać, ze względu na ograniczone możliwości przestrzenne, którymi dysponuję :cenzura:

 

Zdecydowałem, że kupię porządne głośniki stereo do PC. Aktualnie posiadam Genius 1800A, które zwyczajnie nie potrafią wydać z siebie choćby dopuszczalnych niskich tonów... Czy waszym zdaniem jest w ogóle sens inwestować w głośniki PC? Mam porządną kartę dźwiękową: Asus Xonar DX, ale boję się, że nawet wydając 1000zł wyrzucę tylko te pieniądze w błoto...

 

Myślałem aktualnie nad:

- Microlab Solo7C http://www.komputronik.pl/product/11336 ... _H200.html

- Microlab H200 http://www.komputronik.pl/product/10287 ... olo7c.html

 

Czy kupno głośników PC za 800 zł ma sens? Czy takie głośniki mogą się równać z kolumnami podłogowymi za te same pieniądze? Może lepiej poczekać i kupić te podłogówki ze wzmacniaczem?

Link to post
Share on other sites

Mam porządną kartę dźwiękową: Asus Xonar DX, ale boję się, że nawet wydając 1000zł wyrzucę tylko te pieniądze w błoto...

na allegro wyjmiesz dobre, używane kolumny za 2-4 stówki, do tego wzmacniacz za podobną kwotę i masz system, do którego nie ma startu żaden zestaw do PC choćby za 1500

Link to post
Share on other sites

Mam porządną kartę dźwiękową: Asus Xonar DX, ale boję się, że nawet wydając 1000zł wyrzucę tylko te pieniądze w błoto...

na allegro wyjmiesz dobre, używane kolumny za 2-4 stówki, do tego wzmacniacz za podobną kwotę i masz system, do którego nie ma startu żaden zestaw do PC choćby za 1500

Jeśli wybierze sobie "dobry sprzent" to na pewno. Jednak jeszcze pod uwagę kupno Bose Companion 3 mają sową wartość i na pewno nie są to pierdziawki.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego głośniki za 800zł są gorsze, niż ogromne kolumny w tej samej cenie? :) Dla mnie w grę wchodzi tylko nowy sprzęt, a wszelkie plastykowe zabawki od Creative i Logitech odpadają ;)

 

Może jest jakaś sieć sklepów, która pozwala odsłuchać głośniki PC przed kupnem?

 

Kupno mini-wieży mija się z celem, jeśli mam porządną kartę dźwiękową.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/solo3c-microlab-2-0-m ... 90262.html

 

Mam takie, wlasnie graja. Podlaczone do Emu 0202. Sa znacznie lepsze od 6c, a to praktycznie ta sama cena. Solo 3c sa troszke gorsze od "siodemek". Zalezy jeszcze co do nich podlaczysz. Slyszalem jedne i drugie w akcji i roznice pozostaja w wiekszosci na papierze, bo slyszalnosc rozbieznosci znikoma (dla niektorych na poziomie zera).

 

Pamietaj tez, ze przy takich glosnikach, juz nie da rady sluchac mp3, w gre wchodza tyko i wylacznie FLACki.

Link to post
Share on other sites

Boję się, że jak kupię kolejne 2.0, skończę jak z moimi Geniusami - niskie dźwięki są tak beznadziejne, że aż odechciewa mi się słuchać muzyki. Pomyśleć, że niektórzy na Komputroniku dali tym pudłom 10/10pkt.

 

Przejadę się po marketach elektronicznych i może w którymś znajdę głośniki, które nie są plastykowymi zabawkami za 200zł i odsłucham...

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Zastanów sie nad Microlabami H-300 są bardziej opłacalnym wyborem od modelu H-200. Mają większy 8"subwoofer i po dwa głośniki średniotonowe na satelite. Ogólna jakość brzmienia bardzo dobra, w cenie do 1000zł nie ma nic lepszego wśród głośników komputerowych. Wiem bo sprawdziłem na własnej skórze, poprzednio miałem wieże m-audio cs-525, solo5C, genius 1250X, creative inspire 4100 i zawsze brakowało jakiegoś pasma. W H-300 dźwięk jest pełny i nic mu nie brakuje.

 

http://allegro.pl/microlab-h-300-hi-fi-110w-rms-nowe-od-1-zl-okazja-i1631192580.html

Link to post
Share on other sites

Boję się, że jak kupię kolejne 2.0, skończę jak z moimi Geniusami - niskie dźwięki są tak beznadziejne, że aż odechciewa mi się słuchać muzyki. Pomyśleć, że niektórzy na Komputroniku dali tym pudłom 10/10pkt.

 

to może zamiast zmieniać kolumny dokup sub bas

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...