Skocz do zawartości

randallandhopkirk

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  581
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

93 Bardzo dobry

O randallandhopkirk

 • Tytuł
  Entuzjasta

Informacje

 • Płeć:
  Nie podaję
 1. Nie wiem jak z tymi konkretnie monitorami, które podałeś, bo mam 32' LG ale ku przestrodze powiem że ten mój : - po pierwsze monitor nie toleruje jakichkolwiek przejściówek czy to pasywnych czy aktywnych, więc jak łączyć to tylko DP -> DP - po drugie monitor na złączu HDMI zachowuje się jak zwyczajny monitor i nie pozwala na osiągnięcie częstotliwości powyżej 60Hz
 2. Jeżeli nie był używany dłuższy czas to mamy winowajcę, takie niestety czasy przy obecnych procesach technologicznych w elektronice.
 3. Z tyłu blisko płyty lepiej dać wyciągający 120mm o ile jest taka możliwość w obudowie, ewentualnie bardziej wydajny 80mm, pusta dziura z boku też nie poprawia obiegu, wszystko musi być zgodnie z zasadami fizyki, powietrze które wlatuje i od razu wylatuje z obudowy nie daje kompletnie nic w kwestii poprawy chłodzenia.
 4. Najlepiej byłoby sprawdzić dedykowanym softem do płyty (o ile taki istnieje), z odczytów wnioskuje że to może być odczyt temperatury z czujnika umieszczonego przy sekcji zasilania, więc temperatura jak na lato w normie, tym bardziej że to X6 oraz to że ta płyta nie ma chłodzenia na tej sekcji.
 5. Trudno tu cokolwiek powiedzieć, bo to na tyle nowy sprzęt że przyczyną może być nawet niedopracowany bios, zresztą sporo ludzi narzeka na wydajność magistrali SATA na nowej platformie AMD, więc raczej trzeba czekać na aktualizaję firmwaru lub sterowników.
 6. A konfiguracja komputera ??? bo może wszystko jest w porządku i tyle ma się ładować.
 7. Trzeba było kupić kości z list QVL i z tego co widzę to jest tam tylko jeden jedyny model Hynixa. Sporo za to Nanya i Elpida, które z moich obserwacji powodują dużo mnie problemów. Co do tych co kupiłeś, to prawdopodobnie któreś czasy dostępu pamięci mogą mniejsze od zalecanych dla tej płyty przy tej częstotliwości, to dość często powoduje spore problemy na platformach Intela.
 8. Jeżeli rzeczywiście monitor ma złącze 9 pin to jest to zabytek, bo to najprawdopodobniej monitor CGA, który w dodatku nie obsługuje sygnału analogowego tylko cyfrowy jak Hercules, więc zrobienie takiej przejściówki przekroczy kilkudziesięciokrotnie wartość tego monitora :-D
 9. W sumie to bardzo dziwne, wiele razy instalowałem Windows 7 na różnych SSD od Samsunga czy Adaty i ani razu nie miałem żadnych problemów. Co to za dysk SSD, jaki model i czy jest nowy czy używany i co pokazuje program do dysku od producenta ?
 10. Jeżeli zasilacz jest słabej jakości to zakłócenia mogą pochodzić od niego i karta na USB też będzie siała zakłóceniami. W takiej sytuacji lepiej kupić zewnętrzną kartę typu Creative X-Fi HD, która ma własny regenerator zasilania na pokładzie. Owszem jest droższa o jakieś 150 PLN od X-Fi USB czy Maya U5, ale też jakość dźwięku jest o kilka klas lepsza od tych kart.
 11. Obawiam się że nie znajdziesz bo to referent z turbiną zamiast wentylatora, obawiam się też że w tym przypadku czeka cię wymiana całego chłodzenia, bo referenty mają zazwyczaj dość małe radiatory i zwyczajnie stosowane, ciche wentylatory nie dadzą sobie rady ze schłodzeniem takiego radiatora.
 12. Osobiście polecam Arctic MX2, dobra pasta a nie kosztuje wiele. Jeżeli to wersja referencyjna to rzeczywiście najlepiej będzie wymienić całe chłodzenie, jeżeli to autorska karta to najpierw spróbowałbym wymiany samych wentylatorów, nawet na takie o większej średnicy.
 13. Masz rację sebki, system jest na przynajmniej dobrych kilka lat i nie jest to wcale aż tak wielki wydatek za wersję Home systemów .................. no ale nie, większość woli szpanować pirackim Ultimatum (bo już widzę że kupili go sobie do komputera o porównywalnej wartości :-D )
 14. Z moralnego punktu widzenia uważam że jeżeli nas stać na zakup czegoś to należy wesprzeć twórcę i to zrobić. No chyba że nas rzeczywiście nie stać i kradzież jest jedynym wyjściem z sytuacji, choć najczęściej ludzie zapominają o tym że do tego do czego potrzebują software spokojnie można użyć darmowych zastępników, dlatego śmieszą mnie ludzie instalujący piraty np. PS czy Office'a tylko po to żeby zrobić laurkę ciotce na imieniny albo kupujący komputer za 10000 PLN a potem ściągający pirackie gry :-D
 15. Wszystko zależy od tego jaki to numer seryjny. Jeżeli jest to pełny, normalny, to prawdopodobnie uda się go aktywować telefonicznie bo raczej aktywacji online nie przejdzie. Jeżeli jest to natomiast specyficzny numer OEM w formie skróconej jakie można spotkać w niektórych firmach to aktywacja się nie powiedzie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...