Skocz do zawartości

980Ti urwany rezystor


Recommended Posts

Witam :)

 

Jestem w trakcie zmiany coolera z referencji na Raijintek Morpheus II. Zacząłem więc rozkręcać karte, postanowiłem zacząć od jednej śrubki która jest wyjątkowo zjechana i nie da sie odkręcić normalnie. Posłużyłem sie małymi szczypcami, chwyciłem i odkręciłem.

Musiałem nie zauważyć i za bardzo przekrećić, bo zobaczyłem od razu, że urwałem jeden mały czarny rezystor - nie jestem pewien czy to rezystor bo nie znam sie na elektronice.

Problem wygląda tak - karta działa, chwila gry w wiedzmina i efekt bez zmian ale na karcie nie świeci sie napis Geforce GTX.

Czy oznacza to że urwałem coś odpowiedzialne wyłącznie za podświetlenie napisu? No i co powinienem zrobić, nie wiem czy można to jakoś naprawić i czy skoro "karta działa" to nie ma sie "czym przejmować"?

Poniżej daje zdjęcie tego miejsca na karcie, jest ono zaraz nad tą strasznie zjechaną śrubką a jego oznaczenie o ile dobrze udało mi sie odczytać to "0513". Lokalizacja jest zaraz obok wejść na PCI-E.

0xIOS2.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak ty byś odkręcił tak zjechaną śrube ;) Dla twojej świadomości chłodzenie ściągałem już nie raz z tej karty i proponuje abyś opuścił ten wątek bo widać po paru twoich postach że lubisz czepiać sie ludzi nie mając nic więcej do zaoferowania.

 

@Crout

Fakt, mało czytelne te oznaczenia udało mi sie odszukać w sieci wewnętrzną strone PCB tej karty i na moje oko jest to element odpowiedzialny właśnie za oświetlenie. Wygląda na to że miałem dużo szczęścia ale jeszcze zobaczymy bo będe ją testował czy aby czasem gdzieś nie będzie problemu.

Zachciało mi sie kiedyś grzebać złym wkrętakiem....

Edytowane przez Vallendir
Link to post
Share on other sites

 

 

nie zjechał bym jej tak

To cudownie! A jak puścisz bąka to nie śmierdzi. A jeśli tylko bardzo, bardzo chcesz, to nawet deszcz przestaje padać za oknem! A tak w ogóle, to jesteś mądry, zabawny i przystojny. 

...skoro już pomogłem Ci w podniesieniu samooceny, może kolejne posty pisz już na temat i unikaj durnych, zbędnych wstawek. Co ty na to?

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

dziękuje za troskę drogi administratorze ale moja samoocena jest na tyle wysoka że nie trzeba jej podnosić, wystarczy spojrzeć na moje rozradowane zdjęcie kiedy jeszcze byłem młody i przystojny i nosiłem dumnie mundur armii czerwonej by wiedzieć jaki ze mnie bystry agent kremla 

Edytowane przez 486DX4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...