Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Wczoraj odebralem karte z naprawy, 27 dni trzymali :/

 

Wymienili mi chlodzenie na nowe, poki co dziala jak powinna.

Wczesniej przy 25% mocy wentylatorow bylo ja slychac, a teraz daje na 50% i trzeba ucho do obudowy przystawic zeby uslyszec lekki szum

 

Problemy z mruganiem obrazu dalej występują więc zacząłem szukać przyczyny gdzie indziej. Okazało się że problem leży po stronie oprogramowania. Windows Dpi scalling powodowal problemy z wyświetlaniem obrazu w grach. Mam go ustawiony na 125% żeby lepiej czytać tekst gdyz 24" do 2560x1440 to za malo. Po ustawieniu domyslnych, mrugania obrazu nie ma.

 

Edytowane przez pawelox01
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ani w Metro ani w Tomb Raiderze nic mi sie nie marze.

 

To masz problem ze wzrokiem ;)

We wszystkich grach włączenie DLSS skutkuje pogorszeniem jakości wyświetlanego obrazu. DLSS renderuje obraz w niższej rozdzielczości niż natywna a później upscaluje do natywnej taki zabieg poprawia wydajność kosztem jakości. 

Przykładowo w Control DLSS z natywnej  1920x1080 renderuje obraz do 1280x720 po czym obraz jest upscalowany do rozdzielczości 1920x1080. Taki zabieg daje pogorszenie jakości niż domyślnie, natywna rozdzielczość 1920x1080 ale poprawia znacząco wydajność. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Po włączeniu w Control DLSS rozdzielczość zmienia się z 1440P na 960

Po włączeniu DLSS renderowany jest obraz z natywnej 1440p do 960p a później upscalowany do natywnej 1440p. Obraz w ten sposób traci na ostrości. 

W Control utrata jakości jest dość niska po włączeniu DLSS ale w Metro i BF5 robi się totalne mydło. 

 

W Control polecam włączyć filtr wyostrzający na 80-100% gdy korzystacie z DLSS - daje to świetne rezultaty ;)

 

1. Natywne 1080p DLSS Off - bez filtru wyostrzającego obraz

EymgtGB.gif

 

2.Natywne 1080p + DLSS 720p + Filtr wyostrzający 100%

IctYDpS.gif

 

Swoją drogą przy włączonym DLSS potrafi ginąć część elementów otoczenia ;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może to Ci nieco pomoże,

 

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/cx80nw/is_dlss_on_control_that_good_for_everyone_or_its/

 

 

Widziałem DLSS w Exodusie no i tam rzeczywiście była to lipa, natomiast ponoć Control wygląda pod tym względem lepiej.

Natomiast zdanie na ten temat mam jedno, gdyby obecna generacja potrafiła udźwignąć DRX na przyzwoitym poziomie to żadne DLSS nie byłoby nikomu potrzebne.

 

Co do samego Controla to sama gra jest mocno wymagająca i siedzi głównie na GPU.


Sterowniki masz najnowsze? 

Link to post
Share on other sites

Sama gra średnia i raczej odpuszczę grę w nią.

 

Daj szansę, czym dalej tym znacznie ciekawiej. Mnie na początku też odrzucała a potem na prawdę świetnie się bawiłem.

Dopiero gdzieś pod koniec zaczęła mnie nudzić.

Generalnie fajnie się w to gra jak masz już wszystkie moce i konkretnych przeciwników.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...