Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Hallo hallo... a kto tutaj sam na własnej płycie b450 za 250 zeta ( bo tyle kosztowała) odpalał tydzień temu PCI-E 4.0?

Tak, wiem nie dostaną już nowe biosy tej funkcji.. boooooo  jak to było a: "jakość sygnałowana nie dostała certyfikacji %-) ".

Tak - na B450M DS3H PCIE-4.0 dla złącza karty graficznej na biosie F40 działa poprawnie, karta osiąga pełną przepustowość jak na X570. Niestety ale bios F40 zawiera błąd który po odcięciu stałego zasilania uniemożliwia uruchomienie PC. PC w ogóle nie wstaje tak jak by płyta padła. Nie raz pomagało wyjęcie baterii a nie raz trzeba było wyjąć jedną kość ram. Wszystkie biosy do tej płyty mają ten błąd i dopiero najnowsza wersja F50 całkowicie go naprawiła. Także jak ktoś chce korzystać z tej płyty to tylko na biosie F50.

 

Czemu AMD zablokowało PCIE-4.0 dla kart graficznych ? Sądzę, że głównym powodem takiego posunięcia była chęć uniknięcia totalnego bałaganu bo na rynku producenci płyt reklamowali by je jako zgodne z PCIE-4.0 choć do końca zgodne z tym standardem by nie były.

Link to post
Share on other sites

Nie reklamowali by. Nie mieli by podstaw... oznaczasz funkcje jako beta i on your own risk i dziękuje over.

 

U mnie na C7H PCI-e 4.0 działał świetnie. I też zabrali. Kij że PCB, jakość sygnału i materiały są lepsze niż ma większość budżetowych X570 oraz na pewno większość B550. No ale bo tak. Bo musimy sprzedać X570.  :rotfl:

Gdy producent chipu zabiera coś poprzez AGESA, wiedz że coś jest na rzeczy. A jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o mamone.

Link to post
Share on other sites

U mnie na C7H PCI-e 4.0 działał świetnie. I też zabrali. Kij że PCB, jakość sygnału i materiały są lepsze niż ma większość budżetowych X570 oraz na pewno większość B550. No ale bo tak. Bo musimy sprzedać X570.  :rotfl:

Na B450/X470 możesz puścić PCIE-4.0 z procesora dla złącza karty graficzne ale już dla dysków nie bo to wymaga odpowiednich linii sygnałowych, których te płyty nie mają. 

Wkładając na Twoją płytę dysk M.2 NVME PCIE-4.0 on będzie pracował tylko z prędkością PCIE-3.0.  

Właśnie dlatego AMD wolało zablokować PCIE-4.0 aby producenci płyt nie wykorzystywali tego jako chwyt marketingowy bo później okazało by się, że sprzęt czytaj płyty nie są zgodne z obsługą dysków... 

Link to post
Share on other sites

To wiadome. Na X470 przynajmniej w C7H PCIe 4.0 dało się wł. tylko dla głównego slotu PCI-e 4.0 (tego najbliżej socketu).

 

Poza tym nie można byłoby tego użyć jako chwytu marketingowego, bo to byłoby oszukiwanie konsumenta (karalne, i mega karalne w USA).

Link to post
Share on other sites

Poza tym nie można byłoby tego użyć jako chwytu marketingowego, bo to byłoby oszukiwanie konsumenta (karalne, i mega karalne w USA).

Dlaczego? 

Wystarczy, że na opakowaniu płyty będzie napis PCIE-4.0 Ready - Navi działa z PCIE-4.0, działa więc gdzie to oszukiwanie? 

A to, że PCIE-4.0 to nie tylko linie z procesora to już inna bajka... 

AMD zablokowało linie PCIE-4.0 z procesora po to by uniknąć bałagany z tym co jest ready a co nie.

Link to post
Share on other sites

No ale ciężko marketingowo tak reklamować produkt, który nawet nie był już za specjalnie produkowany. :< Bo z taśmy już schodziły C8H. Nikt nie wydał by pieniędzy na marketing dla produktu, którego już nie produkują i nie sprzedają.

Nowych boxów nikt nie produkował. Stary produkt to stary. Z perspektywy osoby, która zamawia rzeczy do produkcji mam tutaj pewne wątpliwości :P to nie działa tak pięknie i szybko.

Link to post
Share on other sites

Zasadnicze pytanie... czy są duże różnice w temperaturach? - nie.

Więc w czym problem?

W tym, ze będą za pare lat? To coś jak samsungowski snap w USA i exynos w Europie - produkt ma być produkt, a nie..
Link to post
Share on other sites

W tym, ze będą za pare lat?

Po pierwsze w dzisiejszych czasach bardzo rzadko ktoś siedzi parę lat na jednym procesorze.

Po drugie swojego i7 6700K@4.7Ghz  1.32v na glucie sprzedałem znajomemu i pomimo tego, że procesor ma 5 lat to dzisiaj w stresie trzyma takie same temperatury jak na premierę.

 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites
Więc w czym problem?

 

 

Dobra wiem mają problemy z produkcją, robią co mogą aby wykorzystać cały potencjał krzemu jaki posiadają, ok ok.

Tylko wychodzi na to, że kupując tak naprawdę jedyny intelowski cep z segmentu średniego pt. i5-10400F który jakkolwiek może być atrakcyjną propozycją w tym segmencie okazuje się, że w gratisie dostajemy loterię na gluta i "Coffee Lake stepping" no przyznasz że słabe? już widzę te wszystkie wpisy na forach i zwroty do sklepów w poszukiwaniu Q0.

 

Naprawdę już przez chwilę myślałem, że jak ktoś zapyta o zestaw za 3-4k to będzie mu można z czystym sumieniem polecić dwie równoważne opcje 10400F vs 3600XT ale intel nie pomaga - oj nie pomaga.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

 

Dobra wiem mają problemy z produkcją, robią co mogą aby wykorzystać cały potencjał krzemu jaki posiadają, ok ok.

Tylko wychodzi na to, że kupując tak naprawdę jedyny intelowski cep z segmentu średniego pt. i5-10400F który jakkolwiekbym może być atrakcyjną propozycją w tym segmencie okazuje się, że w gratisie dostajemy loterię na gluta i "Coffee Lake stepping" no przyznasz że słabe? już widzę te wszystkie wpisy na forach i zwroty do sklepów w poszukiwaniu Q0.

 

Naprawdę już przez chwilę myślałem, że jak ktoś zapyta o zestaw za 3-4k to będzie mu można z czystym sumieniem polecić dwie równoważne opcje 10400F vs 3600XT ale intel nie pomaga - oj nie pomaga.

3600xt przecież będzie o wiele droższy od 10400f :o
Link to post
Share on other sites

 

 

Po drugie swojego i7 6700K@4.7Ghz 1.32v na glucie sprzedałem znajomemu i pomimo tego, że procesor ma 5 lat to dzisiaj w stresie trzyma takie same temperatury jak na premierę.

 

to wychodzi na to ze wasze podniecanie sie latami o ta paste pod ihs było bezcelowe xD


Swoja droga do cpu z K wypada lut

Link to post
Share on other sites

Ja nawet 6700K w laptopie nawet z początku nie delidowałem... 4.5GHz lajcikiem, 4.8GHz do benczmarków przy 100 fan rpm lol. 

 

Skylake to był świetny procesor, nawet pomimo gluta. A jak ktoś już chciał się bawić w delida to wgle bajka.

 

Czytaliście last plotencje? https://wccftech.com/intel-next-gen-10nm-willow-cove-golden-cove-ocean-cove-ipc-increase-rumor/

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem mogliby sobie dopisać tak jeszcze po zerze do tych przyrostów ipc i na to samo by wyszło. Jeżeli w końcu łaskawie otwarli te legendarną szufladę z patentami to było by miło - przy czym ja dopóki nie zobaczę - nie uwierzę.

Link to post
Share on other sites

Szczerze to ja ciągle myślę, że ta legendarna szuflada zawiera tylko:
- czeki z wypłatami dla działu marketingu

- CV potencjalnych kandydatów do marketingu i PR

- listę osób, które można podwędzić z AMD

 

Ogółem rozwijali wszystko inne, tylko nie procesory. Mnie ciekawi tylko z punktu widzenia korposzczura, co poszło nie tak, że nie dopilnowano tak istotnej rzeczy jak proces & produkcja... Podobnie jak jaja z wyborem CEO... w środku dzieję się coś, o czym nikt z nas nie ma pojęcia. :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...