Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Szkoda że nie potwierdziło się załadowanie 8P do I5 wtedy na pewno bym wymienił.

 

A tak różnica właściwie tylko w zegarze, a to można sobie we własnym zakresie zrobić na 13gen.

 

Przeglądać będę allegro w poszukiwaniu 13700k/13900k w atrakcyjnej cenie którego jakiś maniak posiadania koniecznie najlepszego i najnowszego sprzętu będzie sprzedawał, ale wątpię czy to się powiedzie. Jak wyszły raptory to nagłego wysypu 12gen na olx/allesrogo też nie było .

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Też bym nie liczył, @joker5513 :/ Za to od 5. września  października wchodzi do PL promocja intela na zakup CPU - będą dorzucać nowego Assassins Creed: Mirage w gratisie (liczę na zwrot w wysokości 150-200 PLN, bo co ciekawe TEJ promocji ma nie być w Se z jakiegoś powodu a to będzie bardzo chodliwy tytuł), tyle że ja celować będę w 13400f do komputera dla młodego. 950 PLN obecnie kosztuje ten nie-Raptor więc jak te dwie stówki się odejmie to lądujemy w okolicach 12400f - imho good deal. 

Edytowane przez Rebelmind
zły miesiac
Link to post
Share on other sites

Ciekawie wygląda ten I7 14700K 8p i 12E i 33mb kaszy L3 (13700K ma odpowiednio 8P 8E i 30MB) - już taki prawie I9 z niego. Może, może jak by był nieźle wyceniony ...... Jak koszt upgrade'u nie przekroczyłby 800zł to może moje chciejstwo wygra z rozsądkiem :co:

 

I5 i I9 z refreshy raczej bez sensu - core count, kasza... wszystko zostaje po staremu. Podbity o 200MHz zegar i usprawniony kontroler pamięci nie jest wart zabawy i inwestycji. 

BTW muszę się w końcu zmusić i zaktualizować bios w swoim Aorusie - widziałem że dodali już edycję z obsługa Raptor lake refresh. Tak na wszelki wypadek :evil:

 

Link to post
Share on other sites

Hasswel miał fajnego refresha, Coffe lake miał zajebistego, natomiast ten nadchodzący zapowiada się na taki że jakby go nie było nikt by nie zauważył. 

 

Ja spróbuje zapolować na używanego 13900K/13700K na portalach aukcyjnych po premierze 14gen (małe prawdopodobieństwo sukcesu), albo MOŻE migracja niewielkim kosztem na 14700k o ile będzie tak wyceniony jak obecny 13700K. 

 

Jeżeli obydwie powyższe opcje będą wymagały dołożenia do interesu więcej jak 800zł zostaje z tym co mam. Ale powiem szczerze liczyłem na więcej. Najfajniejsze były newsy o dołożeniu 2 rdzeni P do 14600k, niestety się już raczej nie sprawdzą :( 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, joker5513 napisał:

albo MOŻE migracja niewielkim kosztem na 14700k o ile będzie tak wyceniony jak obecny 13700K. 

A w tej bajce były smoki? Przypomina mi się refresh Zen2 gdzie też podnieśli zegary i cenę, ale tam dodali literkę T do nazwy zamiast nazywać to nową generacją. Tu na osłodę mamy "wincyj rdzeniuf"TM E w i7, które i tak #nikogo, bo mało kto je wykorzysta. Upgrade z 13gen kompletnie bez sensu IMO. Chyba mocno zainspirowała ich obecna generacja GPU, która jest najgorsza od wielu lat.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, zbiku90 napisał:

A w tej bajce były smoki?

Oj tam - pomarzyć ludzka rzecz :D jak już mówiłem do 800zł + sprzedaż 13600k mogę wyłożyć. Jak sie nie da nic zrobić to zostaje co jest, bo i w sumie nic obecnemu sprzętowi nie brakuje. BTW bios zaktualizowany :)

Link to post
Share on other sites

Dziwne to, że dziś mają prawdziwą konkurencję nie to co było w czasach 6gen-9gen

 

Przynajmniej nie zabrali rdzeni z 14900k jak w 11900k vs 10900k:)

 

No i dobrze, że nie wypuścili płyt serii 800 z lga1700:)

 

Pewnie wg Intela 3 generacja na tej samej podstawce to trzeba gdzieś wyrównać straty - ludzie i tak kupią

Link to post
Share on other sites

IMHO nawet budując teraz od podstaw nowy zestaw lepiej iść w stronę "starego" Raptora niż tego odświeżonego. AMD powinno zareagować minimalną obniżką ceny 7800X3D do poziomu 1800zł i nikt odświeżonych Inteli nie kupi.

 

A już na pewno nikt nie będzie przesiadać się z 12, 13 generacji na te refreshe. 

Te 485$ za 14700K to na ile się przełoży w polskich sklepach - 2,5k zł???

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, wrobel_krk napisał:

ludzie i tak kupią

Jak ludziom sprzedadzą, to ludzie kupią.

Jestem tylko ciekaw jak w sklepach będą tłumaczyć sens dopłaty, a może pewne kwestie po prostu zostaną przemilczane?

Świadomie to kupić? hmmmmmmmm.
 

Teraz, joker5513 napisał:

AMD powinno zareagować minimalną obniżką ceny 7800X3D do poziomu 1800zł

To już się prawie stało :) średnia cena to niewiele ponad 1850 i raczej tendencja wciąż spadkowa.

image.png.10ec772eb92e8318d703dfab10ec5041.png

(średnia z xkom proline morele i m.expert (poza 7600 bo od*ebali z ceną w ME) a FPSy z ithardware brałem z testu 7800x3d.)

zapisałem sobie bo ciekaw jestem jak cena się zmieni po rozpoczęciu roku szkolnego, ja wciąż czekam na premierę CS2 :D leaki że bliżej końca września i chcę zobaczyć czy będę żałował że nie skleiłem zestawu przed wakacjami.

 

Teraz to faktycznie powolutku zaczyna 7800x3d wyglądać ciekawie, ale trzeba do niego na prawdę odpowiednią grafę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, imralav napisał:

co masz na myśli mówiąc "odpowiednią grafę"?

oj, nic poza tym, że zestawy ala 1660 czy tam jakieś średniaki to będzie lipa z prawidłowym wykorzystaniem tego procka.

Bo nie patrzę tylko okiem kogoś kto buduje od nowa całego kompa :) tylko np. planuje wymianę samej podstawki.

Edytowane przez wid3l3c
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, wid3l3c napisał:

To już się prawie stało :) średnia cena to niewiele ponad 1850 i raczej tendencja wciąż spadkowa.

Kurczę faktycznie - zatrzymałem się na etapie gdy ceny za ten procesor było po circa 2100zł - no to gracz budujący zestaw od nowa nie ma nawet co rozważać odświeżonych i5/i7

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

CS2 robi mocno użytek z GPU więc taki RX 4070 to imho minimum do 7800X3D / 13600k. 

 

27 minut temu, joker5513 napisał:

A już na pewno nikt nie będzie przesiadać się z 12, 13 generacji na te refreshe. 

Te 485$ za 14700K to na ile się przełoży w polskich sklepach - 2,5k zł???

Zobaczysz Joker ceny 14600k już to yebniesz fikołka z zaskoczenia :D Na szwedzkim forum jest jeden user, który pracuje dla suppliera największego na Skandynawie i on mówi, że na premierę 14600k będzie droższy od 7800X3D :o

Link to post
Share on other sites

Co ten Intel tym chce osiągnąć? Po raz kolejny przypomnieć kupującym że po chwilowej zaćmie umysłowej (dobre i uczciwie wycenione 12 i 13) wraca do starej polityki "mamy was w du**e"? Przecież 7800X3d ipiątkę to wciągnie nosem w grach, jest na przyszłościowej i rozwijanej platformie, a jak ma być jeszcze TAŃSZY, to o czym my tu rozmawiamy. 

 

Widać jestem za głupi żeby ogarnąć politykę wielkich korporacji. 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, wid3l3c napisał:

oj, nic poza tym, że zestawy ala 1660 czy tam jakieś średniaki to będzie lipa z prawidłowym wykorzystaniem tego procka.

Mnie bardzo ciekawi jak 1080 Ti będzie ciorał CS2 @high. Poza tym nie wiem ile osób miało okazję porównać High vs Low grafikę w becie, ale o ile w csgo to ja praktycznie nie widzę różnic między low a high tak w CS2 graficzka wygląda wręcz fajowo (jak na Cs'a ofc, bo tu nie ma co liczyć na czary typu RT czy inne polucje ;)

 

Teraz, joker5513 napisał:

Widać jestem za głupi żeby ogarnąć politykę wielkich korporacji. 

Ja myślę, że oni chcą pocisnąć sprzedaż 12/13 gen po premierze 14 jak nigdy (hurra podstawka!). Plus szpiedzy tacy jak ja chociażby z ciekawości mogli by nawet szarpnąć się na takiego 14600k celem testów poprawy IMC (chciałbym móc w końcu puścić moje Patrioty z Xmp w G1) GDYBY intelowi nie odjechał peron z cenami. 

Link to post
Share on other sites

Korporacje coraz głupsze, ludzie na forach widzę że też bardziej ogarnięci w sensie rzadko kto już pisze że musi być intel bo Amd be, a jak piszą tak to się dają często przekonać, że:

  • AMD już nie jest gorsze grach - nawet gosu pisał ostatnio ze dla zwykłego kowalskiego 7800x3d będzie leszy od 13900k w grach, bo do 13900k to trzeba się pobawić w oc ramu i wtedy odskakuje jeszcze;)
  • taki 7600 idzie łeb w łeb z 13600k - a cena podstawki z ddr5 podobna niż na Intelu
  • na am5 wyjdą 2-3 generacje jeszcze (prawdziwe nie refreshe)
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...