Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

@kubbakpytanie trochę po fakcie, ale nie myślałeś nad R5 7600? Cena za CPU niższa ale płyta dowala, nadal chyba deko lepsze iGpu... Pewnie myślałeś,ale ja też bym wybrał 13500. Co innego gdyby AMD pokazało prawdziwe APU Zen4 - tyle że nie spieszy im się :/

Link to post
Share on other sites

Myślałem, w sumie w zeszłym roku bylismy zdecydowany by wsadzić 5600g ale nie było nigdzie obudowy (a w starą 150W wolałem się nie pchać). Później premiera Raptora i 7xxx zmieniła sytuacje i była decyzje, żeby staroci już nie tykać. A, że platforma AMD wychodzi drożej i nie jest wydajniejsza to wybór padł na i5. Może gdyby wydali od razu 7600G decyzja byłaby inna (nawet chyba rozmawialiśmy w starym roku na SB o zenach jak mnie pamięć nie myli) ale tego już się nie dowiemy :).

 

Dzisiaj padre dostanie nową maszynkę i będzie się bawił.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, kubbak napisał:

Dzisiaj padre dostanie nową maszynkę i będzie się bawił

I będzie zachwycony, 100%.

 

Godzinę temu, kubbak napisał:

(nawet chyba rozmawialiśmy w starym roku na SB o zenach jak mnie pamięć nie myli) ale tego już się nie dowiemy :)

Tak, pamiętam. Dokładanie w taki sposób AMD traci klientów - będąc wiecznie spóźnionym z produktami. 

 

Ja wciąż kompletuje komponenty do mojego mini pc. Jest już co prawda używany Node 202, ale ta nowa Ridge od też Fractala ma fantastyczny przewiew. 

 

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Czym mogę sprawdzić zużycie procesora w grze ?

Soft od karty pokazuje 1%

Zużyty w 1%. To git - jeszcze 99% życia przed nim :) 

 

MSI Afterburner + riva tuner statistic server i musisz sobie wszystko co chcesz w on screen monitoring żeby sie wyświetlało ustawić. 

 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, joker5513 napisał:

Zużyty w 1%. To git - jeszcze 99% życia przed nim :) 

 

MSI Afterburner + riva tuner statistic server i musisz sobie wszystko co chcesz w on screen monitoring żeby sie wyświetlało ustawić. 

 

 

do tego HWinfo64 i jeszcze więcej mozna wyswietlic on screen

Link to post
Share on other sites

Od razu przeskoczyłem sobie do średniej z 11 gier w 1440p. Według powyższego filmu Ryzen 7600 jest szybszy od Intela 13600K.

 

Ja rozumiem, że nie bez powodu o nich się mówi AMD Unboxed, ale chyba powinni mieć jakieś wewnętrzne opory? 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Artok napisał:

Od razu przeskoczyłem sobie do średniej z 11 gier w 1440p. Według powyższego filmu Ryzen 7600 jest szybszy od Intela 13600K.

Kwestia doboru odpowiednich gier i wszystko jest możliwe. Powinien być jakiś standard np. top5-10 najlepiej sprzedających się singli i top 5-10 najpopularniejszych multi w zeszłym roku. Wtedy wyniki (teoretycznie) powinny być powtarzalne i porównywalne wszędzie.

 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, joker5513 napisał:

Bait nie bait ale to nawet śmieszne nie jest - 3700zł ten crap kosztuje :O

 

rzucisz okiem na ich filmik i od razu się rzuca HWINFO w testach, wszystko spoko ale Vcore ukryty :D, tak to można każdy procesor ugotować niezależnie od marki i pokazać jaki jest kiepski, zresztą ten procesor jest kierowany do ludzi którzy w przeciwieństwie do AMD Unboxed wiedzą co z nim zrobić. Wiem że nie przepadasz za intelem ale szanujmy się. Ja do procków AMD nic nie mam sam uzywałem 5900x i 5950x ale serii 7 z iksem na końcu podziękuję, te bez X niby lepsze

 

 

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, r1023 napisał:

 

rzucisz okiem na ich filmik i od razu się rzuca HWINFO w testach, wszystko spoko ale Vcore ukryty :D, tak to można każdy procesor ugotować niezależnie od marki i pokazać jaki jest kiepski, zresztą ten procesor jest kierowany do ludzi którzy w przeciwieństwie do AMD Unboxed wiedzą co z nim zrobić. Wiem że nie przepadasz za intelem ale szanujmy się. Ja do procków AMD nic nie mam sam uzywałem 5900x i 5950x ale serii 7 z iksem na końcu podziękuję, te bez X niby lepsze

 

 


Wait, 13700k trzeba zmniejszyć voltage żeby się nie ugotował i nie tracił wydajności? Dobrze rozumiem?
Jeżeli tak to sie nie dziwię. I twierdzenie że ten proc jest dla ludzi co zmienią ustawienia procesora jest fałszem, to nie jest 13900ks, to jest i7, kosztuje 2000zł. Powinno się testować defaultowe zachowanie.

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, mirai99 napisał:


Wait, 13700k trzeba zmniejszyć voltage żeby się nie ugotował i nie tracił wydajności? Dobrze rozumiem?
Jeżeli tak to sie nie dziwię. I twierdzenie że ten proc jest dla ludzi co zmienią ustawienia procesora jest fałszem, to nie jest 13900ks, to jest i7, kosztuje 2000zł. Powinno się testować defaultowe zachowanie.

 

oni wrzucili test 13900ks własnie i o nim pisałem.

obraz.png.a5a6bcf76b29249ad95a121b7cd3ca5e.png

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Tak czy siak zgadzam się że sprzęt powinien być testowany na default i to nienormalne że się przegrzewa pod aio 420. Nie każdy chce i umie się bawić w UV, powinno działać prawidłowo out-of-box. Proponuję Intelowi i AMD w następnej generacji zwiększyć jeszcze power limity o 100W, dorzucić do pudełka części do custom loopa i podbić cenę x2, co może pójść nie tak? Ogólnie to rynek idzie w dziwną stronę, PCMR pomału umiera i za parę lat zostanie garstka entuzjastów z buildami za >10k pln + trochę gotowców z marketu z RTX 4050. Sam coraz śmielej rozważam opcję konsola + laptop.

9 godzin temu, mirai99 napisał:

Chyba każde porównanie, które będzie zawierało CS:GO będzie na korzyść 7600

No i dobrze bo cs:go powinien być w każdej recenzji sprzętu.

 

 

Zrzut ekranu 2023-01-13 112005.png

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, zbiku90 napisał:

dorzucić do pudełka części do custom loopa

Custom loop tu niewiele pomoże niestety IMO. W CPU jest za słaby transfer ciepła z chipu, to jest w sumie największy problem, samo rozproszenie tych 300W nie jest żadnym problemem (zobacz na GPU).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...