Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Jeżeli to by była wina softu to intel by przesunął premierę o tydzień i by zmiażdżył konkurencję / poprzedni gen.

Na premierę AMD Zen5% nie było gorsze od poprzedniej generacji, ono tylko nieszczególnie dawało marginalny przyrost. Tutaj mamy "waste of sand"

Link to post
Share on other sites
49 minut temu, Adames napisał:

Jeżeli to by była wina softu to intel by przesunął premierę o tydzień i by zmiażdżył konkurencję / poprzedni gen.

Na premierę AMD Zen5% nie było gorsze od poprzedniej generacji, ono tylko nieszczególnie dawało marginalny przyrost. Tutaj mamy "waste of sand"

 

Brałem na premiere alder lake i był mega problem z schedulerem w windows, soft zamiast na P latał na E a P idlowały w tle, tutaj może być podobnie. Po zmianach to najlepszy procesor ostatnich lat.

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, r1023 napisał:

 

Brałem na premiere alder lake i był mega problem z schedulerem w windows, soft zamiast na P latał na E a P idlowały w tle, tutaj może być podobnie. Po zmianach to najlepszy procesor ostatnich lat.

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i7-12700k-alder-lake-12th-gen/24.html

https://www.techspot.com/review/2352-intel-core-i7-12700kf/

 

Tak problemy były ale 12700k miał mimo problemów sporo w grach przewagi nad 11 gen w multi też i był wszędzie chwalony:) Wielowątkowo też super.

Pobór też nie był  taki zły jak potem w 13/14gen.

 

Teraz jest regres i jakieś tam schedulery nie pomogą, zamiast tragedii będzie tylko klapa?

Ceny z kosmosu za zerowy wzrost, drogie płyty, nie wiadomo czy coś w ogóle wyjdzie nowego/lepszego na 1851.

 

Dla Ciebie taki plus nie masz co myśleć o wzmiance, chyba że jakieś AMD 9950x3d by Cię kusiło:)

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, r1023 napisał:

Brałem na premiere alder lake i był mega problem z schedulerem w windows, soft zamiast na P latał na E a P idlowały w tle, tutaj może być podobnie. Po zmianach to najlepszy procesor ostatnich lat.


Tak i nie. Podczas premiery 12 gen to było widać od razu, że jest z tym problem, stąd opcja szybkiego wyłączania e-core do gier, przy pełnym obciążeniu roboczym procki pokazywały fajną wydajność - daleko poza tym co widzieliśmy w 10/11 gen. Tutaj jak dla mnie sprawa wygląda trochę inaczej, może jakieś update biosu doda te kilka %, może nie, tak na prawdę to potencjalnie jedyną zaletą nowego procka jest NPU, więc w scenariuszu bez gpu ten procek może sprawić, że AI będzie lokalnie jakkolwiek używalne. iGPU też jest mocniejsze, co też jest fajne i ma swoje zastosowania i może się przydać. Sam procek to jednak słabo.

Link to post
Share on other sites

Dżox, 9800X3D będzie ciekawy. Masz moje słowo. 

 

Zacząłem na szwedzkim portalu a la PPC dojeżdżać redaktora głównego, bo wystawił "polecam, top wydajność" dla core U9 285k. Gość pisze, że nadal jest top w grach, mimo że u niego w testach też wypada na poziomie 12900k. Dalej, pisane jest że "spektakularna poprawa wydajności energetycznej" to go spuentowałem, iż tak spektakularna że nie dogonili 2-letniej konkurencji. Lajki lecą, czekam na bana :-p

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, joker5513 napisał:

Blackwelle muszą wyjśc fpyteczke :-)

Fpyteczke wyjdzie tylko 5090, ale będzie też proporcjonalnie fpyteczke drogi. 

 

Bo mam takie przeczucie, że BEZ DLSS4 i FG2 to 5080 będzie max 8-10% szybszy od 4080S, a za taką wydajność - czyli praktycznie 4080S po dobrym OC - to ja (i raczej nikt inny) nie da $1200...

Link to post
Share on other sites
Teraz, Rebelmind napisał:

to ja (i raczej nikt inny) nie da $1200...

Spokojnie, dadzą ... koniec produkcji Ada, karty rozejdą się po rynku i już będą tylko używki. Co ktoś kto ma jeszcze np 2080 i chciałby nową maszynkę zbudować to zrobi? Grzecznie przyniesie pieniążki do sklepu. Co ja zrobię jak będzie kolejny projekt zależny od cuda i będę potrzebował nowej karty? Wyciągnę 1200$ ... . Smutne to ale prawdziwe.

Dlatego od jakiegoś czasu męczę AMD w ai i jest bardzo dobrze, chodź nie zawsze.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Napisałbym "zagryźć zęby - jak ja - i nie kupować" ale napisać to ja sobie mogę. No nic. Życzę sobie i wszystkim by jednak Blackwell dowiózł adekwatna do ceny wydajność nie tylko przy 5090, chociaż tak mocno cięty rdzeń jaki ma być w 5080 to nigdy nie było - a to nie wróży dobrze. 

 

Sorry za offtop. 

Ceny za intela, a już licząc z płytą (bo przecież samo się CPU nie uruchomi) tj abstrakcja :-o

Link to post
Share on other sites

 

3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Ceny za intela, a już licząc z płytą (bo przecież samo się CPU nie uruchomi) tj abstrakcja :-o

Na dokładkę to chociaż nie jest to nigdzie to otwarcie powiedziane to wszyscy spekulują że będzie to jednostrzałowa platforma.

Kto siedzi na czymkolwiek z >gen12, AM5 czy nawet AM4 5000X3D może śmiało przewijać dalej.

 

Link to post
Share on other sites

Teraz ani Ci oglądający cebuliony, ani Ci co chcą zawsze najlepsze mieć bebechy bez względu na cenę nie mają tu co szukać. Tak naprawdę to nie widzę naprawdę kto miałby kupić tą serię procków w tych cenach. Fanboje Intela nawet raczej kupią 14600kf za 900zł:) albo poczekają do wiosny na płyty chociaż serii B

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Recenzji PurePC:

 

Platforma LGA1851 to prawdopodobnie jednorazówka, więc lepiej wziąć konkurencyjne roziwązanie albo tańszego poprzednika i zachować zdecydowanie lepszy balans wydajności między grami i programami. 

Link to post
Share on other sites

Tak teraz patrzę na inne recenzję, w tym przypadku filmik der bauera, to nowy Intel 285K po odpowiednim tuningu jest w stanie pokonać 14900KS w grach.

 

Tutaj przykład. Oczywiście sporo dobrego zrobiły pamięci 8800 Mhz kontra 6000 Mhz. 

image.png

Link to post
Share on other sites

Noo, tyle za ten 285k nie wygrywa jakos znaczaco z 14900k, a najwyzszy notowany tutaj wynik na Raptorze jest z pamieciami 6000 cl 30, gdzie z tego co sie orientuje to praktycznie wiekszosc sztuk nie ma problemu z 7400/7666 MHz...  te 3% spokojknie by odrobil 14900KS

Link to post
Share on other sites

@Artok

Na pure też e jednej grze wygrywa ale jest strasznie nierówny i ogólnie słaby tam też sprawdzali 7000 vs 8000 wzrostu niema dużego. Jak wybierze się grę na taktowanie pamięci wrażliwa to pewnie skok duży. Ogólnie padaka

 

https://www.purepc.pl/intel-core-ultra-9-285k-test-recenzja-opinia-wydajnosc-premiera?page=0,40

W sumie na każdym review śro znajdzie że jest w top np w Starfield na HU a w cb2077 czy homworld spada na poziom 12 gen lub poniżej nawet

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Rebelmind napisał:

Noo, tyle za ten 285k nie wygrywa jakos znaczaco z 14900k, a najwyzszy notowany tutaj wynik na Raptorze jest z pamieciami 6000 cl 30, gdzie z tego co sie orientuje to praktycznie wiekszosc sztuk nie ma problemu z 7400/7666 MHz...  te 3% spokojknie by odrobil 14900KS

 

wystarczyłoby żeby wygrywał te 5% w grach ( w sumie wydajność i tak na górkę bo może do 5090 sie przyda chociaż wątpię, zresztą bardzo mało ludzi zapakuje taką kartę do 1080p ), bo w apkach widać źle nie jest i pewnie się to jeszcze poprawi. Pamięci 8800 na 14900k to już chyba nie bardzo a tu w zasadzie żaden problem z takim taktowaniem.

45 minut temu, kampers napisał:

Ja dla tego zostaje z 14900ks, tylko dopakuje 5090 GPUxd

 

Oby NV nie dało ciała.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...