Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

W dniu 19.06.2023 o 22:31, wrobel_krk napisał:

Moze poza zegarami wyzszymi będą mieć więcej cache.

Podobno nawet h610 ma wspierać 14gen

 

Jak na jesień masz kupić to wtedy pytaj:)

Na premierę praktycznie zawsze się przepłaca, a np 13700k może być tańszy sporo od 14700k

Asrock właśnie zaczął wydawać biosy dla H610 i B660 wspierające 14gen , wiec będą nowe CPU dla starszej platformy :banan:

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 27.06.2023 o 22:33, Kawabonga napisał:

Asrock właśnie zaczął wydawać biosy dla H610 i B660 wspierające 14gen , wiec będą nowe CPU dla starszej platformy :banan:

 

Ciekawe jakie będą różnice vs to co już mamy, ale obstawiam że kolejny skok to dopiero meteor.

Link to post
Share on other sites
W dniu 2.07.2023 o 11:09, Rebelmind napisał:

Mocniej dokręcony zegar, jeszcze luźniejszy Power Limit. Refreshe nie mają absolutnie nic nowego, chyba że dla kogoś ta łyżka kaszy to duża zmiana. 

Wyszedł właśnie dziś bios do mojej płyty:

version  14.03

1. Support for next-generation processors.
2. Update Intel Microcode, ME and GOP.
3. Improve memory compatibility

 

Ale póki nie wyjdzie jakaś godna karta graficzna w rozsądnych pieniądzach, która zastąpi mojego RTX to nie ma sensu wymieniać na 14gen .

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

https://allegro.pl/oferta/bracket-lga-1700-ramka-do-procesora-12th-13th-13192981783

 

Wg strony producenta Noctua Nh-d14 jest kompatybilna z Z690 Tomahawk, Z790 nie ma jeszcze na liście. 

NH-D14

 

 

https://ncc.noctua.at/motherboards/model/MSI-MAG-Z790-Tomahawk-WIFI-5722

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Raptor Lake Refresh najpóźniej 23 października 2023. 

 

https://www.purepc.pl/procesory-intel-raptor-lake-refresh-zadebiutuja-w-drugiej-polowie-pazdziernika-tego-roku

 

Tradycyjnie, najpierw zadebiutują odblokowane modele; za zablokowane poczekamy do CES w Las Vegas (1/2024).

 

14600k 6P+10e

14700k 8P+10e

14900k 8P+20e

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
25 minut temu, janek20 napisał:

Ty to masz najlepszego tego Intela. A mój Punto tak się udał że pali 4 litry w mieście ciągnąć 2 tonowa przyczepe xd

Najlepszy czy nie mam Intela bo jestem praktycznie od początku istnienia marki.

Co do zapinania przyczepy do Punto...

Pustą może tak.

Załadowaną to już sie spodziewaj korbowodu który wyszedł bokiem za kilka miesięcy xDDD

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Czyli co kupiłeś coś w stylu 13900k i grasz w pasjansa?

W windowsa xd. Ja ostatnio grałem w the lasy od us. Na otwartym GPU ok 150fps jest 100 procent cpu load na 10850k. Na moje obecnie najlepiej wspierająca gra multirdzeniowosc 

Link to post
Share on other sites
58 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Coś jest, co obciąży mój procesor?

Było szukać czegoś adekwatnego do potrzeb, a nie chwalisz się że kupiłeś TIRa a jeździsz po bułki. 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, wid3l3c napisał:
Było szukać czegoś adekwatnego do potrzeb, a nie chwalisz się że kupiłeś TIRa a jeździsz po bułki. 

Ale czym tu sie chwalić?
Procesorem za 2000?
To powód do chwalenia? xDDD

Pochwalić to bym sie mógł Lamborghini Huracan a nie procesorem i7 xD

 

No chyba że... 2000zł to dla Ciebie jakieś niezdobyte szczyty, ale to może mniej kredytów brać i wtedy nie będzie problemu xD

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Więc po co.

Też sobie zadaje to samo pytanie: po co wymieniać, skoro obecny 12700k się raczej nudzi?

 

Od jakiegoś czasu poluje na używkę 12400f do komputera dla młodego - i wszystkie licytacje kończą się na jakichś absurdalnych (z mojej perspektywy) kwotach. Skończy się to prawdopodobie tak, że wleci 14700k do mnie (nie zdzierżę 6P w 14600k :/ ) a mój i7 pójdzie do młodego. Nooo chyba, że z Raptor Refresh okaże się po prostu drogim, mocno odsmażonym kotletem to przeproszę się z 12400f...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

To powód do chwalenia? xDDD

Nie no faktycznie, raczej przejaw ignorancji, tudzież posiadania złych doradców, ale to już jakby nie mój problem :)

 

Ja nikomu do portfela nie zaglądam, bo fakt, nie w tym problem by wyciągnąć 2k na procka, lecz kupować armatę do strzelania do muchy, a potem "narzekać" no to nie wiem, może trochę po prostu czepialskie to było z mojej strony, ale odpowiedź sobie sam jaki cel był tego Twojego posta :P

 

Zacznij streamować, zapnij w końcu jakąś robotę pod tę i9tkę - do której została stworzona i podziwiaj efekty, a nie marne gierki i dziwić się że się nudzi. 

 

Bo jak ja piszę że kupiłem 1080ti do grania w csgo, to trochę powiem szczerze "nie ma się czym chwalić" a raczej wstyd, że człowiek głupi był bo tego nie potrzebował, a kupił. 

 

Tylko trzeba sobie umieć w lustro spojrzeć i to powiedzieć :)

Link to post
Share on other sites



 

12 minut temu, wid3l3c napisał:

 

 
Zacznij streamować, zapnij w końcu jakąś robotę pod tę i9tkę - do której została stworzona i podziwiaj efekty, a nie marne gierki i dziwić się że się nudzi. 
 
Bo jak ja piszę że kupiłem 1080ti do grania w csgo, to trochę powiem szczerze "nie ma się czym chwalić" a raczej wstyd, że człowiek głupi był bo tego nie potrzebował, a kupił. 
 
Tylko trzeba sobie umieć w lustro spojrzeć i to powiedzieć

 


To akurat to ja wiem.
Szkoda było kasy na tą I7.
Lepiej było do karty dołożyć.
Ale już za późno to było prawie rok temu.
Jak już mam to przecież nie sprzedam ze stratą tylko po to żeby mi obciążenie wzrosło xD

Niech już sobie będzie jak już jest.
Napisałem że nie mam zamiaru więcej zmieniać, a Ty z chwaleniem wyjeżdżasz.
Jakbyś był jakimś kosmitą .

 

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wid3l3c napisał:

Bo jak ja piszę że kupiłem 1080ti do grania w csgo, to trochę powiem szczerze "nie ma się czym chwalić" a raczej wstyd, że człowiek głupi był bo tego nie potrzebował, a kupił. 

Ty @wid3l3cnie marudź, bo gdyby CS2 oparty o nowsze biblioteki nie wychodził to przy CSGo z tym jego zabytkowym DX.9c Twój topowy Pascal nadal by zwijał asfalt, a i obecny Haswell nie wymagał żadnej wymiany.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Wypływają benchmark 14700k. W porównaniu do 13700k:

 

CPU-Z

Single Thread: +3,8%

Multi Thread: +18,4%

 

Cinebench R23

Single Core: +3,1%

Multi Core: +16,9%

 

Wyniki 1T nie napawają optymizmem, bo ~3% tj różnica w granicach błędy pomiaru :/

 

Przypomnę, że 13700k był od 12700k szybszy o 10% w teście 1T.

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/wyciekly_testy_intel_core_i7_14700k_jak_wypada_wzgledem_poprzednika-28220.html

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...