Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Patrząc, że teraz mamy Intela 10400F to nie miał bym tak prostego wyboru jak na premierę Ryzena, jakby wtedy zamiast 6/6 wychodziły 6/12 w tej cenie co teraz, to powiem, że mogło by być ciekawie przy wyborze platformy.

Kuzyn na razie jeszcze nie upgraduje kompa, ma mojego starego Xeona 1230v2 z RX 570, jak miałem wybrać coś między Ryzenem 2700,3600, tak teraz Intelowski 10400F wydaje się ciekawą alternatywą, tylko poczekać na jakieś tańsze mobo.

Link to post
Share on other sites

Kuzyn od kilku miesięcy wspomina o składaniu, więc zanim się zabierze, pewnie wszystkie Intele będą na stanie, jak nie będą to trudno, będzie mniejszy wybór. To ja mam wybrać i składać, on tylko zamówi, bo na kompie to mało co się zna.

Przy moim wyborze platformy, może bym poczekał, nie wiem co by było, Ryzena dostałem na premierę, Intel ma cyrk, kupowanie Zetki do zablokowanego procka mija się z celem. Może kuzynowi sprzedam swojego Ryzena płytkę i może ram, a sam przejdę na intela 8-) Tylko na 8/16 to już nie ten budżet, a 6/12 na 6/12 kilka fpsów, lepiej chyba będzie kupić Ampere  :roll:


Tak zapytam, bo na Intelach nie znam się, mój ostatni intel to ivy bridge s1155 z płytą bez OC, czy tylko płyty Z mają możliwość OC RAM, czy jakieś inne mogą kręcić ram, ale procka już nie? Czy ogólnie OC to klasa premium-Z490?
 

Link to post
Share on other sites

Tylko na Zetch masz możliwość OC czegokolwiek. Aczkolwiek AsRock wykombinował podniesienie TDP procesora prawie dwukrotnie do góry, więc zablokowana i5 może trzymać wyższy zegar.

 

Sprzedaj mu swoejgo Ryzena, a sam weź świeżutką sztukę.

Link to post
Share on other sites

Tak coś czuję w kościach, że ten najtańszy Gigabyte Z490 jednak potanieje (650 -> 550) i może stać się hitem sprzedaży. 2666 strasznie ograniczy komety, a nie po to kupuje się nową platformę żeby było wolniej niż na starszej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ciekawe jest tez to że bardzo wysoko cenią sobie w Intelu tą "cudowną" UHD 630. I5 10400F kosztuje 850zł. Czy naprawdę ten ultra wydajny "wyświetlacz pulpitu" jest wart 150zł?

Ta grafika jest wystarczająca do zastosowań biurowych, jest też mega wspomaganiem przy renderowaniu choćby filmów. Tak więc nie wiem skąd Twoje zdziwienie.

Link to post
Share on other sites

Tak coś czuję w kościach, że ten najtańszy Gigabyte Z490 jednak potanieje (650 -> 550) i może stać się hitem sprzedaży. 2666 strasznie ograniczy komety, a nie po to kupuje się nową platformę żeby było wolniej niż na starszej.

Na razie masz podatek od nowości i w dodatku masz mały nakład produktów więc cena jest zawyżona. Jak rynek się nasyci w sensie będą normalne stany to cena spadnie.

Wbrew pozorom I5 10400F + Z490 to nie jest jakiś głupi pomysł bo zysk z OC pamięci jest bardzo duży i względem 2666Mhz np ustawiając ram na 3600Mhz można zyskać ~15% wydajności a to nie koniec możliwości.

W grach R5 3600 na pewno będzie na straconej pozycji a jak by nie patrzeć całościowo to jest dopłata ~300zł tylko do płyty głównej.

 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

do not  buy ,pocieszny niech jeszcze kwity z wypłaty amd pokaze hehe

 

Chyba nie mówisz o Stevie, który jedzie po AMD jak po <cenzura> przy każdej okazji.  :rotfl: Po prostu jest obiektywny. Imo gdybym znów miał brać topowego intela, to tylko 10900K pod LC i żyłowanie na maksa. Poza tym, jak kogoś stać na 10900K to stać go też i na chłodzenie + dobrą płytę.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

nie  wiem jak ma na imie ,kanał  śmierdzi na kilometr  amdowskim dolarem

no tak, jak jedzie po AMD to " obiektywny" jak jedzie po Intelu to "śmierdzi" kanadyjskim $ 

Za to Ty jesteś obiektywny w swojej ocenie LOL

Śmierdzi Intelowskim FanBoyem ;)

Edytowane przez MariuszB35PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ty wpłacałeś $ za ten pre-order w x-kom? i skąd niby te krzaczkowe newsy o 19.06?

za pobraniem te krzaczkowe newsy to japonski od najlepszego tech insadera taki AdoredTV tylko nie przychlast i attention whore szukający frajero-subów na swój kanała jutube żebrzący o donejty

 

Momomo_us to legit zródło dobrych przecieków głównie z Chin Tajwanu czyli serca światowej elektroniki googlarka przetłumaczyła tego twitta ,,data premiery,,

 

nawet ktoś z benchmark.pl go followuje

F8kFXSH.png

Edytowane przez snapfire
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...