Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Ze zniżką to inna rozmowa :D Poza tym, wspominasz @DjX o najtańszej możliwej płycie na Z490 (tak, wiem - potrzebna tylko po to, by puścić szybki ram), którą nie każdy może chcieć brać. Jedyna przewaga Ryzena mogła by się wziąć zatem z mocnego OC. Przypuszczam jednak, że w większości nadchodzących porównań odniesienie będzie do okołopremierowych sampli R5 3600, które nie dobijały do okolic 4500-4600 po OC tak jak ostatnie batche, więc pełnego zobarazowania sytuacji raczej nie uświadczymy :(

 

Przypomina mi się również sytuacji z premiery pierwszej kawy, kiedy mieliśmy ciekawe ceny Inteli ale głównie na papierze (bo dostępność była kijowa). Po miesiącu (?) zaś, kiedy podaż się trochę poprawiła to ceny były już wywindowane do obecnego poziomu...

 

Oby tym razem tak nie było. 

Teraz masz koronowirusa, ludzie patrzą na każdą złotówkę po trzy razy zanim ją wydadzą. Nowe intela są za drogie !

Link to post
Share on other sites

Ja?! Nie mam, uchowaj Boże :o A że ceny po$rane to się zgadzam.

Chodzi mi o sytuację z koronowirusem, a nie to że Ty masz ! Sorki źle się wysłowiłem. Sukcesu tym prockom nie wróżę.

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites

https://www.crn.pl/aktualnosci/intel-maniakalnie-zwieksza-produkcje

 

nie nadąża z produkcja ;) 


''Koncern chce na dobre skończyć z brakami procesorów. "Maniakalnie" eliminuje ograniczenia podaży - jak to ujął CEO Intela, Bob Swan, informując o inwestycji w zwiększenie produkcji tzw. wafli o 25 proc. w 2020 r. Dyrektor finansowy firmy sugeruje do tego, że w II poł. 2020 r. nastąpi rozwiązanie co najmniej największych problemów z dostawami CPU. Ocenia, że podaż będzie "bardziej znormalizowana" - informuje crn.com.''

Link to post
Share on other sites

@up co z tego wynika? Rynek się powiększa (co widać po wynikach finansowych)  a Intel ma problemy z produkcją nie od dziś,  jeszcze kilka miesięcy temu rzucali durnymi tekstami, że co prawda konkurencja odnosi sukcesy ale jest to jest tylko i wyłączenie wina ich "problemów z podwykonawcami".  :roll: to się nazywa tupet.

Link to post
Share on other sites

Kreatywny marketing - "ty robisz wszystko co możesz, ale to ktoś inny jest winny problemów końcowych". I ludzie to kupują, jak widać po przykładzie kolegi stronę wcześniej, co zamówił zestaw Cpu+płyta (Comet Lake-S) bez żadnych testów.

 

Ooooo, a o tej usłudze nie wiedziałem!? :o

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/mozna-podkrecac-ile-wlezie-nowe-procesory-intela-w-programie-ptpp.html

Link to post
Share on other sites

@up... tylko uszkodzić w ten sposób cepa jest ciężko. No ale nie to, że hejtuje, jak ktoś wydaje tyle kasy na cepa, chce ostro podkręcać i spać spokojnie to sobie może coś takiego wykupić. Z tym, że bardziej obawiał bym się w przypadku tych cepów o płytę i zasilacz...

 

Edit :

 

"Inna sprawa to to czy warto wykupywać dodatkowe ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia procesora. Obecne modele trudno uszkodzić przez overclocking (a nawet jakby komuś się tu udało, producent często wymienia takie układy w ramach standardowej gwarancji)."

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Ale co 20$ skasowane od niektórych raczej śmierdzieć nie będzie :)

 

Nie którzy za 10zł różnicy pojadą na drugi koniec miasta coś kupić to za 20$ objadą 2x swoje miasto byle zaoszczędzić,nie znasz ludzi.

 

Dla mnie podstawka LGA 1200 i tak jest martwą,nie opłacalną a stosowane praktyki przez Intela przed LGA 1700 to dno i zero szacunku do klienta i należy się im utrzeć nosa.Mam nadzieję,że ludzie nie są na tyle głupi i nie dadzą się nabrać na to,co serwuje nam pasożyt bo wydadzą więcej pieniędzy nic nie zyskując na wydajności.

Link to post
Share on other sites

@Up Niestety, kolejne rekordy sprzedaży świadczą o tym, "że ludzie jednak są na tyle głupi i dają się nabierać". Są ludzie, którzy przy każdej kolejnej przesiadce biorą w ciemno Intela i kompletnie ich nie interesuje co w ofercie ma konkurencja.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@Up Niestety, kolejne rekordy sprzedaży świadczą o tym, "że ludzie jednak są na tyle głupi i dają się nabierać". Są ludzie, którzy przy każdej kolejnej przesiadce biorą w ciemno Intela i kompletnie ich nie interesuje co w ofercie ma konkurencja.

 

No niestety tak jest, ale najgorsze jest to, że jeśli walisz argumentami to uchodzisz za dziwaka. Kumpel tylko do pracy biurowej i filmów kupował kompa, radziłem mu Ryzena bo taniej by wyszło a i tak nie gra, to mnie wyśmiał i kupił Intela i7 do biurowej pracy ale ostatnio przyznał, że miałem rację ale co się stało to nie odstanie :D

Link to post
Share on other sites

@Up Niestety, kolejne rekordy sprzedaży świadczą o tym, "że ludzie jednak są na tyle głupi i dają się nabierać". Są ludzie, którzy przy każdej kolejnej przesiadce biorą w ciemno Intela i kompletnie ich nie interesuje co w ofercie ma konkurencja.

A mało takich? fanatycy którzy udają ślepych i będą nadal polecać Intela choćby gorszy był pod każdym względem, co gorsza niektórzy sprzedawcy nadal mydlą oczy nieobeznanym że niebieskie najlepsze, tak jak z kartami graficznymi jak ktoś pyta o Navi, eeee Panie Nvidia najlepsza, przecież te Radeony tyle prundu pobierają, mało który wpoi sobie do małej makówki że taki rx5700 mniej pobiera od RTX'a 2060 Super, chyba jeszcze trochę czasu musi upłynąć zanim "betony" zmienią swoje nastawienie.

Link to post
Share on other sites

Kreatywny marketing - "ty robisz wszystko co możesz, ale to ktoś inny jest winny problemów końcowych". I ludzie to kupują, jak widać po przykładzie kolegi stronę wcześniej, co zamówił zestaw Cpu+płyta (Comet Lake-S) bez żadnych testów.

 

Ooooo, a o tej usłudze nie wiedziałem!? :o

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/mozna-podkrecac-ile-wlezie-nowe-procesory-intela-w-programie-ptpp.html

to chyba do mnie ? pre ordery są kierowane do świadomych dojrzałych klientów z ukształtowanym jakby to nazwać ,,tech światopoglądem,, doskonale wiem,że kupuję wydajność 2499zl i9 9900K/KF +5-10% z racji nowej architektury w postaci ~~1880zl i7 10700KF sorry nie potrzebuję czekać do recenzji aby dostać to czego oczekuję

 

 

to samo z pre orderem Cyberpunk 2077,którego zamierzam zamówić doskonale wiem co dostanę od CDPR w ich Cyberpunk 2077 wiem jakie to studio ma wysokie standardy wiem jaką maja pro konsumencką filozofie politykę podejście do swojego klienta wiem czego mam oczekiwać od nich prywatnie nie potrzebuję czytać recenzji jakiegoś malkontenta jego stękania głębokich refleksji złotych przemyśleń zwyczajnie jego subiektywna opinia w recenzji nie ma dla mnie znaczenia przy podejmowaniu decyzji o kupnie 

Edytowane przez snapfire
Link to post
Share on other sites

to chyba do mnie ? pre ordery są kierowane do świadomych dojrzałych klientów z ukształtowanym jakby to nazwać ,,tech światopoglądem,, doskonale wiem,że kupuję wydajność 2499zl i9 9900K/KF +5-10% z racji nowej architektury w postaci ~~1880zl i7 10700KF sorry nie potrzebuję czekać do recenzji aby dostać to czego oczekuję

 

 

to samo z pre orderem Cyberpunk 2077,którego zamierzam zamówić doskonale wiem co dostanę od CDPR w ich Cyberpunk 2077 wiem jakie to studio ma wysokie standardy wiem jaką maja pro konsumencką filozofie politykę podejście do swojego klienta wiem czego mam oczekiwać od nich prywatnie nie potrzebuję czytać recenzji jakiegoś malkontenta jego stękania głębokich refleksji złotych przemyśleń zwyczajnie jego subiektywna opinia w recenzji nie ma dla mnie znaczenia przy podejmowaniu decyzji o kupnie 

Liczy się marka :rotfl:

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

doskonale wiem,że kupuję wydajność 2499zl i9 9900K/KF +5-10% z racji nowej architektury w postaci ~~1880zl i7 10700KF sorry nie potrzebuję czekać do recenzji aby dostać to czego oczekuję

 

mylisz sie to jest to samo

Link to post
Share on other sites

to chyba do mnie ? pre ordery są kierowane do świadomych dojrzałych klientów z ukształtowanym jakby to nazwać ,,tech światopoglądem,, doskonale wiem,że kupuję wydajność 2499zl i9 9900K/KF +5-10% z racji nowej architektury w postaci ~~1880zl i7 10700KF sorry nie potrzebuję czekać do recenzji aby dostać to czego oczekuję

 

 

to samo z pre orderem Cyberpunk 2077,którego zamierzam zamówić doskonale wiem co dostanę od CDPR w ich Cyberpunk 2077 wiem jakie to studio ma wysokie standardy wiem jaką maja pro konsumencką filozofie politykę podejście do swojego klienta wiem czego mam oczekiwać od nich prywatnie nie potrzebuję czytać recenzji jakiegoś malkontenta jego stękania głębokich refleksji złotych przemyśleń zwyczajnie jego subiektywna opinia w recenzji nie ma dla mnie znaczenia przy podejmowaniu decyzji o kupnie 

Bardziej pasuje określenie Jeleń a nie dojrzały klient. Kupowanie czegoś na premierę to kiepski pomysł. Nigdy nie wiesz czy sprzętu nie trapią choroby wieku dziecięcego.

Edytowane przez Alcedo1
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

mylisz sie to jest to samo

jak mówię,że będzie szybszy o 5-10% od i9 9900K/KF to będzie

 

i7 10700K/KF posiada o 200MHz większe base frequency od i9 9900K/KF również warto odnotować algorytm Turbo Max Boost 3.0 coś co było zarezerwowane przez lata wyłącznie dla HEDT będącym rozwinięciem Turbo Boost 2.0

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...