Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, potrzebuję kupić dysk 2-3TB do 350 zł maksymalnie. Służyć ma on głównie do odtwarzania filmów 4k pod TV, w związku z tym czeka go wielokrotne odpinanie i podpinanie pod PC i TV. Z pewnością też upadki jakieś go czekają... Ważne jest to żeby dysk po wyłączeniu TV cały czas nie kręcił. Wstępnie po przeczytaniu paru postów nt. dysków zewnętrznych wybrałem poniższe modele:

 

Toshiba Canvio Basics 2TB USB 3.0 Czarny (HDTB320EK3CA) nie wiem tylko czy powyższy model posiada zintegrowany kontroler USB, jeżeli tak to ewentualnie jaki nie posiada, bo dyski tej firmy są mocno rekomendowane

 

Silicon Power 2TB Armor A60 - tylko jakiej firmy HDD jest w środku?

 

Adata (jakikolwiek model) z tym, że tutaj gdzieś doczytałem, że ostatnio dyski Seagate są wkładane, a w takiej sytuacji raczej dyskwalifikuje ten model..

 

Dysk INTENSO Memory Cente zdaję sobie sprawę, że jest to dysk 3,5 ale ponoć na wyłączonym TV dysk również przestaje chodzić.

 

Proszę o jakieś porady...

 

 

 
Link to post
Share on other sites

Może lepiej kupić osobno dysk i jakąś obudowę do niego?

Dyski Silicon Power ( SP A60 w środku podobno Samsung) mają dobre rekomendacje i nie mają zintegrowanego kontrolera USB (czy wszystkie modele?)

Edytowane przez Yahoo.K
Link to post
Share on other sites

Dział dysków HDD samsunga został kupiony parę lat temu przez seagate...

Oczywiście sporo HDD zostało i były sprzedawane dalej pod marką samsung, ale tam gdzie są samsungi prędzej czy później pojawią się seagate ( bo oni ich kupili )

Przy 2.5" szczerze nie mam jakichś dużych przeciwwskazań przed seagate.

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj tylko, że przy odtwarzaniu z dysku tv może nie obsługiwać części kodeków i niektóre filmy albo wcale nie ruszą albo nie będzie audio. Mogą też występować problemy z aspekt ratio i materiał będzie rozciągnięty. Jak masz tv podłączony do sieci to możesz bez wydatków sprawdzić jak to idzie - DLNA. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...