Skocz do zawartości

Czy gtx 1080 jest przyszłościowy do 1440p


Recommended Posts

Są różne 1080...Tak prawdę mówiąc (pisząc) to nic nie jest przyszłościowe,bo jak wyjdzie coś nowego to wszyscy natychmiast pytają,czy warto czekać...:)

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Kolejne cierpienia młodego Wertera. Nikt Ci nie odpowie na takie pytania bo nikt nie wie jakie wymagania będą miały gry wychodzące w kolejnych latach. Do tego co aktualnie wyszło 1080-ka do 1440p 60fps jest chyba optymalnym wyborem (bez zbędnego przepłacania), z małymi wyjątkami jak np. Deus Ex MD. IMO najlepsze postępowanie to obczajenie tytułów w jakie chcę zagrać, sprawdzenie w testach na necie jakiego sprzętu potrzebują do rozdzielczości w jakiej zamierzam grać i kupno sprzętu do tego. Moim zdaniem tym sposobem najlepiej wyda się kasę i najlepiej wykorzysta to co się kupiło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Reszta podzespołów:

-procesor: i5 8600k

-ram: ddr4 16gb 3000mhz

-mobo: MSI Z370 SLI PLUS

-zasilacz: Seasonic focus plus gold 650w

-Chłodzenie: Grandis 2

-karta graficzna : MSI GeForce GTX 1080 gaming x

-obudowa: spc regnum rg4t

Zastanawiam się też czy nie kupić tańszej płyty na b360 np tańszego chłodzenia i i7 8700. Cena zestawu to około 6000 zł i nie chcę poza nią wychodzić.

Link to post
Share on other sites

i7 8700 to świetny wybór do 1440p, długie lata będzie dawał radę, a przewaga wyższego maksymalnego FPS'u kręconego 8600k nic ci nie da w sytuacji kiedy karta nie będzie wstanie generować więcerj niż 60-80 klatek. Dzięki zmianie 8600k na 8700 będziesz mógł zejść z chłodzeniem np na ferę czy fortisa, płytę okroić do z370 pro4 (ale poniżej tego nie schodź, bo na b360 nie wykorzystasz szybszych ramów) i trochę zostanie w kieszeni, a zyskasz na komforcie którą zapewnią dodatkowe wątki i brak konieczności podkręcania. Moim zdaniem to naprawdę lepsza opcja.

Link to post
Share on other sites

Wszyscy mówią kręć procka kupuj odblokowany kiedy ja szczerze nigdy tego nie robiłem siedzę od 8 lat na starym gracie i próbuję złożyć coś konkretnego nie żeby pograć rok i później znów kilka lat siedzieć na low dopłacić parę groszy do procka i kupić tańszą płytę a zyskać tzw. Przyszłościowość idę na to poza tym wydaje mi się że i7 8700 ma przewagę nad i5-8600K na 5.0 ghz. Jeszcze mam jedno pytanie czy fera 3 wystarczy do tego i7 8700 (w trybie turbo) tak żeby było cicho i chłodno (pasta to będzie thermal grizzly).

Edytowane przez Liber25
Link to post
Share on other sites

jak napisał wojciechu15, bierz i7 8700, po czasie podziękujesz ;), a co do 1080tki i 1440p, przejrzyj sobie na YT filmiki w interesujących cie grach, jest tego od pyty w tej rozdziałce z tą kartą, myślę , ze jeszcze długo da radę , oczywiście 60, góra 75 fps, o 144 zapomnij, a z czasem , jak wyjdą jakieś graficzne killery, to zjedziesz o stopień w dół z cieniami czy AA i nadal będzie gitara

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...