Skocz do zawartości

Czy warto jeszcze zaczekać na nową generację?


Recommended Posts

Witam

 

Stoję przed dużym dylematem. W styczniu wymieniłem swojego leciwego PC. Modernizacji podległy wszystkie podzespoły za wyjątkiem karty graficznej gdyż na tę już zabrakło mi funduszy. I tak od kilku lat ciągnę na GTX 750 Ti. Zastanawiam się właśnie nad jej wymianą na coś w okolicach GTX 1080 (na wersję Ti mnie nie stać).

 

Czy uważacie że warto jeszcze trochę poczekać na nową serię - 11? Nie mam parcia że już jutro muszę nadrabiać stare tytuły gier które na obecnej grafice po prostu słabo działały. Myślę że jakieś 3-4 miesiące mogę jeszcze zaczekać lecz czy będzie to opłacalne? Ceny części a szczególnie grafik i ramu są strasznie niestabilne z powodu wielu czynników i nie chcę się obudzić z ręką w nocniku i sytuacją gdzie obecna generacja podrożeje znacząco po raz kolejny.

 

Obecna konfiguracja:

- i5 8600k

- GTX 750 Ti

- 8 GB RAM 3000 MHz

Link to post
Share on other sites

Jeśli dasz rade wytrzymać te 3 miechy to poczekaj, może wyjdzie ta nowa seria. Możę krypto waluty staną się jeszcze bardziej mniej opłacalne co przełoży się na cenę kart. Czekając te 3 miechy nie stracisz na tym tylko pytanie czy nie osiwiejesz z nerwów grając w swoja ulubiona grę na 30fps ;)

Link to post
Share on other sites

Ano, cinszko się robi downgrade ale co robić :/ A wydawać 300 pln na kartę "na przeczekanie" to IMHO średnio dobry deal - no chyba że kogoś mega ciśnie.

 

Ciekawe, czy jeżeli faktycznie gtx'y 11xx pojawią się w przeciągu 3 miesięcy (nie mówię o papierowej premierze a faktycznej dostępności w sklepach) to AMD się wyrobi do końca roku z Vega w 7nm...

Link to post
Share on other sites

 

 

A wydawać 300 pln na kartę "na przeczekanie" to IMHO średnio dobry deal
 

 

Paradoksalnie lepszy, niż kupowanie takiej za 800, bo niejeden kupił coś na przeczekanie, półtora roku siedział, a później sprzedał drożej niż kupił. Taki urok niskiej półki cenowej.

Link to post
Share on other sites

A podepnę się do tematu, może ktoś poradzi, bo też mam dylemat co do wyboru GPU.

 

Kupuję w lipcu kompa z i7-8700 (non k) i nie wiem jaką dobrać do niego grafikę. Niestety nie mam żadnej karty, żeby wrzucić na przeczekanie, a to by była dla mnie najlepsza opcja. No i właśnie czy w takim razie kupić GTX'a 1060 6GB, a w następnym roku wymienić go na serię 1170/1180, czy brać od razu GTX'a 1080?

Link to post
Share on other sites

 

 

najlepiej wziąc gtx1070 od 1400 zł juz mozna uzywke kupić

 

Nie chcę się pchać w używki. Dobra nówka 1070 to koszt ~2100zł, to już lepiej brać 1080 za 2500zł. A 1060 wezmę za ~1400zł.

 

Poza tym jak kupię 1070 to raczej nie wymienię go na nową serię, bo będzie wystarczający. No i na pewno straci więcej na wartości niż 1060 po wprowadzeniu nowej serii.

 

A ceny może trochę spadną: https://www.digitimes.com/news/a20180629PD204.html

 

 

 

Albo posiedzieć miesiąc na integrze / poczekać miesiąc z kupnem i będzie mniej więcej wiadomo co z kolejną generacją od zielonych (oby).

 

Integra odpada. Chciałbym przez wakacje w końcu ograć Wiedźmina 3, a GTX 1060 mi na to pozwoli. Zejdę z ultra na wysokie i będzie śmigać w stałych 60 FPS'ach (przy FHD). Plus bez problemu pogram w inne Fortnajty czy WOT.

 

A info czy prezentacja nowej serii będzie zapewne pod koniec sierpnia na targach Gamescom. Potem czekanie na niereferenty. Dodatkowo nie wiadomo ile wzrośnie wydajność, jakie będą ceny na premierę, jak będzie wyglądać dostępność. Za dużo niewiadomych, tak na prawdę nie wiadomo nic.

 

Także siedzenie na integrze do zimy (przy dobrych wiatrach) to nietrafiony pomysł.

Link to post
Share on other sites

jeszcze przeczekanie na gtx750 bym przebolał, ale na taki shit jak gt740 w życiu bym się nie zdecydował. Kilka miechów? 2 tygodni z gt630 nie wytrzymałem :D

 

 

Wiadomo że to karta nie full wypas ale ma ddr5 i 2gdb pamięci. W smarku11 goli pod 3200 więc jakas mega tragedia nie jest jak dla mnie :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie chcę się pchać w używki.

 

Twój błąd.

 

Na allegro czy OLX lecą na sprzedaż super karty GTX 1070 po 1300-1400 zł i GTX 1060 6GB po 1000 zł (jestream, strix, xtreme gaming, czy gaming od msi) z długą gwarancją i dowodem zakupu z polskiego sklepu.

 

Jak wolisz kupić nówkę i przepłacić 400-500 zł, a z wyjściem nowej generacji stracić jeszcze więcej to Twoja sprawa.

Link to post
Share on other sites

 

 

ma ddr5 i 2gdb pamięci. W smarku11 goli pod 3200
 

 

Wszystkie te informacje nie mówią nic o tej karcie, którą można podsumować jednym zdaniem - Do wyświetlania pulpitu się nadaje, ale jeżeli chodzi o wydajność to jest poniżej nowoczesnej integry.

Link to post
Share on other sites

 

 

Twój błąd.

 

Nie błąd, tylko decyzja. Po latach przesiadam się z mało wydajnego laptopa i chcę po prostu mieć podzespoły nówki sztuki nieśmigane.

 

Chociaż może rozważę zakup używanej 1060, żeby się przesiąść za rok na serię 11xx

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...