Skocz do zawartości

Jakie chlodzenie na AMD 955 BE


Recommended Posts

Nie, tyle to nie będzie muszę coś niższego szukać ...

A mierzyłeś chociaż? Twoje obudowa ma aż 28cm szerokości więc wątpię by Mugen II w nią nie wszedł.

Komentarz z Komputronika:

obudowa wysokiej jakości, jest tylko jedno "ale" szerokość podana 28cm nie jest szerokością budki , tylko plastikowej obudowy frontowego wentylatora!!! Sama buda ma 20cm szerokości. Mam na procesorze cooler Scythe Ninja copper i niestety obudowa się nie domyka z boku!!!!! Uważajcie

Link to post
Share on other sites

Zalozylem tego Frezzera i wyglada to tak

http://img21.imageshack.us/img21/9234/img0082s.th.jpg

 

http://img44.imageshack.us/img44/2690/img0083sh.th.jpg

 

Temperatury spadly o ok 5C nie wiem czy to dobrze, bez plyty z boku spadly o 8C. Najwazniejsze ze jest ciszej.

Oczywiscie nie az tak jakbym chcial ale grafika i zasilacz tez swoje robia.

Nie obylo sie bez stresu bo sciagajac stary radiator wyrwalem procka z gniazda, troszke sie pare nozek wygielo ale jakos naprostowalem i na szczescie dziala, doslownie zawal.

 

Z przodu budki mam wentylatorek ktory dziala ale jedyny efekt to odrobina chalasu, z tylu jak widac na fotkach mam ciut za maly tyle ze lepszy od stadardowego, dostalem za friko wiec nie bede sie czepial :D

Moze je wymienie ale jakos nie wierze ze bedzie duzy efekt wiec sie zastanawiam czy warto?

 

Jak mozna edytowac swoj post?

Taki byk ze az mi slabo :)

Link to post
Share on other sites

Hmm ogólnie to bym może się skusił na to NH-C12P lecz to zależy od tego ile przebawie kasy nad morzem, bo jak wrócę za tydzień to jak coś zostanie ( a tego bym chciał i myślę że tak się stanie ) to chcę kupić jakieś chłodzenie bo już nie mogę znieść tego wycia boxowego coolera ... Więc z tych 3 NH-U9B Kabuto i NH-C12P najwydajniejszy jest ten NH-C12P ???

Link to post
Share on other sites

No to ja też spytam. Procesor, jak poprzednicy PIIx4 955, płyta Asus M4A78T-E - rozmieszczenie jak delux. Niestety mój budżet jest mniejszy - 160, góra 170zł. Obudowa ma szerokość 208mm, zasilacz na dole. Zastanawiam się nad takim cudem jak Titan Fenrir. Zbiera same pochlebne recenzje na sieci. Co Wy na to?

Link to post
Share on other sites

Mało jest testów tego chłodzenia. Przynajmniej na polskich stronach

Poziom hałasu od 17-39dBA przy obrotach 800-2200. Tak więc przy obrotach 2200 hałas może przyprawić cię o ból głowy, ale jeśli nie zamierzasz procka kręcić to nie masz o co się obawiać ;)

Tutaj masz test

http://www.insidehw.com/Reviews/Cooling ... enrir.html

Link to post
Share on other sites

Widziałem też inne testy i wypadał w nich bardzo dobrze. Co do hałasu, to na boxowym wentylatorze w idle mam ok.3000 obrotów, do ponad 4500 w stresie ;) Do tego jeszcze piszczące cewki na jakimś elemencie - pewnie karta Vapor X, więc nawet wyższe obroty są mile widziane.

Link to post
Share on other sites

No to ja też spytam. Procesor, jak poprzednicy PIIx4 955, płyta Asus M4A78T-E - rozmieszczenie jak delux. Niestety mój budżet jest mniejszy - 160, góra 170zł. Obudowa ma szerokość 208mm, zasilacz na dole. Zastanawiam się nad takim cudem jak Titan Fenrir. Zbiera same pochlebne recenzje na sieci. Co Wy na to?

Ja bym Ci polecił Scythe Katana 3, cena koło 120zł. A może jak dobrze poszukasz, to wyrwiesz skądś MUgena 2 ale on raczej ponizej 180 nie schodzi
Link to post
Share on other sites

Jakoś zdecydowałem się na tego titan fenrir'a. Przekonały mnie recki na necie. Dzisiaj go zainstalowałem. Pasty użyłem tej, która jest dołączona. Jak każdy wie są straszne upały. Mam pokój od południa i to na 4 piętrze, więc mam w nim bardzo ciepło. Po zamontowaniu nowego chłodzenia temperatury w idle spadły o 4-5 stopni i są na poziomie około 40C, przy 900 obrotach. W stresie w największy upał miałem 48C, czyli o 7 mniej, ale również przy 900 obrotach wentylatora. Jak ktoś jest zainteresowany, to jutro mogę wstawić zdjęcia chłodzenia w obudowie i po 2 dniach, jak pasta dojdzie do siebie, napisać coś więcej.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...