Skocz do zawartości

Jakie chlodzenie na AMD 955 BE


Recommended Posts

Chcialbym zmienic boxowe chlodzenie na jakies cichsze bo to wycie na najwyzszych obrotach strasznie irytuje.

Z wytycznych to cena nie wyzsza niz 200zl z pasta o ile warto dac jakas lepsza.

Cooler zalezy mi na ciszy to ma 1 miejsce a 2 temp.

Teraz na standardzie mam max 55C w idle ok 38. Bez OC.

Acha i pytanie czy chlodzenie musi byc na socket AM3 czy moze byc np AM2+?

Link to post
Share on other sites

Acha i pytanie czy chlodzenie musi byc na socket AM3 czy moze byc np AM2+?

AM3 jest kompatybilne mocowaniem z AM2+.

 

Jeżeli masz szeroką obudowę to polecam Scythe Mugen II albo Noctua NH-U12P.

Jeżeli nie jest ona szeroka to Noctua NH-C12P albo Scythe Zipang.

Link to post
Share on other sites

Synu śpiesz się , bo znalazłem Ci okazję.

http://www.allegro.pl/item680724466_noctua_nh_u12p_box_gwarancja_5lat_najlepsza.html

 

W zestawie ze tym coolerem masz dodaną bardzo wydajną pastę.

Ogólnie to żadko można kupić tą noctuę na allegro jako używkę bo nikt nie pozbywa się tego coolera. Klasa sama w sobie. Jeśli priorytetem jest cisza , to tylko noctua. Ja mam własnie taką i jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

mugen 2 Ci się zmieści :(

Przecież noctua będzie mu wystawała a tu chyba nie o to chodzi ;/

No to jak jest w końcu? NH-U12P i Mugen II mają przecież takie same wysokości.

 

Twoja obudowa ma tylko 18cm szerokości, ww. coolery mają 16cm wysokości, a wiadomo, że trzeba odliczyć 3-4mm na blachy, 3-4mm podstawki płyty, 3-6mm na kołki montażowe, i około 1cm na płytę główną z procesorem. Osobiście nie ryzykowałbym zakupem tak wysokiego chłodzenia bo tak jak mówiłem może się zdarzyć, że wejdzie na styk a może się okazać, że nie zamkniesz obudowy.

Możesz jeszcze zobaczyć Scythe Ninja II (ma 152mm wysokości i powinna się już zmieścić).

Link to post
Share on other sites

158 a to bardzo bardzo przepraszam tak jak pisał kubbak najmądrzejszy forumowicz może się zmieścić ale może się nie zmieścić ja obstawiam że się nie zmieści moja obudowa ma 190cm a karakorum wystaje ale obudowa ledwo się domyka ;/

Link to post
Share on other sites

Rozpatrz jeszcze tego Freezera, z tego co się ostatnio naczytałem przez 2 tygodnie, będzie lepszy od Ninji. Jego największa zaleta jest wentylator z PWM, który nie kręci się ciągle ze stała prędkością. Link do testów porównawczych z Mugenem dałem niżej. Aha, i najważniejsze - na 100% zmieści Ci się w obudowie.

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam procesor i też chcę zmienić jakieś chłodzenie tylko u mnie sprawa jest bardziej skomplikowana ponieważ mam taką obudowe i taką płytę i nie wiem czy coś wejdzie ...

 

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Aplus_CS_Twin_Engine_BB_czarna/pelny,id,51207/

 

http://www.agito.pl/plyty-glowne/asus-m4a79-deluxe.0.343998.html?attr=264:428918|938:340002

Link to post
Share on other sites

@Graczu

 

Asus Triton 88 wejdzie do twojej obudowy i będzie pasował oświetleniem niebieskim :D Ma sześć rurek o średnicy 6mm wiec powinno być nieźle, tylko trudno go dostać w polsce.

Mugen 2 też powinien wejść z moich obliczeń

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...