Skocz do zawartości

do uzytkownikow majacych Radeona 4850


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

do uzytkownikow co maja radeona 4850 czy udalo wam sie oc zeby osiagnac takie same zegary co ma 4870 ? czy jest to mozliwe ? ddr3 4870 ma ddr5 :(

 

jezeli tak to prosze pisac jakie modele itp

 

4850 standard ma

 

Częstotliwość rdzenia 675 MHz

Częstotliwość RAMDAC 400 MHz

Częstotliwość pamięci 2000 MHz

 

 

 

_nick_:

Nie pisz tytułów z dużych liter.

Link to post
Share on other sites

Koleś ty nawet nie wiesz o co pytasz. Taktowanie rdzenia 4850 to 625 nie 675, nie da się z ddr3 zrobić ddr5, mozna zrobic hardmoda na 4850ce i bedzie wydajniejsza od 4870tki ale taka zabawa to już wyższa szkoła jazdy.

moje ddr 5 na 4890 robią 4800mhz efektywnie

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich

 

do uzytkownikow co maja radeona 4850 czy udalo wam sie oc zeby osiagnac takie same zegary co ma 4870 ? czy jest to mozliwe ? ddr3 4870 ma ddr5 :(

 

jezeli tak to prosze pisac jakie modele itp

 

4850 standard ma

 

Częstotliwość rdzenia 675 MHz

Częstotliwość RAMDAC 400 MHz

Częstotliwość pamięci 2000 MHz

sprawdzilem pierwsza lepsza sprawdz na proline widocznie jest blad

 

http://proline.pl/sklep.php?prodid=GIGA+HD4850+512+25Z

dlatego napisalem 672.....

 

jezeli sie nie da to spoko......a np robil ktos testy na 4850 na maxa oc i nie krecony 4750 na tym samym procku plycie itp i ile macie np w 3dmarku 06 ?

 

ze sie nie da zrobic z ddr3 5 to wiem ale moze komus sie udalo ustawic chociaz blisko....;/)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich

 

do uzytkownikow co maja radeona 4850 czy udalo wam sie oc zeby osiagnac takie same zegary co ma 4870 ? czy jest to mozliwe ? ddr3 4870 ma ddr5 :)

 

jezeli tak to prosze pisac jakie modele itp

 

4850 standard ma

 

Częstotliwość rdzenia 675 MHz

Częstotliwość RAMDAC 400 MHz

Częstotliwość pamięci 2000 MHz

sprawdzilem pierwsza lepsza sprawdz na proline widocznie jest blad

 

http://proline.pl/sklep.php?prodid=GIGA+HD4850+512+25Z

dlatego napisalem 672.....

 

jezeli sie nie da to spoko......a np robil ktos testy na 4850 na maxa oc i nie krecony 4750 na tym samym procku plycie itp i ile macie np w 3dmarku 06 ?

 

ze sie nie da zrobic z ddr3 5 to wiem ale moze komus sie udalo ustawic chociaz blisko....;/)

Pewnie żaden błąd tylko karta jest fabrycznie podkręcona z 625 na 672 :P

Link to post
Share on other sites

ja rdzeń mojego 4850 kręce bez problemowo na 799mhz(stabilnie). niestety pamięci są niestabilne powyżej 2100.

Karta ASUS z serii Matrix z hybrydowym chłodzeniem. Podkręcam przy pomocy dedykowanej aplikacji ITracker. Co ciekawe sama aplikacja pozwala na teoretyczne podbicie rdzenia na 850mhz, jednak powyżej 799 karta wraca do fabrycznych ustawień

Podkręcenie samego rdzenia, nie daje jakiś oszałamiających efektów. Widać, że pamięć jest tu kluczowa.

Na fabrycznych ustawieniach 670/1998mhz (wynik w 3dmark06 17700) po podkręceniu do 799/2100 wynik podskoczył tylko do 18250 (wszystko oczywiście w crossfire)

 

 

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=asus_ ... 0&strona=6 Tutaj autorzy przekroczyli barierę 800mhz, ale nie mam pojęcia jakim cudem. U mnie zawsze powyżej 800 karta cofa się do default. Nie jest to wynik niestabilności, czy przegrzania, po prostu powyżej 800 zaraz po przejściu w 3d resetuje zegary :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...