Skocz do zawartości

Problem z (każdym) pierwszym uruchominiem komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarrino,

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Mam osobliwy problem z komputerem...

 

1.Konfiguracja komputera: w stopce

2.System operacyjny: Windows 10, x64

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: dołożony 1 dysk, ale nie dokładnie w momencie wystąpienia problemu

4.Używany program antywirusowy: Avira

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu:

6.Informacje dodatkowe:

Problem występuje przy pierwszym uruchomieniu komputera. Komputer nie chce wystartować systemu wyświetlając tekst: "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key".

 

Aktualne (osobliwe rozwiązanie):

  1. Wejść do biosa
  2. Wyłączyć komputer
  3. Włączyć
  4. Działa

(po wyłączeniu "cyrk" od nowa).

 

Ciekawostka - po wejściu do biosa - niby jest ok, można "zaznaczać" opcje w menu, ale po naciśnięciu entera następuje freeze i wyświetlają się "krzaczki" (po resecie w tym momencie - komputer się także normalnie uruchomi):

 

1.jpg

 

 

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną oraz jak to naprawić?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem z inną baterią - bez zmian.

Co śmieszne - bios pamięta ustawienia - tak jak pisałem wystarczy wejść do biosa i wyjść (nie niezmieniam). No i pozostaje ten "śmieszny" efekt freezu jeśli próbuje wejść (za pierwszym razem) w jakieś ustawienia biosu).

Link to post
Share on other sites

Biosa nie ruszyłem nigdy.

Z samych sterowników chyba nic nie wygrywałem.. kiedyś miałem jakiś util do zarządzania ustawieniami z biosu, ale aktualnie nie widzę go zainstalowanego.

Do cruciala też nic nie wgrywałem.

Teraz zaczynam się zastanawiać, czy te problemy nie pojawiły się po formacie (wcześniej W8.1), ale wydaje mi się, że na początku był spokój...

 

Dzięki za rady, będę testować

Link to post
Share on other sites

Zasilacz jest dość nowy model, ja mam  jeszcze taki co jest "niezgody" z Haswell ( nie ma  stanu zasilania P7 i mam go wyłączonego w BIOS).

Więc może sprawdzić jak będzie się zachowywał po wyłączeniu tych niskich stanów zasilania w BIOS?

Z innych pomysłów jak te z wgraniem nowego BIOS i wyłączeniem niskich stanów zasilania nie odpali, zostaje pomiar miernikiem napięć zasilacza.

http://overclock.pl/articles/showall/id/252,jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczach-atx-czyli-przewodnik-po-tych-12-v

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

hardware Cruciala

Nie do końca wiem co masz na myśli.

Zupdateowałem firmware cruciala + ściągnąłem apke Crucial Storage Executive (ale zakłam, że to nie ma nic do rzeczy, skoro chodzi pod windowsem).

 

 

 

Więc może sprawdzić jak będzie się zachowywał po wyłączeniu tych niskich stanów zasilania w BIOS?

1. Jak to zrobić?

2. Dziwne, że przez 3 lata działało...

 

 

 

Jak nie pomoże to bios

Pracuje nad tym, ale M-Flash zawiódł (zawiesił się na 100% - bios pozostał stary), będzie trzeba spróbować tradycyjnie.

Link to post
Share on other sites

Chyba w BIOS sekcja onboard settings będzie opcja zasilania ( nad opcjami do O.C.)

Ale najpierw sprawdził bym na nowym  BIOS-ie.

Jak nie będzie poprawy sprawdził bym miernikiem zasilacz w/g procedury z linka zamieszczonego w pierwszej mojej wypowiedzi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...