Skocz do zawartości

padnięty dysk twardy - czy da się go naprawić?


Recommended Posts

Witajcie, trafił do mnie hdd z laptopa

R2BFcal.jpg

 

 

w tym momencie głowica tykała co jakiś czas...

Da się go jeszcze ożywić czy wywalić na śmietnik?

 

 

@Edytka:
System na tym dysku nie chciał się uruchomić. Już za chwilę wypalę MHDD na CD

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Teraz Widzi trzy moje dyski, ale nie hgst którego chcę sprawdzić. W ramach treningu sprawdzam baracude 7200.12

Potem podepne hgst pod port barracudy

 

Tak też zrobiłem.

I dziwo 23 tysiące godzin pracy nie wpłynęły znacząco na stan tej barracudy, bo znalazło zaledwie 3 zielone sektory.

 

 

Natomiast hgst jest zajechany totalnie.

https://i.imgur.com/sPi5fX4.jpg

Nie potrzebuję tego dysku, więc leci w kibel. Gdyby jednak był mi potrzebny, to byłaby szansa na jego naprawę np. Przez nową mapę?

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

nie rób remapa, tylko sam skan opóźnień po zakończeniu zerowania (pamiętaj że zerowanie usuwa wszystkie dane na HDD), oraz w smart jest tylko 1 w tabeli Data przy operacji realokowania, a brak realokowanych sektorów. 

Czasem w tym menu z wyborem nie są widoczne HDD, wtedy można próbować na ślepo strzelać (bo one nie pokazuje parzystych portów SATA, czy tam nieparzystych, nie pamiętam, któryś z nich, ale można wybrać sprawdzić co to za HDD jeśli znalazł jakiś i cofnąć i znowu strzelać aż się trafi)   

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaraz robię skan.

 

https://i.imgur.com/yxCGnTK.jpg

 

Na ostatnie 700mb taki error.

Szkoda było pół dnia bez komputera, ale trudno xd nauczyłem się też czegoś nowego.

Dzięki wszystkim za pomoc. Jeśli jest coś jeszcze wartego dodania do tego tematu, może warto napisać, może komuś się przyda w przyszłości

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Teoretycznie do wyczerpania z puli zapasowej, czy automatycznie jak dobrze reaguje i dokonuje samoczynnie remap czyli sam dysk, czyli jego wewnętrzny program, bądź z wymuszenia użytkownika z użyciem programu jak np. MHDD.

Edytowane przez golin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...